İçinizdeki cazibeyi ortaya çıkarmanın yolları

Cazibe karşı konulamaz bir güçtür. Çekici insanlar, mekânlar ve nesneler insanda karşı konulamaz hisler uyandırır.

Cazibeyi feng shui açısından da ele almak mümkün. Feng shuide yin ve yang hayatın tamamını oluşturan iki enerjidir. Yin edilgen bir enerjiyken, yang etkendir. Çoğumuz yang enerjisi bakımından başarılıyızdır. Bol koşturmalı, stresli bir günle baş etmek için yang, yani aktif olmamız gerekir. Keza çoğu toplumda da yang enerjisi takdir toplar, işkolik olmak asalet olarak görülür. Ancak işkolik olmak; başarılı ve mutlu olduğunuz, hatta gün boyunca en üst düzey performansınızı sergilediğiniz anlamına gelmez.

cazibe metiniçi 3

Öte yandan çekicilik geliştirilebilir bir şey olsa da, etken değildir; yin enerjisidir. Yani, çekici olmayı “başarmanız” pek olası değildir. Tam aksine, derinliklerine dalmak gereken bir şeydir çekicilik. Çok çabalamayıp daha fazla gevşediğinizde daha da çekici biri olursunuz.

Cazibe, sanıldığının aksine, yalnızca güzel bir makyaj, şık bir takım veya güzel saçlarla elde edilebilecek bir şey değildir; tüm bunların daha da ötesindedir. Biz de Uplifers olarak bu görüşten yola çıktık ve cazibenizi artıracak önerileri sizler için sıraladık.

Doğayla bütünleşin

Doğayla iç içe daha fazla vakit geçirerek vücudunuzu stresten arındırabilir, biyolojik uyku saatinize bir düzen sağlayabilir ve ayakları daha da yere basan, özgüven sahibi biri olabilirsiniz. Şehir hayatında doğayla baş başa kalmak zor, hatta imkânsız olabilir. Öyleyse ağaçlar, akvaryum veya süs taşlarla doğayı siz evinize taşıyın.

cazibe metiniçi

Gerçek kişiliğinizle kucaklaşın

Mutlu insanlar, hayatta kendilerini bir şeylere zorlayan insanlara göre daha çekicidir. Her gün sevdiğiniz şeylerin biraz daha fazlasını yaparak hayata daha da güçlü bir şekilde bağlanmanız mümkün.

Daha fazla dinlenin

Daha fazla uyuyun ve elbette kaliteli bir uyku çekin. Böylece daha dikkatli, yaratıcı, atletik, mutlu ve tabii ki sağlıklı olursunuz. Kalın perdelerin çekildiği, televizyonun ve elektronik aletlerin kapalı olduğu, tamamen karanlık bir ortamda dinlenerek uyuyabilirsiniz; yapmanız gerekenler bu kadar basit.

cazibe metiniçi 2

Uzanın

Gerektiğinde şekerleme yapabileceğiniz, ılık bir duş alabileceğiniz, bir şeyler okuyup düşüncelere dalabileceğiniz bir dinlenme salonundan yararlanın. Uzanıp dinlenmek yin enerjisinin en eğlenceli taraflarından biridir, rahatlamak açısından da oldukça zevklidir.

İnsanlara daha fazla kulak verin

Partilerde neredeyse ağzını hiç açmayan, ama sürekli dinleyen insanlara rastlamışsınızdır; bu kişinin oradaki en ilginç insan olduğunu düşünebilir ve karizmatik bulabilirsiniz. Hakkında çok az şey bilmenize karşın onu görmezden gelemezsiniz; çünkü enerjisi sürekli konuşup duran insanlardan farklıdır. Elbette bu, hiç konuşmayın demek değil; gerçekten iyi bir dinleyiciyseniz insanların hikâyelerini dinleyerek daha derinden bir bağ kurmayı öğrenebilir, onlara değer verdiğinizi karşı tarafa hissettirebilirsiniz.

Yüklerinizden kurtulun

Cazibenizi doruklara çıkarmak için sizi aşağıya çeken yüklerinizden bir an evvel kurtulun. Evinizde ve hayatınızda karmaşıklığı yer vermeyin. Zihninizde boş ve tertemiz bir alan yok ise, daha fazla enerjiyi ve insanı kendi hayatınıza nasıl çekebilirsiniz? Bunun için biraz enerji sarf etmeniz gerek, ancak sonuçlar mükemmel olacaktır.

cazibe metiniçi4

Kaynak
Mind Body Green 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!