Hindistan cevizi suyuna yeni rakip: Kaktüs suyu ve faydaları

İçtiğimiz şeyler sağlığımızı en az yediklerimiz kadar doğrudan etkiler. Konu içecek olduğunda seçeneklerimiz sınırsız.

Sağlıklı beslenme trendiyle birlikte içecek tercihlerinde köklü değişimlere gidildi. Artık olabildiğince az kalorili ve besleyici birçok doğal içeceğe kolayca ulaşabilir hale geldik. Zaten dünyada birbirinden lezzetli, doğal ve sağlıklı içecek varken neden asitli, şekerli ve yapay içecekleri tüketesiniz değil mi? Bugün sizlerle bu alanda son zamanlarda en çok öne çıkan kaktüs suyunun faydalarına yakından bakacağız.

Kaktüs suyu antienflamatuar özelliğe sahiptir.

Hindistan cevizi suyu yıllardır düşük kalorili, sağlıklı ve lezzetli oluşuyla yükselişteydi, ta ki kaktüs suyu ortaya çıkana kadar.

Şimdilerde en az hindistan cevizi suyu kadar tüketilen ve tercih edilen kaktüs suyunun faydaları ise şöyle:

  • Antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından oldukça zengindir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Antienflamatuar özelliğe sahiptir.

Kaktüs suyunu daha önce hiç denememiş ve yeni başlayacak olanlar için söyleyelim; tadı hindistan cevizine göre çok daha kolay alışılabilir. İlk içtiğinizde ağzınıza neredeyse çilek aromasını andıran bir tat gelebilir, ayrıca çok hafif ve ferahtır. 

Kaktüs suyu hindistan cevizi suyuna göre az kalori ve şeker içerir.

Kaktüs suyunu hindistan cevizi suyundan ayıran en önemli özelliklerinden biri hücre yenileyici olmasıdır. Ayrıca içinde pancarda bulunan ve antienflamatuar özellik gösteren betalain cildinizin çok daha genç görünmesini sağlar. Şimdiye kadar saydığımız artılarının yanında kokteyl severler için kaktüs suyunun bir artısı daha var; ağız kuruluğu ve mide bulantısıyla savaşarak akşamdan kalmışlığı en aza indirir. 

Son olarak “neden kaktüs suyunu hindistan cevizi suyuna tercih etmeliyim?” sorularına cevap niteliğinde bir özellik olarak; kaktüs suyu hindistan cevizi suyuna göre az kalori ve şeker içerir. Dolayısıyla hem lezzetli, hem faydalı hem de az kalorili olmasıyla bugünün kazananı kaktüs suyu.

İlginizi çekebilir: Vücudunuzu yenileyen ve temizleyen 7 doğal su

Kaynaklar:
naturalsociety.com
wellandgood.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!