Günlük burç yorumları: 9 Temmuz

Koç Burcu

Yeniliklere her zaman açık değilsiniz ancak bunun bazen bir gereklilik olduğunu aklınızda tutabilirsiniz. Aslında adaptasyon yeteneği güçlü birisiniz. Kendinizi rahat bıraktığınızda, yeniliklere alışmanız daha kolay olur. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Boğa Burcu

Sıra dışı bir kişi veya bir durum, sizi çok ilginç bir fırsatla buluşturabilir. Hemen vazgeçmeye meyilli olabilirsiniz. Ancak yeniliklere açık olmaya çalışırsanız ve bu değişik durumu keşfetmeyi hedeflerseniz, sonunda büyük bir kazanç elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

İkizler Burcu

Herkesin hayatında zaman zaman zorluklar olur ancak bu zorlukları kıyaslamak pek doğru olmayabilir. Eğer kendinizi başkalarıyla kıyasladığınızı fark ederseniz, bundan en kısa sürede vazgeçmelisiniz çünkü bu kıyaslama, size yanlış yargılar ve mutsuzluktan başka bir şey getirmez. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Yengeç Burcu

Alışılmış ve rutin olan şeyler size kendinizi daha konforlu hissettiriyor olabilir. Karşınıza neyin çıkacağını, beklentilerinizi tahmin edebiliyorsunuz. Sizi bu konforlu bölgenizden çıkaracak bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunu bir zorluk olarak değil, kişisel gelişim için bir fırsat olarak görmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

Aslan Burcu

Yakın çevrenizde bir kişi, sizinle aynı fikirde olmayabilir ve kendi düşüncelerini ateşli bir şekilde savunabilir. Siz de düşüncelerinizle ilgili kararlı ve tutkulu olabilirsiniz. Eğer çevrenizdekileri ikna etmek istiyorsanız, bunu yüksek sesle yapmaktan kaçınmalısınız. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Başak Burcu

Hedefinize ulaşmak için bir yolculuğa çıkmış olabilirsiniz. Temkinli bir Başak burcu olarak bu yolculukta karşınıza çıkabilecek olası aksilikleri hesaba katmak istiyorsunuz. Ancak problemlere odaklanmak yerine yolculuğun kendisine odaklanırsanız başarı şansınız artar. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Terazi Burcu

Yakın zamanda öğrendiğiniz bir şeyin, sizin aradığınız şey olmadığını düşünerek reddetmiş olabilirsiniz. Oysa biraz üzerine düşünme fırsatınız olsaydı, tam sizin ihtiyacınız olan şey olabilir. Hızlı kararlar vermek yerine daha fazla düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Akrep Burcu

Bir konuda beklediğiniz yanıtı henüz alamamış olabilirsiniz ve bu durum sizi tedirgin edebilir. Aklınızdan geçen olumsuz düşüncelerin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Negatife değil, pozitife odaklanın. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Yay Burcu

Bir şeyi çok istediğinizde, hemen buna engel olabilecek durumlara odaklanırız. Oysa problemlere değil, güzelliklere odaklanmalısınız. İyiyi düşünün, iyilikler sizi bulsun. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Oğlak Burcu

Sevdiğiniz bir kişiyle ilgili endişeleriniz varsa, onun için yapabileceğiniz en iyi şey pozitif ve cesaret veren düşüncelerle beslenmesini sağlamak. Bunu sadece başkaları için değil kendiniz için de yapmalısınız. Kendinize de cesaret vermelisiniz.   

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Kova Burcu

Bir konuda öyle bir noktaya gelmiş olabilirsiniz ki önünüzü göremeyebilir hatta biraz durmak zorunda kalabilirsiniz. Bu süreçte  kötü şeylerin olabileceğini düşünmeyin. Umudunuzu ve heyecanınızı koruyun. Belki de bu boşluk, gösterdiğiniz çabayı hatırlamak için bir fırsattır. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Balık Burcu

Yüksek sesli ve ısrarcı olmak, istediğiniz elde etmenize değil onu kaçırmanıza neden olabilir. İsteklerinizi biraz daha kibar, düşünceli ve sakin bir şekilde dile getirmek daha iyi sonuçlar verebilir. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!