Hayatını kurtaran adamı görmek için her yıl 8,000 km yol kateden penguen

Rio de Janeiro yakınlarındaki bir adada yaşayan 71 yaşındaki emekli duvar ustası Joao Pereira de Souza, 2011 yılında petrole bulanmış ve ölmek üzere olan küçük bir penguen buldu.

Penguene Dindim ismini veren Joao, hayvanın tekrar eski sağlığına dönmesini sağladı. Sağlığına kavuşan Dindim, kendisini tekrar ait olduğu yere, doğaya bırakma çabalarına birçok kez direndi ve sonunda 11 aydan fazla bir süreliğine ortadan kayboldu.

penguen
Dindim, sağlığına kavuşmuş olsa da, uzun bir süre Joao’dan ayrılmak istemedi.

Ancak Dindim, kendisini kurtaran arkadaşından uzun süre ayrı kalmaya niyetli değildi. Sadece birkaç ay sonra, Joao onu sahilde tekrar gördü.

Son 5 yıldır Dindim, kendi yetişme alanı Arjantin ve Şili’den 8,000 km uzağa, Brezilya’ya seyahat ederek yılın 8 ayını Joao ile geçiriyor.

Patagonian Penguin Finds Second Home in Brazil

 

Joao ise, Dindim ile ilgili şunları söylüyor:

“Dindim’i kendi çocuğummuş gibi seviyorum, ve onun da beni sevdiğine inanıyorum. Ben hariç hiç kimse ona dokunamıyor. Dokunmaya çalışanlar ise penguenin gagalarına maruz kalıyor. Öte yandan Dindim, dizime yatıp onu yıkamama, kucağıma almama ve sardalya ile beslememe izin veriyor.”

Herkesin penguenin artık dönmeyeceğini söylediğini belirten Joao sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Ama Dindim 4 yıldır ziyaretime gelmeyi bırakmadı. Her yıl Haziranda gelip Şubatta ayrılıyor. Ve her yıl beni gördüğü için daha mutlu ve sevecen görünüyor.”

Biyoloji alanında uzman olan profesör Joao Paulo Krajewski’nin ise Dindim ve Joao’nun hikayesiyle ilgili düşünceleri şöyle:

“Dindim Joao’yu gördüğünde kuyruğunu tıpkı bir köpek gibi sallıyor ve mutlu sesler çıkarıyor.Daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Sanırım penguen, Joao’nun bir aile üyesi olduğunu ve muhtemelen onun da kendisi gibi bir penguen olduğunu düşünüyor.”

Kaynak:

distractify.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!