İlerlemek isteyenlere yol açalım lütfen!

tog featured
İlerlemek isteyenlere yol açalım

İlerlemek lazım dedim ama yine açtım defterleri, döndüm geriye.

O Münir hocam olmasaymış, minicik yaşlarda hem basketbol hem de hentbol oynayıp, derslere vakit bulamayacak kadar spor aşığı olamazmışım. (Elbette aksatmadım derslerimi. Hala duran karnelerim de ispatıdır.)

Birlikte ağaca toslamaya gönüllü olup, ilk sürüş için beni yüreklendiren kardeşim ve afili bisikletiyle beni özendiren çocukluk aşkım olmasaymış, bisiklete binmeyi bu kadar sevemeyebilirmişim.

247595_10150199528119157_2643267_n

Benimle dağ bayır demeden koşan arkadaşlarım, ıssız bir tesiste kız kıza kalma cesaretini göstermeyen bir tanecik dostum olmasa, kendimi bunca doğaya salamaz, hayallerimin peşinde koşamazmışım.

Yanımda benim kadar keyif alan biri olmasa, spor salonunda 5.5 saat geçirmez, Pazar günümü orada feda etmezmişim. (“Yalaaan!” diyenler olacaktır ki haklılar da. Ama bu seferki gerçekten en güzeliydi.)

1462864_10151785292349157_1149780292_n

Elbette bunların hepsini yapmak istedim ben. Ama beni destekleyenler olmasaydı da her şey aynı mı olurdu bilemem. Aynı olmayacağı gibi belki de bazıları hiç olmayabilirdi.  Bunlar çok ekstrem örnekler değil tabii ki; yalnızca beni harekete davet edenleri,  hayatımda önemli yer tutanları saydım.

koşularDemek ki işin başı istemekmiş, hemen ardından da destek bulmak. Bazen doğru desteği bulunca, kendini de buluveriyor insan. Özellikle gençse, hayat daha yeni yeni şekilleniyorsa gözünde.

Şekillenen hayatların doğru yolda ilerlemesi için gençlere yatırım yapılması gerektiğini düşünenlerdenim ben. Acabaları, keşkeleri yine yaşamalı; ama bir yandan da ilerlemeliler hep. Tarih boyunca ihtiyaç duyuldu ilerleme yanlısı olanlara,  bugünlerde de yeniden tekerrür ediyor bu ihtiyaç.

İşin özü; 2 Mart Pazar günü, Runtalya Maratonu’nda, Adım Adım bünyesinde,  TOG için, yani gençler için, onların daha da bilinçlenmesi, aydınlanması, kendilerini bulmaları için 42 km İyilik Peşinde Koşacağım; çünkü Gençlere Değer.

Gençlerin alacağı eğitimlerin gerçekleştirilebilmesi için gerek duyulan kaynak miktarları aşağıda ve bu kaynağın sağlanabilmesi için desteğinize ihtiyacım var.

Bir gencin bir sosyal sorumluluk projeleri eğitimi alması: 30 tl.
Bir gencin tüm sosyal sorumluluk projeleri eğitimlerini alması: 90 tl. 
Bir topluluk ya da kulübün (ortalama 21 genç) bir sosyal sorumluluk projeleri eğitimi alması:630 tl.

Önceki bağış kampanyalarında gördüm ki, gerçekten de damlaya damlaya göl oluyor. O yüzden 66 ilde faaliyet gösteren gönüllü gençlere aktaracağınız her kuruş birikerek güzel işlere vesile olacak ve sizler her zaman akıllarında kalacaksınız.

TOG Bağış bilgileri
Garanti Bankası
Bağlarbaşı Şubesi (422)
Hesap: 6295999
IBAN: TR78 0006 2000 4220 0006295999
Alıcı: Toplum Gönüllüleri Vakfı
Web üzerinden bağış: http://tog.org.tr/bagis_206
PAYPAL: http://tog.org.tr/paypal_207
Açıklama: KIVANÇ ERGUN AA ADINIZ SOYADINIZ
Koşudu Kodu: KERGU

TOG’u daha detaylı incelemek için tıklayınız.

Gençlere sağlanan kaynağın nerelerde değerlendirildiğini görmek için tıklayınız.

Not: Eğer siz de iyilik peşinde koşmak istiyor ama nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, adresim: [email protected]

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam