Hadi bir adım at: Yeni başlayanlar için yoga

Ahh iyi ki yoga var!” Bunu yoga ile tanıştığımdan beri kaç defa söyledim bilmiyorum… Yaklaşık dört senedir yoga yapıyorum. Yogaya Youtube’da videolar izleyerek başlamıştım. Daha ilk birkaç pratikten sonra beni öyle bir içine aldı ki, kendimi günde 2-3 saat yoga yaparken buldum. Saatler su gibi akıyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyordum. Saate bakıp 3 saat geçmiş olduğunu gördüğümde her seferinde şaşkınlık yaşıyordum. Bana o sırada tam olarak ne oluyor bilmiyordum. Bildiğim tek şey kendimi yoga yaparken ve sonrasında çok çok iyi hissettiğimdi.

İşte yoga böyle yavaş yavaş, poşet çayın suda çözülmesi gibi aktı içime. Öyle ki sadece 7-8 ay sonra yoga eğitmenlik eğitiminde buldum kendimi. Amacım eğitmen olmak değildi; yogada derinleşmek, bana böylesine iyi gelen şeyi daha yakından tanımaktı. Ancak, eğitmenlik programının son aylarında hayatımın geri kalanına yogayı paylaşarak devam edeceğimi anlamıştım. O günden bu yana iki sene geçti ve ben her gün daha büyük bir aşkla yoga yapmaya ve paylaşmaya devam ediyorum.

Yoga benim için artık yakın bir arkadaş. Yaşamla akmakta zorlandığım, dirençlerim sebebiyle katılaştığım, donup kaldığım her zaman beni yeniden yumuşaklıkla ve akışla buluşturan en candan dost. O olmadan önce hayatımın ne kadar zor olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.

Tam olarak ne oldu peki? Yaşam mı kolaylaştı? Hayır, ben güçlendim. Bir söz var, muhtemelen duymuşsunuzdur: “Yaşam kolaylaşmıyor, biz güçleniyoruz.

Ve şu anda bu yazımı okuyan canım arkadaşım. Seni bu yazıya ne getirdi bilmiyorum ama iyi ki geldin. Şu anda yaşamında hangi zorlukla mücadele ediyor olursan ol, bil ki Güneş yeniden doğacak. Ancak bu mücadele bittiğinde de yenisi başlayacak… Çünkü yaşam böyle.

Biricik güzel zamanını yaşam kolaylaşsın diye bekleyerek geçirme ne olur. Ayağa kalk, harekete geç ve güçlen. Sen güçlendikçe yaşam bugüne kadar görmediğin yepyeni güzelliklerle açılacak karşına… Daha önce varlığından haberdar olmadığın yepyeni yaşamlar keşfedeceksin… Bir yaşam, evet ama içinde binlercesi var! Ve fakat cesaret etmelisin, güçlenmek için adımlar atmalısın… Koskoca bir deniz var önünde uçsuz bucaksız kulaçlarınla onu kucaklamanı bekliyor. Hadi!

Ve sana harika bir haberim var: Bu yolda yalnız değilsin! Daha çok insan yoga ile tanışsın ve yoga daha çok insanın yaşamına eşlik etsin diye 4 haftalık çok keyifli bir program hazırladım. Aşağıda programın tanıtım metnini bulabilirsin.

Bu yolculukta sen de bize katılmak istersen detaylı bilgi ve kayıt için bana www.digdemgirici.com adresimden ulaşabilirsin. Umarım gelirsin, umarım bu yolda birlikte yürürüz. Heyecanla mesajını bekliyorum… 

Tanışsak da tanışmasak da bugünden itibaren her şey hayal ettiğinden çok daha güzel olsun ve yaşamda adımlarını atarken kolaylık ve neşe hep yanında olsun.

Yeni Başlayanlar için Yoga- 4 Haftalık Program

Uzun zamandır yogaya başlamak istiyor ama bir türlü o ilk adımı atamıyor musunuz?
Daha önce denediniz ama sürdürmekte ve pratik yapma alışkanlığı kazanmakta mı zorlanıyorsunuz?
Bütün gün masa başında çalışmaktan bedeninizin katılaştığını hissediyor, bel ve boyun ağrıları yaşıyor hatta bundan dolayı zaman zaman kendinizi suçlu hissediyor ancak harekete geçecek motivasyonu bulamıyor musunuz?
O halde bu program tam size göre! 
Yogaya başlamak ve yoga pratiğini yaşamınıza sürdürülebilir şekilde dahil etmek için ihtiyacınız olan her şeyi 4 haftalık çok keyifli bir programda toparladım.
Bu programda yogayı birlikte sohbet ederek tanıyacak, temel yoga hareketlerini analiz ederek öğreneceksiniz. Ayrıca, yaşamınızı kolaylaştıracak bilgi ve araçlarla tanışacak ve yeni arkadaşlar edineceksiniz. Bütün bunların yanında bol bol gülecek ve birlikte pratik yapmanın keyfini çıkaracağız!
Bütün gün sizin için durmadan çalışan güzel bedeniniz sizce de biraz şımartılmayı hak etmiyor mu?
Bir de hediyem var… Hemen kayıt olan ilk 5 kişiye %20 indirim. (Program ücreti zaten çok makul ama heyecanımı hissedip bana ortak olan birkaç arkadaşıma özel bir hediye vermek istedim.)

Bu programa kimler katılabilir?

Meraklı, öğrenmek için istekli, eğlenmeyi seven ve yogayı tanımak isteyen herkes.

Kimler yoga yapabilir?

Herkes. 

Yoga yapmak için esnek veya zayıf olman gerekir mi?

Hayır. Ancak, düzenli yoga pratiğinin bir sonucu olarak esneyebilir ve zayıflayabilirsin.

Başlamak için neler gerekli?

Aslında hiçbir şeye ihtiyacın yok. Ancak, bir matın olması pratiğini kolaylaştırır.

Hangi yoga matını almalıyım?

İnternette her bütçeye uygun bir yoga matı bulmak mümkün. Fazla düşünmeden bir tanesini al ve başla. Pratiğin ilerledikçe daha konforlu bir mat alırsın. Lütfen matının olmaması başlamaman için bir bahane olmasın…

Program takvimi

(Toplam 4 hafta, her buluşma pratikle birlikte 2,5 saat)
1. Hafta: Yoganın Temelleri
2. Hafta: Herkes Meditasyon Yapabilir!
3. Hafta: Nefes Hayattır
4. Hafta: Rutinlerin Gücü!

Detaylı program takvimi, bilgi ve kayıt için: http://digdemgirici.com/yeni-baslayanlar-icin-yoga/
Eylül’de başlıyoruz! Dersler her Cumartesi saat 13:00-15:30 arasında olacak. Her buluşma 1,5 saat atölye ve 1 saat yoga pratiği ile birlikte toplam 2,5 saat sürecek.
Görüşmek üzere, çok keyifli bir yolculuk bizi bekliyor…

İlginizi çekebilir: Neşe dolu bir yoga pratiği: Kaybolma, sensiz 1 eksiğiz

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam