Vietnam’da gelişen turizm, ülkenin geleneklerine son derece bağlı görünüyor

Vietnam deyince insanlar heyecanlanıyor. İlk akla gelen şeylerden biri gururlu çiftçilerin pirinç tarlalarında çalışmaları ve ürünlerini yetiştirmeleri oluyor. Ayrıca Vietnam, geçmişteki direnişçi insanların ülkesi olarak da biliniyor. Son 20 yıldır Amerika, Vietnam üzerindeki ambargoyu kaldırdığından beri ülke dünyaya açılabilme şansını elde etti. Bu süre içerisinde ciddi değişimler de geçirdi. Ancak yine de bu değişimleri yaşarken bile geleneklerine bağlı kalma konusunda son derece başarılı olduklarını söyleyebiliriz. 

Vietnam’da gelişen turizm, ülkenin geleneklerine son derece bağlı görünüyor
Vietnam, egzotik havasıyla turistleri bekliyor

Ambargonun ilk kalktığı zamanlarda Vietnam’a seyahat edenler, yıllardır hiç değişmemiş bir ülke olduğunu söylüyorlar. Benzer yorumlar, son zamanlara kadar ambargo altında kalan Küba içinde yapılıyor. Eğer Vietnam’a gitme şansınız olursa, yemek yapmaktan tutun da, eski imparatorluğun kalıntılarını görme imkanınız olabilir. Bu kültürel anlamda size çok güzel ve egzotik bir deneyim sunmanın yanında harika zamanlar geçirmenizi de sağlayabilir.

Vietnam’da gelişen turizm, ülkenin geleneklerine son derece bağlı görünüyor
Vietnam’da harika manzaralarla karşılaşabilirsiniz.

Geçen zaman içinde, Vietnam’da turizmin gelişmesiyle birlikte, turistlere sunulan hizmetlerin de arttığı söyleniyor.

Genel olarak ülkenin geliştiğini görebilirsiniz. Ancak bununla birlikte eski binaları görmeniz ya da geleneksel elbiseler giyen insanlara rastlamanız son derece mümkün. Yani Vietnam, turizm ve diğer konularda gelişirken, geleneksel bağlarını korumayı da başarıyor.

Kaynak:
Huffingtonpost

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Küba’ya gitmek için 11 ikna edici neden

Mutlu olmak için paranızı seyahat etmeye harcayın

Çin’e gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken 9 muhteşem yer

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!