Her şeyi bırakıp Güney Amerika’yı gezmenizi sağlayacak 4 yer

Güney Amerika’nın turist rotaları o kadar cazibeli ki, nereye gitmek isteyeceğinize karar vermek sizin açınızdan zor olabilir. Patagonya’dan Kolombiya’ya kadar, dünyanın bu bölgesi romantik, etkileyici ve kültürel olarak hareketli bir tatil imkanını sizlere sunuyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Güney Amerika’da ziyaret etmek isteyeceğiniz en güzel 4 tatil bölgesini sizler için derledik. Listemizi inceleyip, bavullarınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

 

1. Quito, Ekvador

Her şeyi bırakıp Güney Amerika’yı gezmenizi sağlayacak 4 yer
travelandescape.ca

Ekvador’un bu enerjik başkenti, seyahat etmek isteyenleri tarihi mekanları ve farklı kültürel çekim merkezleriyle karşılıyor. UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan Quito, 16. ve 17. yy’a dayanan sarayları ve İtalyan, İspanyol ve Fas etkisiyle oluşturulmuş mimari yapılarıyla dikkat çekiyor. Eski şehirde yer alan alışveriş yerleri ve güzel caddeleri mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında.

2. Machu Picchu, Peru

Her şeyi bırakıp Güney Amerika’yı gezmenizi sağlayacak 4 yer
Machu Picchu, Peru

İnka’ların kayıp şehri olarak lanse edilen yeri muhakkak gezmeniz gerekiyor. Machu Picchu’nun tapınaklarını, bahçelerini gezdiğiniz zaman oradan dönmek istemeyebilirsiniz. Ayrıca Machu Picchu’nun dağlarını özel turlar eşliğine gezme imkanınız da bulunuyor.

3. Kartagena, Kolombiya

Her şeyi bırakıp Güney Amerika’yı gezmenizi sağlayacak 4 yer
wikimedia.org

Kartagena’nın süslü katedralleri, taşlı caddeleri ve etkileyici mimarisi seyahat etmeyi seven herkesi etkileyecektir. Kartagena’da Eski şehrin içinde güzel kahveler içebilir ve bu güzel ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Kartagena’nın kalelerini gezebilirsiniz ve büyük yazar Gabriel García Márquez’in şehirle olan bağlantısını, orada bulacağınız turlar sayesinde öğrenebilirsiniz. Gece hayatı için de, Kartagena’ya yakın bir yerde bulunan Getsemaní bölgesi sizin ilginizi çekebilir.

4. Patagonya

Patagonya’nın doğası, rüzgarlı havası macera severleri heyecanlandırabilir. Burada kocaman dağlar, güzel göller ve el değmemiş ormanlar bulabilirsiniz. Eğer kendinize macera arıyorsanız, Patagonya’da dağ yürüyüşü yapabileceğiniz ve doğayı seyredebileceğiniz ulusal parklar bulunuyor. Ayrıca unutmayın ki, yılın bu zamanı Güney’de yaz yaşandığı için havalar bu bölgelerde çok güzel.

Kaynak:
Huffingtonpost

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Harcamalarınızı kısıp, paranızı dünyayı gezmeye ayırın

Dünyanın en güzel tren istasyonları

Vietnam’da gelişen turizm, ülkenin geleneklerine son derece bağlı görünüyor

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!