Hayattan öğrendiklerimiz: Farkındalık yolunda karşımıza çıkan bilgiler

Hayat muhteşem bir yolculuk ve farkındalığını artırdığında değeri daha çok anlaşılıyor. Hayat bütünüyle bakabildiğin kadar güzel, değerli ve özel.

Öğrendim ki hayat bir bütünmüş. İyi, kötü, doğru, yanlış yokmuş. Her iyinin içinde bir kötü, her kötünün içinde bir iyi varmış.

Öğrendim ki tüm başarının sırrı çok çalışmak değil, istikrarlı ve programlı olmakmış.

Öğrendim ki suç yok, suçlu yokmuş. Hayatta olan her şey benden yansıyanlarmış. Neyi değiştirmek istiyorsun?

Öğrendim ki travma diye bir şey yokmuş. Hepsi bakış açısıyla ilgiliymiş.

Öğrendim ki duygularını yönetemeyen hiçbir şeyi yönetemezmiş. Duygunun içine girdiğinde meğerse kendi yarattığın aptalca düşünceler, inançlar varmış.

Öğrendim ki değer bir başkasının sana olan davranışı değilmiş. Değer bir bilinçmiş.

Öğrendim ki kim olduğunu bilirsen, kendi ihtiyaçlarını tanıyıp onları beslersen kıyaslama yapman mümkün değilmiş. Sen özgünsün.

Öğrendim ki “Ben onun gibi asla olmayacağım” dediğinde ya o oluyorsun ya da o olmamak için ciddi bir bedel ödüyormuşsun. Kendin ol. Olduğun kadar…

Öğrendim ki başarı senin kendini nasıl gördüğünle ilgiliymiş. Her zaman senden iyileri ve senden kötüleri olacak. Sen kendini nasıl görüyorsun?

Öğrendim ki aşk tüm tanımların ötesindeymiş.

Şimdi sen sırala…

İlginizi çekebilir: Çaba harcamak yerine sevmeliyiz: Çabayı sevgiye dönüştürecek 10 öneri

Tuba Kaytaş Nefes Koçu
Türkiye’nin ilk nefes koçlarından olan Tuba Kaytaş, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. İlk nefes eğitimini 2005 yılında Judith Kravitz’ten aldı. Nefesin hayatına ... Devam