Hayal ettiğiniz hayata kavuşmak için atmanız gereken 3 adım

Hayal ettiğiniz hayata kavuşmak için atmanız gereken 3 adım size hayallerinize giden yolda yardımcı olacak… Şu bir gerçek ki birçoğumuz hayal ettiğimiz, istediğimiz hayatı yaşamıyoruz. Çocukken öğretmen, doktor, astronot, kaptan olmayı hayal ediyorduk. Şimdi ise sadece tatile gitmeyi veya sevmediğimiz işimizden ayrılıp yeni bir iş bulmayı hayal ediyoruz. Peki, bu hayallerin hangilerini gerçekleştirebiliyoruz?

İnsan şanslı bir varlık olduğu için büyüdükçe hayalleri de gelişiyor ve olgunlaşıyor, gerçekleştirmesi daha kolay hale geliyor. Dönüp baktığınızda, belki çocukluk hayalleri için aynı şeyi söylemek mümkün değil ama bugün kurduğunuz hayaller aslında bir adım uzağınızda.

Hayal ettiğiniz hayata kavuşmak için atmanız gereken 3 adım
İnsan şanslı bir varlık olduğu için büyüdükçe hayalleri de gelişiyor ve olgunlaşıyor, gerçekleştirmesi daha kolay hale geliyor.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için yapmanız gereken birkaç şey var. Uplifers olarak biz de hayalleri gerçeğe dönüştürme şansını yakalamanızı sağlayan adımları sıraladık.

1. Hak ettiğinize inanın

Bazen yakınlarınızın sizinle ilgili söylediği övgü dolu sözler karşısında yüzünüz kızarır, hatta sinirlenirsiniz. Utangaçlık başka bir duygu hali, ancak hissettiğiniz o kızgınlığın asıl nedeni, tüm bu övgüleri hak etmediğinizi düşünmeniz. Oysa sizinle ilgili övgü dolu sözleri söylemelerinin tek amacı, sizin değerinizi başkalarına da aktarabilmek. Ancak hepimizin içinde aynı korku var; bir gün birilerinin gelip elde ettiğimiz tüm başarıları ve başkalarının övgülerini hak etmediğimizi söylemesinden korkuyoruz. Hayallerinizin peşinden gitmek için öncelikle onları hak ettiğinize inanın. Bu inanç, izlediğiniz yolu sadece daha kolay hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda daha keyifli bir hale de getirir.

2. Yeteneklerinizi ortaya çıkarın

Gerçek özgürlüğü, tek bir adım atarak yakalayamazsınız, bunun için çok daha uzun bir yol kat etmeniz gerekir. Gerçekleştirmek istediğiniz her hayal için aslında içinizde saklı tuttuğunuz bir yetenek olduğunu unutmayın. Tek yapmanız gereken, atacağınız adımlar sayesinde o yeteneği ortaya çıkarmak. Bunun için de yapmanız gereken şey, öğrenmek. Yeteneklerinizi ortaya çıkarmanın tek yolu öğrenmekten geçiyor. Bir şeyi öğrenmeden, hayallerinizin ellerinizden kayıp gideceğini unutmayın.

Hayal ettiğiniz hayata kavuşmak için atmanız gereken 3 adım
Hayallerinizin peşinden gitmek için öncelikle onları hak ettiğinize inanın.

3. Çabalamaya devam edin

Bir yolculuğun her adımı yeni ve tazedir. Önemli olan o adımlara ulaşabilmek. Hayatı, kendi istediğiniz şekle sokabilmek istiyorsanız bunun için tekrar tekrar çabalamanız gerekir. Birçok insan, yıllar geçerken yaşamak istediği hayat uğruna hiçbir adım atmıyor. Öyleyse şu sorulara kulak verin:

Hayatı, hayal ettiğiniz şekle sokmak için hazır mısınız?
Muhteşem bir hayat yaşamaktan sizi alıkoyan şey ne?
Endişeleriniz neler? Bunları nasıl çözebilirsiniz?

Kaynak
Pick the Brain

İlginizi çekebilir: Hayallere doğru: Engellerin üzerinden atlayın ve ilerlemeye devam edin

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!