Haftanın sağlık röportajı: Sırma Belin ile ses masajı üzerine 2

Herkese yeniden merhaba. Bugün daha önce de bahsettiğim ses masajından bahsedeceğim ama önce ses masajı neydi onu bir hatırlayalım isterim.

Bu yöntemin kökleri 5000 yıl öncesine dayanıyor ve o dönemlerde Hindistan’da kullanılan şifa yöntemlerinden biri. Doğu dünyasına göre insan sesten oluşur, yani sesin kendisidir. Peter Hess, ses çanakları uygulamasını yıllarca süren araştırmaları sonucunda geliştirdi ve Batı dünyası insanının gereksinimlerine göre uyarladı. Ses çanakları uygulaması ile rahatlama, derin gevşeme sağlanıyor. Ayrıca spalarda, sağlık alanında, pedagojide, psikolojide ve terapilerde bu uygulamadan yararlanılıyor. Yani sağlık açısından da pek çok faydası var.

Peki bu çanaklardan yemek yiyebiliyor muyuz? Evet, çünkü içerisinde hiçbir zararlı metal yok. Çanakların içine su döküyoruz ve suyumuzu canlandırıyoruz. Çiçeklere bile dökebiliyoruz daha güzel büyümesi için. Spa merkezlerinde de kullanıp vücudu rahatlatabiliyoruz. İçebiliyoruz, yıkanabiliyoruz… Say say bitmez çanakların faydası. Ve tüm bunlar bilimsel olarak da kanıtlanmış.

Yani aslında her eve bir çanak şart!

Ses Masajı/Ses Terapisi Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar? #2 | Aslı Aybars

Sırma Belin ile yaptığımız röportajı YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Sağlıkla kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın sağlık röportajı: Sırma Belin ile ses masajı üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam