İlkbaharı 2022’nin Feng Shui enerjileriyle karşılayın

Dışarda her ne kadar kar ve soğuk kendini hissettirmiş olsa da ilkbahar, karın altına gizlenmiş güzellikleri ile kapıda bekliyor. Siz de ilkbaharın yenilenme, gelişme enerjisini kullanarak evinizde küçük dokunuşlar ile dengeli ve senenin enerjilerine uyumlu mekanlar yaratabilirsiniz.

Tabii ilk iş, hazır da mevsim değişirken her zaman dediğimiz gibi ortalıktaki dağınıklıktan kurtulmak, hatta dolap içlerine girişip artık size hizmet etmeyen bütün kıyafet, eşya ve aksesuarlarınızı ihtiyacı olanlara dağıtmak, bağışlamak… Bu şekilde yeniliklere yer açabilir, dağınık zihninizi berraklaştırabilirsiniz. Sonrasında niyetinizi belirlemek ve aksiyon göstermek. “Bereket istiyorum, aşk istiyorum” deyip yerinizde oturmaya devam ederseniz, bir mucize olmasını beklemek saçma olur. Ama bir çaba göstermeye başladığınızda, kapılar yavaş yavaş açılmaya başlar. İşte şimdi bu niyeti evinizde de doğanın matematiğine uyarak gösterme vakti geldi.

Bereket

BEREKET, bolluk, kutlamalar şu anda en çok danışılan, en çok ihtiyacımız olan konular. Bu senenin en önemli bereket enerjileri KUZEYDOĞU ve GÜNEY yönlerinde. Eğer ki aktif kullandığınız salon, giriş gibi mekanlar bu yönde ise zaten bereket enerjisi de kendini hissettirmeye başlayacaktır. Ateş elementi renklerinde (kırmızı, turuncu, mor, fuşya…) objeler kullanmak iyi olacaktır. Bu elementin renklerinde kırlentler, kumaşlar kullanabilir, kırmızı fenerler asabilir, mumlar kullanabilir, bereketi temsil eden aksesuarlarınızı bu yönlerde yerleştirebilirsiniz. Lava lambası, hareketli saat ve aksesuarlar da enerjiyi aktive eden eğlenceli aksesuarlar olabilir. Şöminenizi de kışın soğuk günlerinde yakmaya devam edin. Gelecek planlarının geliştirilmesi, iş geliştirme, satış arttırma gibi etkilerinden yararlanmak için özellikle Güney yönünü aktif kullanmak iyi olacaktır. İlişki arayışında olanlar ve bebek sahibi olmak isteyen çiftler için de bu yön de uygundur. Doğal ışık alan mekanlar bu konuda şanslıdır ancak yapay aydınlatmaları kullanarak özellikle bu yönlerdeki mekanlarınızı karanlıkta bırakmayın.

Romantizm, aşk ve yaratıcılık

ROMANTİZM, AŞK ve YARATICILIK yönü ise bu sene GÜNEYDOĞU’da.Bu bölgeye gelen bölümlerde, çiftli objeler ve çift fotoğrafları kullanabilirsiniz. Etrafınızda aşkı ve romantizmi çağrıştıran objeler, kullanarak bu duygularınızı canlı tutabilirsiniz. Renk olarak lacivert, siyah, mavi, yeşil tercih etmelisiniz. Eğer yatak odanız değil de aktif bir alana rastlıyorsa akvaryum gibi hareketli su objeleri yine bu enerjiyi aktive edecektir.

Kariyer ve akademik başarı

KARİYER ve AKADEMİK başarı arayışında olanların bu sene kullanmasını tavsiye ettiğimiz yön ise KUZEY. Bu yönde bir çalışma odanız varsa ideal. Ancak yine de uygunsa evinizin bu yönünde çalışmak bu sene için iyi olur. At sembolü iş hayatında başarıyı sembolize eder, ejderha yeni fırsatları temsil ettiği için bu yöndeki mekanlarınızda kullanabilirsiniz. Kullanılabilecek renkler, beyaz, gri, siyah, lacivert olmalıdır. Metal aksesuarları ve yine hareketli objeleri, akvaryum gibi su objelerini, buradaki enerjiyi aktive etmesi için tercih edebilirsiniz.

