İhtiyaç Haritası: Sosyal sorumluluk bilinci ihtiyaç sahiplerine umut oluyor

Havaların giderek soğuduğu ve kışın ülkemizi etkisi altına aldığı bu günlerde, soğuk havalarla mücadele etmek oldukça zor. Üstelik maalesef herkes bizim kadar iyi imkanlara da sahip değil. Hal böyleyken, ihtiyacı olanlara yardımcı olma konusunda farkındalık yaratılması ve bu ihtiyaçların belirlenmesi, en az ihtiyaçların karşılanması kadar büyük önem taşıyor. Tam da bu noktada karşımıza eşsiz bir platform çıkıyor: İhtiyacharitasi.org

İhtiyaç Haritası nedir?

ihtiyaç haritası

İhtiyaç Haritası, temelde farklı ihtiyaçları olan kişilerle bunu karşılamak isteyen insanların buluştuğu bir dijital platform.

İhtiyaç Haritası’nın amacını öğrenmek için internet sitelerine göz atmanız yeterli:

‘Türkiye’de kent ve mahalle temelinde ihtiyaçların vatandaş katılımı ile sistematik bir şekilde öğrenilmesi, harita tabanlı olarak toplanması ve bu ihtiyaçların gerekli kurum/kuruluş veya özel kişiler tarafından karşılanmasının kolaylaştırılması’.

Sitede sınıf perdesinden kıyafete, kitaptan laboratuvar malzemesine, ayakkabıdan masa ve sandalyeye kadar Türkiye’nin her yerinden birçok ihtiyaç bulunuyor.

İhtiyaçlar nasıl belirleniyor?

Aslında ihtiyaç belirlemek oldukça kolay. Örneğin; herhangi bir şeye ihtiyacı olan bir okul biliyorsunuz. Hemen İhtiyacharitasi.org web sitesine girip, formu doldurup, okulun ihtiyacını detaylı bir şekilde anlatıyorsunuz ve yardımcı olmak isteyen kişiler size bu platform üzerinden ulaşabiliyorlar. 

Siz de kalbinizin sesini dinleyip İhtiyaç Haritası sitesini ziyaret ederek gönüllü olabilir, ihtiyaç sahiplerinin geleceğe umutla bakmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!