Haziran 2016 koşu etkinlik rehberi

Sevgili Uplifers okuyucuları ve koşucular, mayıs ayı koşu yarışlar konusunda çok yoğun geçti, her hafta sonu birkaç yarış yer aldı.

Ramazan’dan dolayı haziran ayı biraz daha sakin olacak. Ama yine de hem İstanbul’da hem dışarıda yarışmak isteyenler için imkanlar mevcut.

Adım Adım Koşu (4 Haziran Cumartesi)

Tarih: 4 Haziran 2016

Son kayıt tarihi: 4 Haziran 2016

Tür: koşu

Mesafe: 6 km

Katılım ücreti: Ücretsiz

Yarışın yapılacağı yer: Belgrad Ormanı Neşet Suyu Parkuru, İstanbul

Başlangıç saati: 08.30

Kayıt için: www.aakosu.org

Her ayın ilk cumartesi günü Adım Adım koşusu organizasyonu düzenleniyor. Yarışların tadına bakmak için Adım Adım Koşu oldukça uygun, çünkü katılımcılar daha çok zevk için koşuyor. Koşmak, arkadaşlarınızla beraber eğlenmek ve güzel zaman geçirmek için iyi bir bahanedir. Ayrıca ücretsiz bir etkinlik olması da ilgiyi artırıyor. Web sitesine girerek hemen kayıt yapıp göğüs numaranızı alabilir ve bu eğlenceye ortak olabilirsiniz.

RunMarisRun Marmaris (5 Haziran Pazar)

Tarih: 4-5 Haziran 2016

Son kayıt tarihi: 4 Haziran 2016

Tür: koşu

Mesafe: 21.1 km, 10 km, 5 km, MiniMaris (çocuklar): 0.5 km

Katılım ücreti: 21.1 km: 60 TL, 10 km: 50 TL, 5 km: 40 TL

Yarışın yapılacağı yer: Marmaris

Başlangıç saati: MiniMaris: 09.00, 21.1 km ve 10 km: 10.00 ve 5 km: 10.15

Kayıt için: www.uzunetap.com

runmarisrun
RunMarisRun

Hem koşup hem de tatil yapmaya ne dersiniz? Otobüsle, aracınızla ya da uçak ile Dalaman’a seyahat edebilirsiniz. Tavsiyem cuma gününden oraya gitmeniz olacaktır. Cumartesi denize girebilir veya sakin cennet Bozburun’a günübirlik geziye gidebilirsiniz. Cumartesi akşam marinada makarna partisi ve sürpriz konseri kaçırmayın. Pazar günü yarışlar saat 9.00, 10.00 ve 10.15’de başlayacak. Herkes için uygun bir mesafe var; 5, 10, 21 km, hatta çocuklar için de bir yarış var!

İlgili yazı: Koşuyla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Nike Women Victory Tour (5 Haziran Pazar)

Tarih: 5 Haziran 2016

Tür: koşu

Mesafe: 10 km ve 5 km

Yarışın yapılacağı yer: Caddebostan, İstanbul

Başlangıç saati: 09:34

Kayıt için: Kayıt kapandı

nike women victory tour
Nike Women Victory Tour

Kadınları spor yapmaya teşvik etmek için düzenlediği sıra dışı etkinlik serisiyle geçtiğimiz yıl dünya çapında 200.000’den fazla kadını harekete geçiren Nike’ın, 5 Haziran 2016 Pazar saat 09:34’te Caddebostan’da gerçekleştireceği 5K ve 10K’lık “NikeWomen Victory Tour” koşusunda binlerce kadın Bağdat Caddesi’nde koşacak. Bostancı Sahili’nde başlayıp, Bağdat Caddesi boyunca devam edecek Nike Women Victory Tour İstanbul’da katılımcılar 5 veya 10 km’lik parkurlarda koşabilecekler.

6. Uluslararası Çekmeköy Ultra Maratonu & Ultra Bisiklet (5 Haziran Pazar)

Tarih: 5 Haziran 2016

Son kayıt tarihi: 5 Haziran 2016

Tür: patika koşusu ve dağ bisikleti

Mesafe: koşu; 60 km, 45 km, 30 km, 15 km, 10 km ve 5 km (ultra çocuk) ve bisiklet; 30 km ve 45 km

Katılım ücreti: 60 TL (60 km) ve 50 TL (diğer mesafeleri ve bisiklet), çocuk yarışları ücretsizdir

Yarışın yapılacağı yer: Çekmeköy, İstanbul

Başlangıç saati: 8.30

Kayıt için: http://www.teamultratrailrunner.com/

Geleneksel Çekmeköy yarışları devam ediyor! Bildiğiniz gibi Çekmeköy Ormanı, Ümraniye tarafında kalıyor ve neredeyse her ay Bakiye Duran orada uzun mesafe ve patika koşusu düzenliyor. Eğer patikada koşmak isterseniz böyle bir fırsatı gerçekten kaçırmayın! Bu sefer koşu yarışlarına ek olarak dağ bisikleti yarışları da olacak.

Ultra Sapanca Dağ koşusu (27 Haziran Pazar)

Tarih: 26-27 Haziran 2016

Son kayıt tarihi: 26 Haziran 2016

Tür: koşu

Mesafe: 50 km ve 30 km

Katılım ücreti: 50 TL

Yarışın yapılacağı yer: Sapanca

Başlangıç saati: 9.00

Kayıt için: http://www.sapancaultra.org/

Eğer koşmak ve İstanbul’dan uzaklaşmak istiyor ama fazla da yol yapmak istemiyorsanız, Ultra Sapanca Dağ koşusu sizin için çok güzel bir fırsat! İster 30 km isterseniz de 50 km koşabilirsiniz. Temmuz ayındaki uzun mesafe yarışları için çok güzel bir hazırlık olacak aynı zamanda. Parkur doğanın tam ortasında yer alıyor ve Sapanca Gölü’nün etrafında dolaşıyor. Cumartesi akşamı saat 21.00’de makarna partisi ve pazar akşamı yarıştan sonra kutlama partisini ise sakın kaçırmayın!

Gördüğünüz gibi yarışlar konusunda haziran daha sakin bir ay. İhtiyacınız varsa benim gibi dinlenmeyi tercih edebilirsiniz. Son dört hafta hep yarışlara katıldığım için  haziran ayında hiçbir yarışa katılmayacağım. Antrenman kadar dinlemek de önemlidir. Ama spor ve koşuyu sakın bırakmayın! Antrenmanlarınıza mutlaka devam edin, kondisyonunuz koruyun. Temmuz ve ağustos aylarındaki yarışlarda sizi taze ve dinlenmiş olarak görmeyi diliyorum.

Her ay Uplifers’te yarış takvimini sizinle paylaşıyorum. 2016 yılı için tüm koşu takvimini blogumda bulabilirsiniz.

Coraline Chapatte Sporcu
İsviçreliyim ama neredeyse 10 senedir Türkiye'de oturup çalışıyorum. Neuchatel'de 4 sene ekonomi okudum. İsviçre'de doğan her çocuk bütün sporları küçük yaşta öğrenir. Bu yüzden ... Devam