İş yerinde atıştırmalıklara dikkat: Sağlıklı yiyeceklerle takas nasıl yapılır?

Siz de iş yerinde muhabbet arasında avuç avuç kuruyemiş ya da çayla beraber paketlerce kurabiyeyi nasıl hızla yediğinizi fark edemeyenlerden misiniz?

Siz de “hayatınız boyunca” rejimde olup, bir türlü kilo veremediğinize yananlardan mısınız?

Sebebi belli!

Daha önce de yazdığımız gibi bazı atıştırmalıklar masum gözükse de kilo vermenizi sabote edebiliyor; bunu engellemenin en hızlı yolu ise yiyeceklerinizi değiştirmek. Eğer gün içinde neleri atıştırdığınızı bilmiyorsanız yemek günlüğü tutabilir ya da şeker alımınızı daha bilinçli bir şekilde yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sevgili günlük: Sizi yemek günlüğü tutmaya ikna etmek üzereyiz!

saglikli 2
Şimdi, iş yerinde yediğiniz sağlıksız yiyecekleri daha sağlıklı atıştırmalıklarla takas etmek için okumaya devam edin….

Aklınızı kullanın

Eğer iş yerinde daha dinamik, daha hızlı bir şekilde çalışmak istiyorsanız tuzlu kurabiye, çörek gibi tuzlu atıştırmalığına bir son verin. Sizin için yapılacak en önemli yöntem karbonhidratı kuruyemişlerle değiştirmek olacaktır. Beynine en yararlı olan cevizi düşünebilirsiniz.

Tatlınız doğal olsun

Eğer iş yerinde fazlasıyla çikolata, bol çaylı şeker, kek gibi şekerli yiyecekler tüketiyorsanız bu da sizde yorgunluk yaratabilir. Bunu engellemek için şeker alımınızı mutlaka meyve ile giderin.

Cipse hayır diyemeyenler

Evet, para atılan makinelerden cips almak çok kolay ancak bunu en yakın zamanda bırakmanız gerek. Eğer illa ki çıtır çıtır bir şeyler yemek istiyorsanız, kurutulmuş meyve ciplerini deneyebilirsiniz.

saglikli

Birkaç çubuk krakerden bir şey olmaz demeyin

Unlu ve şekerli krakerler yerine evden getirebileceğiniz kruditeler yani çiğ sebzeler hem sizi uzun süreli doyuracak, hem de sağlıklı yaşama adım atmanızı kolaylaştıracaktır.

Yemekhanede ya da dışarıda yediğiniz yemekler yağlı olabilir

Bunu engellemek için evinizden getirebileceğiniz bir adet tost ya da dünden hazırladığınız salata, vücudunuza sağlıklı yağlar katmanıza yardımcı olacaktır.

Şekeriniz düşüyor gibi hissediyorsanız

Çikolata, gofret yerine yanınızda taşıyacağınız bir adet elma ve biraz fıstık ezmesi, hem sizi daha enerjik yapacak hem de kilonuzu kontrol altında tutmanızı sağlayacaktır.

“Ben bir şey yemiyorum ancak meyve suyu çok seviyorum” diyenlere

İçinde ne kadar şeker ve asit olduğunu bilmediğiniz kapalı meyve suları yerine, taze sıkılmış bir sebze suyu ya da evde hazırladığınız doğal yoğurt ve meyveli bir smoothie işinizi görecektir!

İlginizi çekebilir: İşlenmiş şekeri bırakmanızı sağlayacak 6 ipucu

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!