Huzur ve mutluluğu içselleştir: Mindfulness Deneyimi Programı başlıyor

Huzur ve mutluluk yüzyıllardır tüm insanlığın aradığı bir olma hali. Kimi işinde, kimi mal varlığında, kimi yemekte, kimi bir sonraki hedefinde arıyor. Çoğunlukla işini, mal varlığını, yemeği, hedefini elde ediyor. Peki, neden çoğu kişi hala mutsuz? Bulması gerçekten bu kadar zor mu, yoksa farklı yerlerde mi aramak lazım?

Huzur ve mutluluk demin de bahsettiğim gibi kişinin olma hali, yani içinden gelen bir durum. Hal böyleyken dışarıda arandığında bulunamıyor. Bu demek değil ki hedeflerimiz olmasın, tabii ki olsun. Ama huzur ve mutluluğun dışarıdan gelmeyeceğini bilmek, ona ulaşmak için önemli bir basamak.

İş sadece bunu bilmekle kalmıyor. Kişinin huzurlu ve mutlu olma halinde alışkanlıkların da payı büyük. Kimlerle nasıl konuştuğu, yemeğini nasıl yediği, bedenine nasıl davrandığı, kendine bakış açısı, neler düşündüğü, hayatındaki olaylara nasıl tepkiler verdiği… Bunların hepsi alışkanlıkların sonucu ve eş zamanlı olarak alışkanlıkların yaratıcısı. İşte bu yüzden huzurlu ve mutlu olmak istiyorsak yolumuz alışkanlıklarımıza göz atmaktan ve bazılarını bize daha iyi gelenlerle değiştirmekten geçiyor. Ve bu sadece “bilmekle” olmuyor, bedende-zihinde-ruhta “pratik etmek” gerekiyor.

“Huzur ve Mutluluğu İçselleştir – Mindfulness Deneyimi” programını tam da bu kilit bilgilerin rehberliğinde hazırladım. Mindfulness tavrını deneyimlemenin etrafında şekillenen programda alışkanlık kazanmanı destekleyici birçok pratik bulunuyor. Mindfulness bu programın bel kemiği çünkü içsel düzeyde huzur ve mutluluğu bulurken, kazandığımız alışkanlıkta kendimize ve çevremize olan yaklaşımımızı şekillendirmemiz gerekiyor. Dikkatimizi kasıtlı bir niyetle, açık bir şekilde, yargısız ve arkadaşça kendimize, o anda yaşananlara çevirdikçe bu olma halini içselleştirmeye başlıyoruz. İşte bu alışkanlık bize gerçek huzur ve mutluluğun kapılarını aralıyor!

Eğer;

  • Yaşamındaki stresi düzenlemek istiyorsan,
  • Kronik stres / hastalık problemi yaşıyorsan,
  • İş-özel hayat dengeni kurmak istiyorsan,
  • Kendine zaman ayırmak istiyorsan,
  • Mindfulness, yoga ve meditasyonu merak ediyorsan,
  • Kendi sınırında, elinden geldiği kadarıyla hareket etmek istiyorsan,
  • Bedenini-zihnini-ruhunu rahatlatmak istiyorsan,

Kısacası gerçek huzur ve mutluluğu bulmak istiyorsan katılabilirsin!

Program (9 Mayıs-3 Haziran arası):
9 Mayıs Pazartesi 20:00-21:30: Teorik sunum
Her Pazartesi 9:00 : Haftalık mindfulness alıştırması gönderimi
Her Salı 7:00-8:00 : Mindfulness temelli yoga dersi
Her Çarşamba 7:00-7:30 : Mindfulness meditasyonu
Her Perşembe 21:00-21:30 : Mindfulness meditasyonu

Ve whatsapp grubunda çok daha fazlası sizlerle olacak.

İlgileniyorsan derslerin detayları, soruların ve kayıt için @sibelsibel Instagram hesabımdan mesaj atman yeterli! Erken kayıt avantajı 2 Mayıs Pazartesi’ye kadar geçerli.

Beraber bu yolculuğa çıkmak isteyenlerin mesajlarını bekliyorum!

İlginizi çekebilir: İki sene sonra baharın ve açık havanın tadını çıkarabiliyor muyuz?

Sibel Okan - moment by Sibel Mindful Yoga Eğitmeni
Merhaba ben Sibel. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunuyum. Daha önce özel sektörde pazarlama alanında çalıştım. Mühendislik eğitiminin bana katmış olduğu analitik düşünce yapısı ... Devam