Haftalık motivasyon: #Corachallenge

Sevgili Uplifers okuyucuları,

İyi bir organizasyon yapmadan hiç bir şey olmuyor. Multi-tasking bir insanım; ayrıca triatletim ve neredeyse haftada 12-14 saat antrenmandayım. Marmara Üniversitesi’nde Spor Psikolojisi ve Spor Yöneticisi yüksek lisansı yapıyorum, birkaç sporcuya triatlon koçluğu da yapıyorum, freelance çeviri yapıyorum, makale yazıyorum, spor dersi veriyorum, sağlıklı glütensiz keki de yapıyorum. O yüzden iyi organize olabilmenin nasıl uygulanması gerektiğini biliyorum. Bazen başarılıyım bazen daha az başarılıyım. Mesela iki haftadır sizinle #corachallenge‘ı paylaşmadım. Makine değiliz, insanız. O yüzden bazen her şeyi mükemmel yapamayabiliriz. Bunun için suçlu hissetmek gerekmiyor. Önemli olan ileriye bakmak ve her gün kalkınca dünden daha iyi olacağımı, daha iyi hissedeceğimi ve hayattan daha çok keyif alacağımı bilmek önemlidir. Bunun için #corachallenge size yardımcı olabilir.

Fazla uzatmadan sevgili Uplifers okuyucuları, bu haftaki #corachallenge’ı aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca Perşembe günü göreceğiniz gibi “görev”, “Cora ile spor yap”tır. Perşembe sabah erkenden Instagram‘da bir video paylaşacağım.

Daha önce bahsettiğim gibi #corachallenge sadece spor ile ilgili bir challenge değil; hayatımızı daha eğlenceli, mutlu ve sağlıklı yaşamak için öneriler de yer alıyor. Hazırsanız pazartesi günü başlıyoruz! #corachallenge’ın her gün iki veya üç hedefi var. Hedefe ulaştığınız veya gereken hareketi yaptığınız zaman Instagram’da fotoğraf ve videolarınızı #corachallenge etiketini ekleyerek paylaşın. En güzel paylaşımları instastory ve/veya normal post olarak buradan paylaşacağım. 3, 2, 1, başlıyoruz!

Bu arada, spora başlamadan önce lütfen sağlık kontrolü yaptırın.

Coraline Chapatte Sporcu
İsviçreliyim ama neredeyse 10 senedir Türkiye'de oturup çalışıyorum. Neuchatel'de 4 sene ekonomi okudum. İsviçre'de doğan her çocuk bütün sporları küçük yaşta öğrenir. Bu yüzden ... Devam