Hayatınızın aşkını bulmak için yapmanız gerekenler

Aşk dolu bir ilişkiye hazır mısınız? Ayaklarınızı yerden kesen, size her şeyi unutturan, tutkulu ve ahengi olan bir ilişki düşünün. İstediğiniz böyle bir şey mi? Eğer yanıtınız evet ise, o zaman okumaya devam edebilirsiniz. Uplifers olarak hayatınızın aşkını bulmak için yapmanız gerekenleri sıraladık:

1. Cesur olun

Online arkadaşlık siteleri veya uygulamaları artık günümüzde birçok kişinin kullandığı bir yöntem. Ama siz hayatınızı başkalarıyla paylaşmaktan pek hoşlanmıyor olabilirsiniz. Bu durumda işiniz biraz daha zor. Ama yine de cesur olmamanız için hiçbir neden yok. Cesaretinizi toplayın. Rahatsızlığın içinde kendinize rahat bir alan yaratın ve kendinize güvenin.

İlgili yazı: Aşkın yaşı var mı? Kendinizden daha olgun veya daha genç biriyle birlikte olmanın artıları, eksileri

2. İçinizdeki gerçek karakteri ortaya çıkarın

Sizi biricik yapan, size özel olan şey neyse, sizi en çekici yapan şey de o. Kişisel bir marka olmak için derine dalmanız ve kendinizle ilgili özel şeyleri ortaya çıkarmanız gerekir. Yakınlık kurmanın ön koşulu, kendinizi açmaktan geçer.

Hayatınızın aşkını bulmak için yapmanız gerekenler
Önce siz dürüst olun ve karşınızdaki kişiden de aynı dürüstlüğü bekleyin.
3. Başkalarının profillerini okuyun

Online arkadaşlık sitelerinde gezerken başkalarının profillerinde yazanları okuyun. Okuduklarınız, belki de hayatınızın aşkını anlatan kelimeler olabilir. Profillerde yazan bilgilere, en az fotoğraflar kadar ilgi gösterin.

4. Sadece görünüşe takılmayın

Bazen içimizdeki prens ve prenses yüzünden fantaziler yaratabiliriz. Fotoğraflarda gördüğümüz o ışık saçan bakışlar, savrulan saçlar, sımsıkı bir vücut gerçek olmayabilir. Böyle durumlarda dışarıdan gördüklerinize değil, içeridekilere odaklanın. Derine inmek isteyen siz değil miydiniz?

İlgili yazı: Aşkın büyülü hikayesinin başrolünde olmak için bilinçaltınıza kulak verin

5. Soru sorun

Hayatınızın aşkını, bir masanın etrafında saatlerce sessizce oturarak bulamazsınız. Bu tür insanlardan biri olmayın. Karşınızdakine sorular sorun ve ilgi gösterdiğinizi belli edin. Birçoğumuz kendimizden bahsetmeyi severiz ancak bunun öncesi ve sonrası olmalı. Aksi takdirde karşınızdaki kişi kendisini terk edilmiş hissedebilir.

6. Dürüst olun

Bazı insanlar online arkadaşlık platformlarına, hatta yeni tanıdıkları kişilere güvenmekte tereddüt eder. Haksız da sayılmazlar. Yaş konusunda yalan söyleyenler, 10 yıl önceki fotoğraflarını paylaşanların sayısı oldukça fazla. Ancak hiçbirimiz yalanlar üzerine kurulu bir ilişki istemeyiz. Bu yüzden önce siz dürüst olun ve karşınızdaki kişiden de aynı dürüstlüğü bekleyin.

7. Hiçbir şey yokmuş gibi davranmayın

Bir kez buluşulur ve taraflar arasında bir kıvılcım olmaz. Her iki taraf da bunu hisseder ama kimsenin bunu dürüstçe söylemeye gücü olmadığı için tekrar tekrar buluşulur ve her seferinde aynı şey olun. Bunu yapmayın. Her iki taraf için de gereksiz olan bu durumu devam ettirmek yerine “Bir şeylerin tam olmadığını düşünüyorum” diyerek karşınızdakine şans dileyin ve uzaklaşın.

Hayatınızın aşkını bulmak için yapmanız gerekenler
Eğer mükemmel partneri bulmaya kararlıysanız, denizin bazen dalgalı bazen sakin olmasına alışmalısınız.
8. Reddedilmeyi kişisel bir mesele haline getirmeyin

Bazen etkilenme tek taraflı olabilir. Ancak bu durum, sizin kendinize olan inancınızı etkilememeli. Karşınızdaki kişi sizden etkilenmediyse, buna takılıp kalmayın. Sizden etkilenecek birini aramaya devam edin.

İlgili yazı: Yaşlı çiftlerden hepimize “Aşkın yaşı yoktur” dedirten eğlenceli fotoğraflar

9. Azimli olun

Sevgili olmak ve bir ilişki yürütmek zaman ister. Tüm ilişkilerde iyi zamanlar ve kötü zamanlar olur. Eğer mükemmel partneri bulmaya kararlıysanız, denizin bazen dalgalı bazen sakin olmasına alışmalısınız.

10. Hoşgörülü olun

Bazen istemediğiniz şeyler duyabilir veya istemediğiniz şeylerle karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda, karşınızdaki kişiyi mükemmel olmadığı için affetme hoşgörüsü gösteren kişi olmalısınız. Kibar ve açık yürekli olun.

Kaynaklar:
MindBodyGreen
HuffingtonPost

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!