Günlük burç yorumları: 9 Şubat

Koç Burcu

Kendi üzerinize fazla yük alma eğiliminde olabilirsiniz. Eğer birisi sizden bir konuda destek isterse, meseleyi çözmek için kendinize çok fazla yüklenmemelisiniz. Her şeyi siz yapamazsınız, yapabildiğiniz kadarını üstlenmeniz daha iyi olur.  

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Boğa Burcu

Bazen işler istemediğiniz gibi ilerleyebilir. Ancak böyle zamanlarda bile keyif almasını bilmelisiniz. Hayatta her zaman alternatifler olduğunu ve mutlu olmanın da bir seçenek olduğunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

İkizler Burcu

Bazen hepimiz kendimizi yorgun ve biraz duygusal hissederiz. Eğer böyle bir enerjiyle güne başladıysanız, hemen teslim olmayın. Bu enerjinizi sevdiğiniz şeylerle vakit geçirerek kullanmak size kendinizi daha iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Yengeç Burcu

Finansal konulardaki sorumluluklarınız gündeme gelebilir. Uzun zamandır beklettiğiniz bir şey varsa, onu sonuca kavuşturmak için iyi bir zaman olabilir. Daha fazla bekletmek size zarar verebilir. 

Uplifers önerisi: Günümüzde hayatın en sorunlu alanlarından birini, yaşadığımız finansal stres oluşturuyor. Zorunlu harcamalarınızı karşılayacak kadar yeterli geliriniz yoksa, finansal stresi en yoğun şekilde yaşamışsınız demektir. Birçok insan, paranın hayattaki temel hedeflerden biri olmadığını söyler. Bu her ne kadar doğru olsa da paranın hepimizin hayatında önemli rol oynadığı tartışma götürmez bir gerçek. “Finansal özgürlük bir hayal değil: Finansal özgürlüğe kavuşmanızı sağlayacak adımlar

Aslan Burcu

Çevrenizdekiler sizin ne kadar özgüveni yüksek birisi olduğunuzu düşünürken, siz kendinize karşı bazen çok sert davranabiliyorsunuz. Bugün belki de bundan vazgeçmek iyi olabilir. Kendinizle ilgili sevmediğiniz yönlere değil, yeteneklerinize ve becerilerinize odaklanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Başak Burcu

Kararlılık, herkesin hayranlık duyacağı bir özelliğiniz. Ancak siz bazen bu kararlı duruşunuz nedeniyle kendinizi çok sıkıştırabiliyorsunuz. Bugün de benzer bir konu gündeme gelebilir. Bazen kendinizi biraz rahat bırakmaya ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Terazi Burcu

Son zamanlarda çok yorulduğunuz için geçmişte bolca dinlendiğiniz, keyif aldığınız zamanları hatırlayıp hüzünleniyor olabilirsiniz. Bazen hiç vaktiniz olmadığını düşündüğünüz zamanlarda bile kendinize mutlaka vakit ayırmalısınız. Bu hem yenilenmenize hem de devam etme gücünüze olumlu katkılar sağlar. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Akrep Burcu

Her zaman derler ya; bir kapı kapanır, bir kapı açılır. Yakın zamanda sizin için açılan bir kapı, çok fazla cezbedici olmayabilir. Ancak denemekten bir şey kaybetmezsiniz. Açılan kapıdan geçin ve bir şans verin. Belki de zannettiğinizden çok daha büyük bir fırsat olabilir. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Yay Burcu

Sosyal anlamda arabulucu rolünü üstleneceğiniz bir durum söz konusu olabilir. Tatlı diliniz ve ikna yeteneğiniz sayesinde negatif bir durumu pozitife çevirebilir ve ortamı sakinleştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Oğlak Burcu

Kendimizden farklı birini gördüğümüzde, ilk yaptığımız şey korkuya kapılmak ve bir yargıda bulunmak olur. Çok değişik ve farklı birisi karşınıza çıkabilir ancak bu karşılaşma güzel bir arkadaşlığın başlangıcı olabilir. Farklılıklara nezaketle ve merakla yaklaşmak, size her zaman daha iyi gelir. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Kova Burcu

Kendinizin hiç bilmediğiniz yönlerini keşfedebilirsiniz. Sorunlarla mücadele yeteneğinizi biraz hafife almış olabilirsiniz. Yaratıcı, yenilikçi birisiniz ve bu özelliklerinizi hayattaki her şeye uygulama beceriniz var. Bunun kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Balık Burcu

Empati gücünüz ve kibarlığınız sayesinde başkaları için iyi bir dinleyicisiniz. Ancak bazen de bu özelliklerinizi kendiniz için kullanmalı, kendinizi dinlemelisiniz. Bugün de o günlerden biri! Biraz yalnız kalmak iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!