Yeni yılı karşılamaya hazırlanırken 5 önemli hatırlatma

Evrende ve doğada her şey kesintisiz bir döngü içindedir. Hayatın içinde biz de bu döngülerde sürekli yol alırız. Bazen yolumuz taşlı, rüzgarımız serttir, savrulur dururuz, bazen de yol tatlı bir güneşin altında öylece akar ve huzurluyuzdur.

Elementler döngüsünde yeni yılı karşıladığımız Aralık ayı kış mevsiminin başlangıcı olarak geçer. Kış, bütün canlılar için geri çekilme, kaynakları koruma, sessizleşme ve dinlenme, tefekkür etme zamanı, gelecek ilkbahardaki faaliyetler için enerji depolama dönemidir.

Döngünün kapandığı, her canlının kendi içine çekildiği yılın bu son ayı aslında, kendimiz için seneyi kapatmak adına yapacağımız ritüeller için de bir fırsat yaratır. Gizemli hayat bilgisini içinde taşıyan Aralık ayının su elementi, hazır olanlar için manevi uyanış ve dönüşüme giden yolu hazırlar.

Bir yanda 2021 yüzleşmesi için bir küçük durak, öbür yanda 2022 yılını karşılamanın heyecanlı kıpırtıları ile yeniden döngüye başlama… Eski senenin götürdükleri, yeni senenin getirecekleri arasında tatlı bir telaş ve umut…

İşte tam da bu ayda yapabileceklerimiz için birkaç hatırlatma…

1. Yeni bir şey öğrenmek için niyet belirle.

İnsanız ve doğamız gereği biraz da meraklıyız. Hepimizi saran, kendini sevdiren konular bir dolu. En iyisi içlerinden birini seçmeye niyet edip yeni seneye merakla başlamak. Yeni öğrendiğimiz ve bizi mutlu eden her konu beynimizde yeni nöronların oluşmasına ve mevcutların da kuvvetlenmesine olanak sağlıyor. Hayatımıza neşe, umut katmakla kalmayıp daha yaratıcı, geniş perspektifli olmamıza, bu sırada hayatımıza kattığımız insanlarla da dengeli sosyal ilişkiler geliştirmemize olanak sağlıyor.

2. Yeni sosyal ilişkiler için çaba göster.

İnsan olarak tek başına yaşamak üzere programlanmadık. Kendimizi anlamak, farklı benliklerimizle tanışmak, gelişmek, dönüşmek için etrafımızda her zaman insanlara ihtiyacımız var. Sarılmak, kokusunu duymak, gözlerinden anlamak, hissetmek için dokunmak bizi biz yapıyor. Birbirimizle iletişim içinde olmamız, kendimize güvenimizi artırmak, değerimizi anlamak, hayatta yol alabilmek için gerekli. Pandemi dönemiyle fiziksel bağlarımız bir miktar kopsa bile teknolojinin nimetlerinden yararlanarak her daim irtibatta olmak, yeni sosyal ilişkiler geliştirmek bizi güçlendirir. O yüzden yeni senede üzerimizden tembelliği atıp bize iyi gelen ilişkilerimize sahip çıkalım, yeni insanlarla tanışmaktan da uzak durmayalım.

3. Kendinle ve içinde bulunduğun senede yaptıklarınla yüzleş.

Bütün bir seneyi devirdik. Neler yaptık, hissettik, keşfettik, öğrendik? Nerelerde kendimizi tamamlanmış, nerelerde eksik hissettik? Neler bizi güldürdü, neler sırtımızda yük gibi hissettirdi? İşte durup da bu farkındalığı yakalayabildiğimizde, kendimizle hesaplaşmayı göze aldığımızda yolumuz daha bir aydınlanacak. İşte o zaman yeni seneye daha dingin, niyetlerimiz ve isteklerimizden daha emin ve güçlü başlayabiliriz. Yeni senede, enerjimizi gerçekte neye yönlendirmek istiyoruz? İsterseniz bunun için bir defter alın, yazın, isterseniz günlük tutun ama mutlaka ay içinde kendinizle buluşacağınız özel anlar yaratın. Hedefli ve odaklı olmak iyidir ancak yolculuktan keyif almayı da bilmeli, değişimler karşısında esnek de olabilmeliyiz. Ufak ufak da olsa, kısa vadeli planlar yaparak kendimizi bu aydan itibaren motive etmeye başlayabiliriz.

4. Astrolojik haritanın yeni sene ile etkileşimini öğren ve yol haritana güven.

Doğum anında aldığımız etkiye bağlı olarak çıkan ve 5 element sistemine dayanan astrolojik haritalarımız, hayat yolculuğumuzda bir pusula görevi görür. Her senenin gelen yeni enerjileri ile beraber haritamız da farklı etkiler alır. Bu etkilerin neler olacağını bilmek bizi yeni senede daha güvenli adımlar atmak için destekler. Hem özel, hem iş hayatımızda doğru tercihler yapmak, doğru zamanda harekete geçmek, doğru adımları atmak için bir nevi rehber olur. Yeni senenin haritalarımıza getireceği etkilerle ilgili bilgiye sahip olduğumuzda, bize sadece sene içinde yapacağımız yolculukta iniş ve çıkışlarımızı yönetmek, uygun ve doğru zamanlı seçimler yapmak, bilinçli adımlar atmak, yaşamımızdaki insanlarla pozitif ilişkiler geliştirmek ve odağımızdaki konulara daha derin bir farkındalıkla bakmak kalacaktır. Haritalarınızı güncellemeyi unutmayın.

5. Yeni senenin Feng Shui enerjilerine göre yaşam mekanını hazırla.

İçinde yaşadığımız mekanların da taze enerjilerle buluşmaya ihtiyacı vardır. Her yeni sene yeni enerjilerle birlikte gelir. Yaşadığımız mekanlardaki bu enerjiler hayatımızın sağlık, ilişkiler, kariyer, para gibi farklı yönlerini de etkiler. Yaşam kalitemiz üzerinde etkili rol oynar. Evimizin Feng Shui enerjilerini anladığımızda ve uyguladığımızda, olumlu enerjilere yer açar, destekler, olumsuz enerjilere karşı ise önlemler alabiliriz. Bu şekilde doğa ile uyumlu bir şekilde evimiz de bizimle beraber yeni seneye hazırlanmış olur.

Hepimiz için sağlıklı, umut dolu, renkli bir yıl olsun…

Not: Feng Shui ve Çin Astrolojisi Danışmanlığı konularında bilgi ve danışmanlık almak için bizimle irtibata geçebilir, web sitemiziFacebook veya Instagram hesaplarımızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evde en çok kullanılan yaşam alanı olan salonlarda Feng Shui

Bahar Gücüyener Pardorokes Yüksek Mimar & Feng Shui Uzmanı
1970 yılında İstanbul’da doğan Bahar Pardorokes Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesinin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ... Devam