Hassas yönler

2022’nin maddi-manevi kayıplara neden olabilecek, sağlık sorunları çıkartabilecek HASSAS yönleri ise GÜNEYBATI ve MERKEZe gelen bölgeler. Tabii ilk önce bu bölgelerde uzun süreli zaman geçirmeyin deriz. Özellikle yatak odası veya girişinize geliyorsa ve evde hastanız varsa etkilenme olasılığınız daha yüksek. Metal ve Su elementini bu bölgeleri dengeye getirmek için kullanabilirsiniz. Metalik tonlar, saflığın ve sadeliğin sembolü olan beyaz mobilyaları siyah aksesuarlar ile kombinleyerek bu yönlerde önlem alabilirsiniz. Metal rüzgar çanları, geleneksel olan 6’lı Çin parası, Tibet kaseleri, her türlü metal, gümüş objelerinizi bu yönde kullanılabilirsiniz. Şeffaf bir kase içinde kaya tuzlu suyu da ağzı açık olacak şekilde mekanınıza yerleştirebilirsiniz.

DOĞU yönü bu sene tartışma- kavga ve hırsızlık enerjisini taşıyor. Bu yönlerde belli konularda karar almaya çalışmayın, sıkıntılı telefon konuşmalarınızı yapmayın, eğer kapınız, pencereniz güvenlik açısından zayıfsa tedbirlerinizi alın. Dengelemek için Ateş elementinin kırmızı rengini kullanabilirsiniz.Kırmızı bir halı, lamba, obje olabilir. Yatak odası ise kırmızı bir örtü olabilir, çalışma odasında kırmızı dosyalar olabilir. Ateş renklerinde seramik objeler de bu alanlar için uygundur. İftira ve arkadan konuşmaları tetikleyecek enerji ise BATI yönünde kendini hissettirebilir. Bu olumsuz etkiden korunmanın en etkili ve geleneksel yöntemlerinden biri şeffaf bir vazo içinde 3 adet bambu koymanız olacaktır. 

Bu sene tadilat düşünenler için küçük bir hatırlatma; senenin enerjisi KUZEYDOĞU’da. Dolayısıyla bu yönde yıkım-döküm yapmak, hilti gibi ağır aletler kullanmak veya toprağı kazmak, senenin enerjisine meydan okumak anlamına gelir. Bu bölgeyi sakin ve huzurlu bırakmanız akıllıca olur.

Senelik etkileşimlerin mekanlarınızda daha doğru işlemelerini sağlamak istiyorsanız ilk önce, evinizin enerji haritalarını çıkarttırmanız gerekmektedir. Mekanlarınızdaki “Chi” akışını dengelemek için yapılacak doğru bir Feng Shui uygulaması önceliğiniz olmalıdır. Bu konuda destek almak isterseniz, www.madeinfengshui.com sitesinden bize ulaşabilirsiniz.

Mekanlarınızda olumlu enerjileri artırmak için oluşturduğumuz “5 ELEMENT BUHURDANLIK SERİSİ”ne de göz atabilirsiniz. 

İlkbaharın taze enerjisi ile evleriniz de biraz yenilenmeye ihtiyaç duyar. Bilinçli yapacağınız her türlü değişiklikler ise hayatınızdaki blokajları birer birer açar…

Sevgiyle kalın…

İlginizi çekebilir: Yeni yılı karşılamaya hazırlanırken 5 önemli hatırlatma

Bahar Gücüyener Pardorokes Yüksek Mimar & Feng Shui Uzmanı
1970 yılında İstanbul’da doğan Bahar Pardorokes Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesinin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ... Devam