Her kadının hayat boyu ihtiyaç duyacağı ve sahip olması gereken 14 şey

Hayat, biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir. Ve biz bu planları uygulamaya çalışırken, zaman da bir yandan akıp gider. Ne var ki “hayat yolculuğunda” yanınıza alacağınız sağlam “ekip arkadaşları”, sizi planlarınıza ulaşmak konusunda desteklerken hayatınızı da güzelleştirir.

İhtiyaçlarımız söz konusu olduğunda gardırobumuzun vazgeçilmezleri, evimizin olmazsa olmazları ya da çalışma masamızda mutlaka bulunması gereken şeyler gibi pek çok liste yapılabilir. Ne var ki sizi asıl güçlü kılan, hayat yolculuğundaki vazgeçilmezlerinizdir.

İşte her kadının hayat boyu ihtiyaç duyacağı, mutlaka sahip olması gereken şeyler listesi:

En eğlenceli anlarını paylaşacağı yakın bir arkadaş

Yakın arkadaşlar kendi seçtiğimiz kardeşlerimizdir. Hayatınız boyunca yanınızda olacak, en gizli sırlarınızı anlatabileceğiniz, mutluluğunuzu katlayan, üzüntülerinizi hafifleten, gerektiğinde akıl veren, şans getiren, cesaretlendiren, sizi yargılamayan ve en önemlisi sizi her an kahkahalarla güldürebilen bir arkadaş, bu hayatta sahip olabileceğiniz en büyük hazinelerden biri.

Aileyle iyi ilişkiler; en azından bir fert ile

Aileniz, sizi, başınıza her ne gelirse gelsin kabullenecek, sevecek ve her zaman “evinizde” hissettirecek. İster anneniz ister kardeşiniz olsun; paylaşmaktan, kendinizi anlatmaktan çekinmediğiniz bir aile ferdiniz hayatınız boyunca yanınızda kalacak, en güvenilir arkadaşınız olacak.

Yalnızca sizin yazıp okuduğunuz bir günlük

Zaman buldukça hayallerinizi, hayal kırıklıklarınızı ya da kimseye anlatamadığınız sırlarınızı yazacağınız bir günlük, yalnızca kendinizle dertleşmek istediğinizde değil, geriye dönüp bakmak istediğinizde de orada olacak.

Kendi ayaklarınız üzerinde güvenle durabilmek için: Ekonomik özgürlük

Ekonomik özgürlüğünüzü kazanmak, hayattaki belki de diğer tüm şeylerden daha özgürleştirici. Hayatınızın geri kalanında rahat etmeniz için yapacağınız bir finansal plan, bir birikim hesabı, acil durumlara karşı sizi birkaç ay rahat ettirecek kadar birikmiş para ve kapsamlı bir sağlık sigortası, kendi ayakları üzerinde durmak isteyen her kadının ihtiyacı.

Kendinize ait bir alan

Evim diyebileceğimiz, yalnız kalmak istediğimizde bizi kimsenin rahatsız etmediği, sessiz ve huzurlu kalabileceğimiz bir alan hepimizin ihtiyacı. Bu ister bir oda olsun, isterseniz de kendinizi rahat hissettiğiniz bir koltuk.

Sağlıklı yaşam rutini

Uzun ve mutlu bir hayat sürmek için kendinize bakmanız şart. Etkili bir cilt ve saç bakım rutini, yapmaktan keyif aldığınız ve sizi dinç tutan bir spor ve arada kaçamaklara izin veren bir sağlıklı beslenme planı da, her kadının olmazsa olmazı.

 Az ama öz, her duruma uygun parçalar olan bir gardırop

Trendler sürekli değişiyor; dolayısıyla hayat boyu stil sahibi görünmenin asıl yolu vücudunuzu tanımaktan geçiyor. İçinde iyi hissettiğiniz, vücudunuzu iyi gösteren parçaların yer aldığı, her duruma uyum sağlayacak kadar geniş ancak dolabın önünde saatlerce düşünmenize neden olmayacak kadar “az ve öz” bir gardırop için yatırım yapın. Dolabınıza sizi her an iyi gösterecek ve acil durumlarda sığınacağınız “sihirli” bir parça eklemeyi de ihmal etmeyin.

Size huzur, umut, heyecan verecek başucu kitapları

Tekrar tekrar okumaktan sıkılmayacağınız, her okuduğunuzda daha çok seveceğiniz; ilham veren, heyecanlandıran, gaza getiren, yükselten ya da kimi zaman yalnızca hiçbir şey düşünmeden okuyacağınız kitapları yanınızdan ayırmayın.

