Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Etekler ve pantolonlar

Merhaba sevgili okurlarım. Bildiğiniz üzere tiyatro sezonu açıldı. Ben de YouTube kanalımda videolar çekmeye devam ediyorum ve bu sezon ilk konuğum Etekler ve Pantolonlar oyunu oldu.

Bir dedikodu ile toplanan bu oyun gerçekten çok güzel. 1,5 ay prova ile sahneye çıkmaya başlamışlar. Çok kısa bir süre ama kadro sağlam.

Ee tabi üç kadının olduğu yerde bolca kıskançlık, bolca hasetlik olur desek de inanmayın. Çünkü Nergis Kumbasar, Nurseli İdiz ve Gökçe Kimya Aytaç gerçekten sıfır egolu insanlar ve o kadar komikler ki çekimlerde bile gülmekten konuşamadık.

Bu kadar övgü yeter diyerek, size biraz oyundan bahsetmek istiyorum. Nurcan yıllardır görüşmediği okul arkadaşı Aysel’e sürpriz yaparak evine ziyarete gelir. Nurcan kocasının kendisini aldattığını ve intikam alacağını, bu konuda Aysel’den yardım istemek için geldiğini açıklar. Aysel, Nurcan’ın durumuna üzülür ve ona yardım edeceğini söyler. Aysel ve Nurcan, Nurcan’ın eşine karşı strateji belirlerken, Aysel de bu durumlardan etkilenip kendi evliliğini sorgulamaya başlar. Nurcan ve Aysel evliliklerini sorgularken geçmişlerine bir yolculuk yaparlar ve aslında ikisi de hayatlarında olmak istedikleri gibi değil de, aile ve çevre baskısıyla, başkalarının onları görmek istedikleri bireylere dönüştüklerini anlarlar. İki eski arkadaşın evliliklerini sorgulamak için başladıkları süreç, artık kendi istedikleri hayatlara doğru yol aldıkları bir sürece dönüşür.

NERGİS KUMBASAR & NURSELİ İDİZ & GÖKÇE KİMYA AYTAÇ İLE ''ETEKLER VE PANTOLONLAR '' OYUNUNU KONUŞTUK!

Oyun dışında çok daha fazlası YouTube kanalımda! Oyunun daha fazlası için ise gidip izlemeniz gerekiyor.

Hoşça kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Teftişör

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam