Hem vererek hem de alarak iyiliğe katkıda bulunmak mümkün: Givin app ile tanıştınız mı?

Bir arkadaşım geçen yılki doğumgünümde üzerinde ne yazdığını hiç bilmeden bana daha önce kullanılmış bir kartpostal hediye etmişti. Üzerinde Yunanca bir not vardı ve sonradan bu notu başka bir arkadaşım sayesinde çevirmiştik. Kartta “Sen ne düşündüklerin, ne istediklerin, ne de yapacağım dediklerinsin. Sen sadece yaptıklarınsın” yazıyordu; bir doğumgünü için motivasyon dolu bir kart değil mi? Hepimizin hayatında harekete geçtiği bir sürü hikaye olduğuna eminim; ben de bugün bana ilham veren ve çok saygı uyandıran bir projeyi anlatmak istiyorum.

Bu projenin adı givin; durmasın destek olsun diyor, iyiliği büyütmek ve paylaşmak için modern kahramanlara sesleniyor. Hepimiz içimizde iyi niyetler, hem kendi iyiliğimize hem de çevremizdekilerin iyiliğine katkıda bulunacak potansiyeller taşıyoruz. İşte bu platform o potansiyeli gerçekleştirmek için bir fırsat sunuyor. Aslında bir alışveriş platformu olan givin’de markaların veya ünlü isimlerin bağışladığı ürünler, modern kahramanların bağışladığı 2. el ürünler veya hizmetlerle yaptığın alışverişin geliri seçtiğin sivil toplum kuruluşunun detaylarını öğrenebileceğin bir projesine destek oluyor. Dilersen sen de kendi ürünlerini veya yeteneklerini bu platformda paylaşabiliyorsun. Yani hem vererek, hem de alarak iyiliğe katkıda bulunmayı mümkün kılıyor!

Benim paylaşacağım veya alacağım bir tişört ile ne değişebilir ki?” aklımıza gelen ilk düşüncelerden olabilir. Bununla birlikte toplam miktarlara baktığımızda bu projenin 700 bin TL’lik bağış işlemine aracılık ettiğini paylaşıyor Başak, yani ufak bir kartopunun birleşerek nasıl büyüdüğünü söylüyor. Eğer online alışveriş seni çok heyecanlandırmıyorsa Akmerkez ve Akasya AVM’de bulunan iyilik mağazalarını da ziyaret etmeye davet ediyor bizi.

TEV, Toçev, Tohum Vakfı, TEGV ve Haçiko gibi değerli STK’ların projelerine destek olmak, tekstil sektörünün ayakizlerini azaltmak için 2. el alışverişi desteklemek, alacağın ürün ve hizmetlere iyiliğe de katkıda bulunarak ulaşmak için telefonuna givin app’i indirip yorumlarını paylaşabilirsin. Hatta canım arkadaşım Başak’ın heyecanla hikayesini paylaştığı TEDx konuşmasını da izleyebilirsin.

Neyi Değiştirebiliriz? | Başak Sucuka | TEDxBodrum

İlginizi çekebilir: Hayattaki tercihiniz hangisi: Duygusal olmak mı, duyarlı olmak mı?

Seza Aslanbaş Yoga Eğitmeni
ODTÜ Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 7 yıl kurumsal şirketlerde satış planlama ve pazarlama departmanlarında çalıştım. 2013 yılında dışarıdan her şey ... Devam