Enerjini yükseltecek bir playlist

Keyifli bir yaşam sürmek için yalnızca vücudunuzu değil ruhunuzu da beslemeniz şart. Kötü hissettiğiniz anlara huzursuzluğunuzun akıp gitmesine izin verecek, sabahları uyandığınızda güne iyi başlamanızı sağlayacak, yalnızken dinlemekten keyif aldığınız, romantik parçalardan oluşan ya da çalışırken size ilham veren playlistler hazırlayın.

Kendinizi iyi hissettiren, yalnızken keyif veren “kişisel zevkler”

Kendi kendinize yetebileceğiniz, huzurlu bir hayat söz konusu olduğunda ilk önceliğiniz kendinizi tanımak ve size keyif veren şeyleri bulmak olmalı. Her izlediğinizde size keyif veren bir film, yalnızca kendinizle olduğunuz zamanlarda yapmaktan keyif alacağınız bir hobi, kendinizi güzel bulduğunuz ve baktıkça iyi hissettiğiniz bir fotoğrafınız, sabahları tek başınıza içmekten keyif aldığınız bir bitki çayı, kendiniz için pişirmekten keyif aldığınız bir yemek, tek başınıza yemek yemeyi sevdiğiniz bir restoran, evinize her girdiğinizde size ait olduğunu hissettirecek bir koku, kendinize ayırabileceğiniz bir zaman ve gülümsemek için bir sebep gibi…

Bol vizeli bir pasaport ve ilham verecek bir seyahat rehberi

Bu madde diğerleri kadar “olmazsa olmaz” gibi görünmese de, siz yine de hep gitmeyi hayal ettiğiniz yer ya da yerleri bir kenara yazın. Fırsat buldukça yakın ya da uzak demeden yollara çıkın. Çünkü seyahat etmek özgürleştirir; yeni insanlar ya da yeni kültürlerin yanı sıra kendinizi de tanımanızı sağlar.

Hayatta gideceğiniz yola ışık tutan bir hedef ya da hayal

Hayatta bir amacınızın olması, kendinizi en güçsüz hissettiğiniz zamanlarda bile size devam etme gücü verir. Gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler koymak, başarısızlık hissini azaltacaktır; ne var ki gerçekleşmesi imkansız, hatta belki korkutucu ancak bir o kadar da ulaşmak istediğiniz bir hayal, sizi her daim hareketli kılar. Gerçek olduğundaki tatmin hissi ise paha biçilemez.

Her haliniz için “öz sevgi”

Her kadının farklı modları, iniş ve çıkışları, belki çevresine gösterdiği birkaç farklı karakteri ve farklı duyguları var. Kimi zaman güçlü kadın, kimi zaman anne rolüne girmeniz gerekebilir. Bazen çok mutluyken, bazen hayal kırıklığına uğrayabilir ya da zaman zaman enerjisiz, keyifsiz olabilirsiniz. “Siz” yani “kendiniz”, bu hayatta değiştiremeyeceğiniz tek şey. Dolayısıyla hisleriniz, dürtüleriniz, karakteriniz her ne olursa olsun kendinizi sevmeyi ve kabullenmeyi öğrenin.

Her modunuza uygun, sizi yansıtan bir koku 

Kadın parfüm kategorisinin en ayrıcalıklı ve yenilikçi ürünü ile tanışın: Eve Duet. Kadının farklı ruh hallerinden ve modlarından yola çıkarak tasarlanan Eve Duet, sizin kadar çok yönlü, sınır tanımayan ve özel. İki haznesi bulunan parfümün bir tarafında ışıldayan, farkındalık yaratan bir koku bulunurken, diğer yanında daha çekici kokular bulunuyor. Tüm diğer parfümlerden ayrılan özelliği ise, bu iki kokunun birbiriyle kombinlenebilmesi ve sonsuz koku seçeneği sunması.

Eve Duet‘te karıştırılabilen iki parfüm bir arada. Eve Duet Radiant, nilüferin ilk ışıklarıyla açıp gün boyu enerji saçmasından ilham alınarak tasarlanan, clementine mandalina, nilüfer ve altın amber içeren gündüz parfümü. Eve Duet Sensual ise nilüferin gece olunca renk değiştirip çekiciliğiniz arttırmasından ilham alarak yaratıldı.

Eğer siz de öz güveninizle fark yaratan, özgün, ilgi çekici ve çok yönlü bir Avon kadınıysanız, Eve Duet tam size göze. Her modunuza uygun bir koku arıyorsanız, #herhalimleben demek için Eve Duet’i çok seveceksiniz.

 

Hayatınızı güzelleştirecek ve sizi hayat yolculuğunda güçlendirecek tavsiyelerin yer aldığı bu içerik Avon Eve Duet katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement