Haftanın sağlıklı yaşam röportajı: Murat Ertürk ile pilates üzerine 2

Herkese yeniden merhaba! Daha önceki yazılarımda pilatesin ilk 4 prensibinden bahsetmiştim. Bu yazımda ise 5. ve 6. prensibinden bahsedeceğim.

5. prensibimiz: Keskinlik. Pilates yaparken hareket geçişleri keskin olmalı. Aynı zamanda geçişler akıcı olurken bir başka hareket ile karışmamalı. Diğer prensiplere akıcılığı da ekleyerek hareketin başladığı ve bittiği yer belli olmalıdır.

Son prensibimiz ise konsantrasyon. Pilates yapacağımız alana girdiğimiz andan itibaren konsantrasyonumuz başlıyor. Bunu açmak gerekirse, salona girdiniz ve mutfakta ıspanak pişiyor. Siz ıspanağı sevmiyorsunuz ve o ıspanak kokusu sizi etkiliyor. İşte konsantrasyonunuz yok oluyor ve o günkü dersiniz verimsiz geçiyor.

PİLATES YAPIYORUM! – UYGULAMALI PİLATES DERSİ #2 | Aslı Aybars

Bundan önceki prensiplerde olduğu gibi bu prensiplerde de uygulamalı bir video çektim. YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz.
Bana sormak istediğiniz bir şey var ise bana Instagram adresimden ulaşabilirsiniz.

Hoşça kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın sağlıklı yaşam röportajı: Murat Ertürk ile pilates üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam