Hayatın içinde farkına varmadığımız küçük gerçekler

Hayat aslında güzelliklerle dolu. Ancak birçoğumuz günlük hayatın koşuşturması ve yaşadığımız stres yüzünden hayatın içindeki gerçek güzellikleri fark etmeden yıllarımızı geçiriyoruz. Oysa bunları fark etmek, hayatın anlamını keşfetmemizi ve daha tatminkar olmamızı sağlıyor. Uplifers olarak gözden kaçırdığınız gerçek güzellikleri bir araya getirdik:

1. Yaşamın hedefi, kendiniz olmakta gizli

Sevdiğiniz şeyleri yiyin, en sevdiğiniz müzikte dans edin, istediğiniz kitapları okuyun, istediğiniz şakaları yapın, gülebildiğiniz kadar gülün. Mümkün olan her koşulda kendiniz olmaya çalışın.

İlgili yazı: Yaşamdaki en büyük başarı: Mutlu ve iyi hissetmek için kendini gerçekleştirmek

2. Tüm cevapların içinizde olduğunu unutmayın

Bizlere, tüm sorularımızın yanıtlarını dışarıda aramamız öğretildi. Oysa aslında ruhunuz ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. İhtiyacınız olan her şeyin içinizde

Körü körüne inandığınız şeyleri değiştirerek, hayata bakışınızı da değiştirebilirsiniz.
Körü körüne inandığınız şeyleri değiştirerek, hayata bakışınızı da değiştirebilirsiniz.

 

3. Kelimelerin gücüne inanın

Yapamam, beceremem, umutsuzum, güzel değilim, yetersizim” gibi kelimeler nasıl etrafınıza negatif bir enerji veriyorsa, sevgi dolu sözcükler de bir o kadar pozitif enerji verir. Kelimelerinizi özenle seçin. Kelimeler gerçekliğinizi ortaya koyabilir ve hayatınızda büyük değişiklikler yaratabilir.

4. İnandığınız şeylerin kölesi olmayın

Dünyayı, inandığınız şeylerin penceresinden gördüğünüzün farkına varın. Körü körüne inandığınız şeyleri değiştirerek, hayata bakışınızı da değiştirebilirsiniz.

5. Dünyaya vereceğiniz bir hediye olduğunu unutmayın

Tutkular, istekler, yetenekler, tuhaflıklar ve büyülü güçlerle donatılmış bir insan olduğunuzun farkına varın. Eğer bu dünyaya sunmanız gereken hediyeyi siz vermezseniz, bunu sizin yerinize başka kimse yapamaz ve dünyayı daha fakir bir yer haline getirmiş olursunuz.

İlgili yazı: Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

6. Dinlemen ustalık gerektiren bir erdem olduğunu fark edin

Söylenen sözleri dinlemek yerine ne cevap vereceğimizi düşünürken, birçok şeyi yanlış veya eksik anlayabiliyoruz. Oysa bir anlığına düşüncelerinizi durdurun ve sadece karşınızdaki kişiyi dinleyin.

7. Herkesle kardeş olun

Birçoğumuz kolayca bir halka oluşturup, dünyanın geri kalanını bu halkanın dışında bırakmaya meyilliyiz. Halkalarınızı açın. Hepimiz evrenin eşit haklara sahip çocuklarıyız.

8. Kendinizi keşfetmeden dünyaya hizmet edemezsiniz

Elinizden gelenin en iyisini ortaya koymadan, dünyaya bir şey katamazsınız. Hayallerinizin peşinden gidecek cesarete sahip olun. Kendi hayatınızı kurabileceğinizin farkına varın.

Ruhunuzla yaşamayı öğrendiğinizde, koşulsuz sevgi, güç, bilgelik ve eğlencenin olduğu kaynağa da ulaşmış olacaksınız.
Ruhunuzla yaşamayı öğrendiğinizde, koşulsuz sevgi, güç, bilgelik ve eğlencenin olduğu kaynağa da ulaşmış olacaksınız.
9. Yaşam piyangosunu kazandığınızı unutmayın

Atalarınızı düşünün, hayatta kalmayı başaranların sayısını fark ettiğinizde aslında sizin de yaşam piyangosunu kazananlardan olduğunu anlayacaksınız. Hayattasınız ve bu dünyayı deneyimleme şansına sahipsiniz.

İlgili yazı: Düşüncelerimiz gerçeklerimiz mi oluyor?

10. Dünyayı değiştirecek güce sahipsiniz

Etrafınıza bir bakın, gördüğünüz şeylerin birçoğu insanlar tarafından üretildi. Üstelik onları üretenler de sizden daha zeki değillerdi. Hayatta siz de bir değişiklik yaratabilirsiniz.

11. Açık yürekli olmanın güzelliğini fark edin

Ruhunuzu insanlara açtığınızda, onlara da aynısını yapma şansı tanımış olursunuz. Siz yüreğinizi açtıkça, insanlığın kolektif işbirliği daha da güçlenecek.

12. Gücünüz, ruhunuzda gizli

Hayatımızın çoğunu egomuzu kontrol etmeye çalışarak geçiriyoruz. Oysa ruhunuzla yaşamayı öğrendiğinizde, koşulsuz sevgi, güç, bilgelik ve eğlencenin olduğu kaynağa da ulaşmış olacaksınız. Üstelik ruhunuz ego gibi başkalarının fikirlerinden veya çevresel şartlardan da çok fazla etkilenmez.

 

Kaynak:
Notesonbliss

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!