İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay, hangi burcu nasıl etkileyecek?

12 Aralık sabah saatlerinde gerçekleşecek olan İkizler burcundaki dolunay, 2019’un son dolunayı. 2019’un başından bugüne dek tüm çalışmalarımızın karşılığını alacağımız bir Dolunay olacak bu.

Dolunaylar ortaya çıkmanın, sonuç almanın, tamamlanmanın yaşandığı zamanlardır. 15 gün önce Yay burcundaki Yeniay’da neye niyet etmiş ve adım atmışsanız, önümüzdeki on beş günlük süreç içerisinde hepsinin olumlu ve sürprizli bir şekilde karşınıza çıkacağı bir zaman dilimine giriyoruz.

An haritasına baktığımızda Yay burcu yükselmekte ve yönetici gezegeni Oğlak burcunda… Gökyüzü her burca tek tek iltimas geçebiliyor diyebiliriz. İkili ilişkilerin, ticari anlaşmaların tamamlanacağı, yapmış olduğumuz çalışmaların ortaya çıkacağı günlerdeyiz. Günler hızla geçerken ilişkilerimizde daha uyumlu, daha anlayışlı olacağımız zamanlar geliyor. Gündemde seyahat, eğitim konuları yer alırken, bunlarla ilgili nihai bir karar alabilirsiniz ve aldığınız kararlar hayatınızın geri kalan bölümünde kalıcılık sağlayabilir.

Gökyüzünde Yay burcunun dağıttığı iyimserlik, affediş ve neşe enerjisi hepimizi saracak. Geçen ay ne kadar kötümser ve karamsardınız hatırlayınız; şimdi kara bulutlar dağıldı ve Güneş soğuk dahi olsa içimizi aydınlatmakta… Sizden ricam kendinize bir iyilik yapmanız… Düşünce ve hissiyat olarak önümüzdeki on beş gün boyunca iyiye ve güzele odaklanmanızı tavsiye ederim, çünkü Aralık ayının sonlarında gerçekleşecek olan Güneş tutulması hepimizin hayatında yeni bir sayfa açacak.

İkizler dolunayı 19 derece hava grubunda olduğundan, hava ve ateş burçlarına, dolaylı olsa da toprak ve su gruplarına da şans dağıtacak…

Koç, yükselen koç, Ay burcu koçlar: Sevgili koçlar, ikizler dolunayı sizin yakın çevre, kardeşler, uzak akrabalar, seyahatler, uluslararası alanlar, sosyal medya alanlarınızı aydınlatmakta. Önümüzdeki on beş günlük süreç içerisinde kısa veya uzun tatillere çıkabilirsiniz, yakın çevrenizden destek görebilir, sözleşmelere imza atabilirsiniz. Sizin için genel anlamda güzel bir Dolunay geliyor; çabalarınızın karşılığını alacaksınız.

Boğa, yükselen boğa, Ay burcu boğalar: Sevgili boğalar para konularında hareket ve bereketinizin arttığı zamanlar. Yalnız para gelirken masrafları da kontrol etmeniz, hesabınızı bilerek ilerlemeniz size uzun dönemde katkı sağlayacaktır.

İkizler, yükselen ikizler, Ay burcu ikizler: Sevgili ikizler, burcunuzda gerçekleşen Dolunay sizin ilişki ve ortaklık alanlarınızı aydınlatacak. Bu aydınlanma ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz; dış görüşünüzle ilgili bir değişiklik yapmanız söz konusu olabilir. Ne yaparsanız size iyi gelecektir.

Yengeçler, yükselen yengeçler, Ay burcu yengeçler: Sevgili yengeçler bilinçaltınızda bir aydınlanma, bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınız, sağlığınızla ilgili kararlar alacağınız bir dönem. Biraz kilo almaya meyillisiniz bu aralar, iştahınız açık; mümkünse dolunay sonrasında perhiz yapmanız size kilo kontrolü sağlayacaktır.

Aslan, yükselen aslan, Ay burcu aslanlar: Sevgili aslanlar sizler sosyal çevre, arkadaş gruplarınız, aşk, çocuk alanlarınızı aydınlatan bir Dolunay yaşayacaksınız. Hayallerinizin gerçekleşeceği güzel zamanlar, o yüzden bu zamanları iyi değerlendirin, gezin, tozun, sevgilinizle romantik saatler geçirin. Eğer kalbiniz boşsa beğendiğiniz kişinin size açılması an meselesi…

Başaklar, yükselen başak, Ay burcu başaklar: Sevgili başaklar, sizler toplum önündeki kariyeriniz ve evle ilgili konularda bir tamamlanma, sonuçlanma yaşayacaksınız. İşle, evle ilgili sorunlarınız nüksedebilir, gerilimler yaşayabilirsiniz; ancak bunları tolare edeceksiniz. Taşınma veya evle ilgili ani çıkan masraflar olabilir…

Terazi, yükselen terazi, Ay burcu teraziler: Sevgili teraziler, Dolunay sizin seyahatler, eğitim, sosyal medya ve uluslararası organizasyonlar alanınızı parlatacak; bu konularla ilgili çalışmalarınızın karşılığını alacaksınız.

Akrep, yükselen akrep, Ay burcu akrepler: Sevgili akrepler, başkalarından elde edilen gelir kaynaklarınız, nafaka, SSK, vergi, krediler bölümünüzde bir tamamlanma, bir sonuç yaşayacaksınız. Maddi gelirlerlerinizde bir artış ya da bir borçlanma yaşayabilirsiniz, bu haritanızın niteliğine göre değişebilir.

Yay, yükselen yay, Ay burcu yaylar: Sevgili yaylar, tam zıt burcunuzda gerçekleşecek olan Dolunay sizin ilişkiler ve ortaklıklar alanınızı parlatacak. Dolayısıyla keyifli geçireceğiniz bir on beş gün yaşayabilirsiniz. Bu aralar yer değişikliği ve imajınızla ilgili bir değişiklik de yapmayı düşünebilirsiniz.

Oğlak, yükselen oğlak, Ay burcu oğlaklar: Sevgili oğlaklar, sizler sağlığınız, beraber çalıştığınız kişiler, altınızda çalışan personeliniz, evcil hayvanlarınız, beslenme ve günlük rutinlerinizle ilgili alanlarda bir tamamlanma yaşayacaksınız. Bu alanlarda birtakım gerginlikler yaşayabilirsiniz; başınıza gelenleri normal karşılayabilirseniz bu gergin dönemi sakince atlatabilirsiniz.

Kovalar, yükselen kova, Ay burcu kovalar: Sevgili kovalar, aşk hayatınızda bir tamamlanma yaşayacağınız, yaratıcılığınızın artacağı, kendinizi mutlu ve huzurlu hissedeceğiniz zamanlar geliyor. Bu dönem sosyal çevrenizde ışıl ışıl parlayacak, uzun süreden beri beklemiş olduğunuz dileklerinizin gerçekleştiğini göreceksiniz. Hayatınızın bu döneminden keyif alacaksınız.

Balık, yükselen balık, Ay burcu balıklar: Sevgili balıklar, aile büyükleri, ev, miras konularında bir sonuç alabilirsiniz. Aynı zamanda toplum önündeki statünüzün de aydınlanacağı için, bu dönemdeki gerginlikleri çalışarak, sabrederek geçirirseniz bu dönemi daha avantajlı tamamlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Retro bitti, Yeniay geliyor: Yay Yeniayı yeni başlangıçların habercisi

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam