“Daha iyi bir yaşam için, evet!”: Global Wellness Day, 3. Efes Ultra Maratonu’nda

3. Efes Ultra Maratonu bu yıl 16 Mart’ta, Global Wellness Day’in de katılımıyla düzenlenecek. Koşucular 3. Efes Ultra’da Türkiye’den tüm dünyaya yayılan Global Wellness Day’e destek veren t-shirtlerle koşacak.

Fransa’da yer alan Cycling Classics France, Meksika’da Tecate Belediyesi ile GWD Meksika’nın birlikte düzenlediği 5K Halk Koşusu ve Tayland’de her yıl yapılan Preserve Hua Hin Yarı Maratonu gibi birçok farklı maraton ve bisiklet yarışlarının ardından GWD şimdi de kendi doğduğu ülkede, Efes Ultra Maratonu’na katılacak. Şimdiye dek tüm dünyada 300 milyon kişiye ulaşan GWD, Efes Ultra Maratonu ile yaklaşık 1500 kişiye daha ulaşarak, bu yıl 8 Haziran Cumartesi günü herkesi Kuşadası Sevgi Plajı’na davet ediyor.

Global Wellness Day nedir?

Global Wellness Day, tüm dünyada 120 ülkede ve 5000’den fazla noktada her yıl Haziran ayının 2. Cumartesi günü beraberce kutlanıyor. Ulaştığı kişi sayısı her geçen yıl artarak büyümeye devam ediyor. Tamamıyla gönüllülük ilkesine dayalı ve ücretsiz olarak düzenlenen Global Wellness Day, tüm dünyada yine aynı günde milyonlarca kişiyle birlikte kutlanacak.

Hem bedensel hem de ruhsal olarak daha iyi olmayı hedefleyen GWD, bireyleri ve toplumu “iyi yaşam” konusunda bilinçlendirmek için maraton koşucularıyla bir araya gelerek “daha iyi bir yaşam için evet” diyen herkese ulaşmayı hedefliyor. Yaklaşık 1500 koşucunun katılması beklenen 3. Efes Ultra Maratonu 12, 25 ve 55 kilometrelik üç parkurda Richmond Ephesus Resort ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Global Wellness Day, 2012 yılında Belgin Aksoy tarafından yaratılıp dünyaya yayılan iyi yaşamaya adanmış, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir sosyal projedir. Bu günün temel amacı, yaşamımızın değerinin farkına varmamızı sağlamaktır. Senenin bir gününde bile olsa durup düşünmemizi, şehir hayatının stresinden ve kötü alışkanlıklarımızdan uzaklaşmamızı ve kendimizle barışmamızı sağlamaktır.

Türkiye’de iyi yaşama yönelik olarak atılan ilk adım, dünyanın her yerinden yaşam stili odaklı girişimcilerden ve iyi yaşam uzmanlarından oluşan 79 GWD Elçisi, 25 Ana Destekçi ve 4 Danışman ile uluslararası bir harekete dönüştürmüştür. Global Wellness Day, her yıl Haziran ayının ikinci cumartesi günü, dünyada 4000’den fazla farklı noktada eş zamanlı olarak, sadece ücretsiz etkinliklerle kutlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!