Hiçbir yere benzemeyen doğası ve atmosferiyle Norveç’e ait en güzel fotoğraf kareleri

İskandinav ülkelerinin ne kadar büyüleyici bir doğaya ev sahipliği yaptığına sosyal medyadan, belgesellerden, fotoğrafçıların çektiği enfes fotoğraflardan biraz da olsa şahit olabiliyoruz. İklimi ve sahip olduğu doğal güzelliklerle İsveç, Norveç, İzlanda gibi İskandinav ülkeleri, doğasıyla birçok sanatçının adeta ilham kaynağı. 

İsveçli fotoğrafçı Signe Fotar en son fotoğraf serisinde, Norveç’in benzersiz manzarasını, kendi objektifiyle fotoğrafladı. Norveç’in “Troll’ün yolu”, “Troll’ün dili” gibi birbirinden garip isimli noktalara sahip olmasına da şaşırmamak gerek. Zira ülkenin en yaratıcı peri masallarından fırlamış gibi göründüğünün hepimiz farkındayız. Sanatçının fotoğraf serisiyle ilgili üzüntü duyduğu tek noktayı şu şekilde anlatıyor:

“Çıktığım seyahatlerde, zamanımın %99’unu fotoğraf çekerek geçiririm. Ancak ehliyetimin olmaması nedeniyle maalesef bazı zamanlarda istediğim noktalarda duramıyor, istediğim fotoğrafları çekemiyorum. Hatta çektiğim fotoğrafların çoğu arabanın penceresine sabitlediğim kameramdan çıktı. Dolayısıyla bazı yerlerin neresi olduklarını bilmiyorum, ancak ekleyebildiğim konumları eklemeye çalışacağım.”

İşte Signe Fotar’ın “Norveç’e gitmeden orayı hissettiren” güzellikteki fotoğrafları.