İnancın gücü: 13. Cuma şansız ve korku dolu bir gün mü yoksa şanslı, aşkın ve birliğin günü mü?

Müslümanlığın kutsal kitabı olan Kur’an da bulunan Bir’in Arapça karşılığı “Ehad” ve yüce Allah (c.c.) hakkında kullanılan “tek” – “Ehad” kelimelerinin Ebced (sayısal) karşılığı 13’tür. Ayrıca Yıldız, ışıldama, eriş, yükseliş, kelimesi Kur’an da 13 kez kullanılmıştır.

Yahudi dinin mistik yaklaşımı Kabala’ya göre “bir” in İbranice karşılığı “Aleph Heth Daleth” in ve aşk, İbranice “Aleph He Bet”, Gematria (sayısal) karşılığı 13’tür.

Hristiyanlık dininde 13 rakamı Meryem Ana (Hz. Meryem) ile özdeşleşmiştir. Meryem Ana Ağustos ayının 13. Cuma’sında göğe yani Bir’liğe ve gerçek aşka yükselmiştir. Hristiyanlıkta her ayın 13. Günü Hz. Meryem’e adanmıştır.

İnancın gücü: 13. Cuma şansız ve korku dolu bir gün mü yoksa şanslı, aşkın ve birliğin günü mü?
Ayın 13. Cuma günleri genelde kötü olarak bilinir

Sembolizm ’de 13 rakamı temizlik ve saflığı temsil eder

Tarot’ ta 13. Kart ölümü simgelemek ile birlikte yorumsal anlamda belirsizlik içerir yani değişim ve dönüşümün habercisidir. Bu iyi de olabilir kötü de. Egonun ölümü, yüksek ışımaya, bilince yükseliş olarak yorumlanabileceği gibi, fiziksel ölüme de işaret ediyor olabilir.

Ay, Uzak Doğu felsefesinde Yin-Dişi yani Gölge tarafı temsil ederken, Güneş’te Yang-Eril yani Işık tarafı simgeliyor. İkisinin kavuşmasından Bir’lik, tamamlanma ve aşk oluşuyor. Yani 13.

Kısaca bugüne dek “şanssızlık” ile özdeşleştirilmiş 13 sayısı aslında bu inancın tersine çok değerli, şanslı, aşk, tamamlanma, birlik enerjisi taşıyan bir sayı. 13. Cuma filmi ile özdeşleşip, uğursuz ilan edilen bu gün, varsayılanın tam aksine belki de 2015 yılının en bol şans enerjisi taşıyan günü.

İnancın gücü: 13. Cuma şansız ve korku dolu bir gün mü yoksa şanslı, aşkın ve birliğin günü mü?
13. Cuma’lar belki de şanslı günlerdir

Psychology Today dergisine göre, yapılan birçok bilimsel araştırma inançlarımızın, davranışlarımızı dolayısı ile gerçekliğimizi yani yaşamdan aldığımız sonuçları şekillendirdiği doğrultusunda. Özellikle son yıllarda kuantum biliminin ve teknolojinin gelişimi ile bilinç işlem düzeyimiz de arttı. Basit anlamı ile inançlarımız ile şekillenen düşüncelerimiz çok daha çabuk gerçeklik buluyor.

Ve artık dönüşüm zamanı! Gerçek gücümüz ile bağlantıya geçip tüm negatif düşünce, korku ve kaygıları sevgi, aşk ve birlik içeren düşüncülere dönüştürme zamanı.

Farkında olduğumuz, olmadığımız negatif inançlarımız; finansımızı, sağlığımızı, ilişkilerimizi etkiliyor. Sağlık en önemli değer olması ile birlikte bence pozitif gücün kaynağı sevgi. Onun da kaynağı ilişkilerimiz. Biz de powercoaching.us olarak dönüşüm girişimciliğine İlişkiler üzerine odaklanarak başladık.

Yaşamdan pozitif sonuçlar elde etmek istiyorsan, pozitif inançlara sahip olmalısın

İlişkilerin çerçevesinde 13. Cuma’ların ne? Peki, bu negatif gibi gözüken ama belki de bir iki değişiklik ile pozitife dönüşebilecek ilişki inançlarını nasıl fark edebilir ve kökten dönüştürebilirsin? Bugüne kadar yaşadığın ilişkiler sana ne mesaj iletmiş ve sen bu mesajı nasıl yorumlamışsın? Ay ve Güneş; eril-dişil enerjiler ilişki dinamiklerini nasıl etkiler? Profesyonel anlamda koçluk araçları ile birlik, tutku ve aşk dolu bir ilişkiye nasıl sahip olabilirsin?

DNA’mızı negatif ilişki inançlarımızı pozitife dönüştürerek kodlayabiliriz

Anne-babamızın yaşadığı travmatik ilişki korkularının bizim DNA’mıza aktarılmış kısımlarını da dönüştürmek mümkün.

İnancın gücü 13. Cuma şansız ve korku dolu bir gün mü yoksa şanslı, aşkın ve birliğin günü mü?
Ben’den Biz’e, Biz’den Bir’e

Buna benzer birçok sorunun bilimsel veri ve günlük yaşamda kullanabileceğiniz pratik uygulamalar ile cevap bulduğu, özellikle “ilişkiler” alanında yeni kodlamaları sunduğumuz “Ben’den Biz’e, Biz’den Bir’e” isimli 1 tam günlük çalışmamıza 28 Kasım 2015 Cumartesi günü, Nişantaşı İstanbul’a davetlisiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Anıların DNA aracılığı ile aktarıldığı bilimsel olarak kanıtlandı

Şans: Doğru yerde, doğru zamanda olma sanatı ve şanslı olmanın 3 kuralı

Muse Yeliz Rüzgar
İzmir doğumlu ve uluslararası tanınırlığı olan Yeliz Rüzgar, Bütünsel Yaşam Koçu ve Enerji terapistidir. Yurt dışı ve yurt içinde ortağı olduğu koçluk ve danışmanlık ... Devam