Haftanın sağlık röportajı: Beslenme uzmanı Gizem Sevin ile diyet üzerine

Merhaba sevgili okurlarım! Bugün yine karşınızdayım ve şahane bir konuyla geldim.

Hepimiz zaman zaman diyet yapmışızdır. Gerek kilo almak olsun, gerek zayıflamak olsun. Yapmamışsak bile çevremizde yapanlar elbette ki vardır. Diyet, temelde bir insan ya da başka bir organizma tarafından tüketilen veya tüketilmeyen yiyeceklerin toplamıdır. Diyet çevreleri bir toplumsal tavır olarak bazı yiyecekleri yiyip yememeyi seçmekle oluşan gruplaşmalardır.

Evet diyeti yapıyoruz iyi hoş ama doğru mu yapıyoruz? Bu konuda ne kadar bilinçliyiz? Ben de gittim beslenme uzmanı Gizem Sevin ile bir video çektim. YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Öncelikle kendimizi bilmemiz ve ona göre bir diyet listesi yapmamız gerekiyor. Farkında olmadan yaptığımız birçok yanlış var. Yanlış pişirme, yanlış saklama ile sağlıklı gıdayı sağlıksız bir hale getiriyoruz. Mesela salata, gidiyoruz bir yere ya da evimizde kendimiz yapıyoruz. İşte sezar soslu, tavuklu düşük kalorili olduğunu düşündüğümüz güzel bir salata yiyoruz. Ama sezar sosunun içinde sağlıksız o kadar çok şey var ki!

Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar | Aslı Aybars

Bilmeden yaptığımız birçok şey var kısacası. Uzuncası ise YouTube kanalımda. Beni oradan da takip edebilirsiniz.
Sağlıklı kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın sağlık uzmanı röportajı: Beslenme uzmanı Gizem Sevin ile dengeli beslenme üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam