En Hızlı Hazırlanan 5 Kolay Tatlı

Tatlıları yemesi keyifli ancak hazırlaması da bir o kadar emek istiyor. Elbette bu durum her tatlı tarifi için geçerli değil! Son derece hızlı ve kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz tatlı çeşitleri de var. Bu tatlılara hemen bazı örnekler verelim ve siz de denemek istediklerinizi seçerek uygulama aşamasına geçin.

  1. Sütlü İrmik Tatlısı

Dakikalar içerisinde tüketime hazır hale geliyor olmasıyla ön plana çıkan kolay sütlü irmik tatlısı aynı zamanda hafif bir lezzettir. Bu nedenle en sıcak havalarda bile rahatlıkla tüketebilir, tatlı yemenin ağırlığından uzak kalabilirsiniz. Sütlü irmik tatlısı pratik bir şekilde hazırlandığı için tatlı krizlerinde de anında devreye girebilen bir lezzettir. Mutlaka deneyin ve aileniz için de yemek sonrasında sunum yapın.

  1. Ayva Tatlısı

Ayva tatlısını daha önce yapmamış olanlar bu tatlıyı hazırlamanın zor olduğunu düşünür. Oysa ayva tatlısı en pratik şekilde hazırlanan tatlı çeşitlerinden biridir. Yemek.com adresinde kolay tatlı tarifleri yer alıyor ve bu sitede ayva tatlısının tam tarifini de bulabilirsiniz. Aynı zamanda ayva tatlısını nefis kılmak için nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi konularda da bu siteden bilgi alabileceğinizi belirtelim. Malzeme listesi de mevcut.

  1. Kolay Kıbrıs Tatlısı

Kıbrıs’ın enfes tatlısı kısa zamanda tüm dünya geneline ün saldı. Ülkemizde de en sık yapılan tatlı çeşitlerinden biri olma özelliği taşıyor. Bu nedenle sizlere önerilerimiz arasında kolay Kıbrıs tatlısı da bulunuyor. Bu tatlıyı hazırlamak için uzayıp giden bir liste halinde malzeme temin etmeniz gerekmez. Gayet kolay bir şekilde malzemeleri bulabilir ve dakikalar içerisinde hazırlayabilirsiniz.

  1. Manolya Tatlısı

Konuklar için de hazırlanan manolya tatlısı ekstra bir sunum çalışması gerektirmiyor. Hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabilmekle birlikte mevsime uygun meyve çeşitleriyle hazırlanabiliyor olması da bu tatlıyı daha cazip kılabiliyor.

  1. Çikolata Soslu İrmik Tatlısı

İrmiğin en çok yakıştığı lezzetlerin başında irmik tatlısı geliyor. Bir de çikolata sosu kullanırsanız bu lezzete karşı koymanız imkansız hale gelir. Çocukların da severek tükettiği çikolata soslu irmik tatlısı yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde hazırlanabiliyor. Yemek.com adresine uğradığınızda tam tarif ve malzeme listesi de karşınıza çıkar.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!