Günlük burç yorumları: 9 Mayıs

Koç Burcu

Aslan burcundaki Ay, ruh halinizde bazı dengesizlikler ve dalgalanmalara neden olabilir. Bu değişken ruh halinizi dışa vurmaktan kaçınmak iyi olabilir, böylelikle çevrenizdekileri olumsuz etkilememiş olursunuz. Günün ilerleyen saatlerinde bu ruh halinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Boğa Burcu

Özel hayatınızdaki bazı koşullar, sizi biraz kızdırabilir. Böyle zamanlarda geleceğe dair büyük kararlar almaya çalışıp, sevdiklerinizi daha fazla üzmekten kaçınmakta fayda var. Biraz vakit tanıdığınızda, sula durulup eski haline dönecektir. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

İkizler Burcu

Aslan burcundaki Ay’ın gökyüzünde yaptığı sert açı, sizi biraz daha gergin, diken üstünde bir ruh haline sokabilir. Böyle zamanlarda her şeyden biraz uzaklaşmak, derin nefesler almak ve büyük adımlar atmaktan kaçınmak herkese iyi gelecektir. Biraz zaman tanıyınca, her şeyin nasıl da eski sakinliğine kavuştuğunu göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Yengeç Burcu

Aslan burcundaki Ay ile kaotik Uranüs arasındaki sert açı sizi de etkiliyor. Özellikle sabah saatlerinde beklenmedik masraflar çıkabilir. Günün ilerleyen saatlerinde bu kaos ortamı dağılmaya başladığında, siz de bir nebze rahatlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Aslan Burcu

Ay, burcunuzdaki yolculuğuna devam ederken bir dizi sert açı yapıyor. Etrafınızdaki herkesin ve her şeyin sizi zorladığınız, sınava tabi tuttuğunu düşünebilirsiniz. Oysa biraz dikkatli baktığınızda, herkesin bir sınavdan geçtiğini görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Başak Burcu

Aslan burcundaki Ay’ın gökyüzünde karşılaştığı bir dizi zorluktan siz de ekileniyorsunuz. Özellikle sabah saatlerinde günlük rutininizi yakalamakta zorlanabilirsiniz. Böyle zamanlarda pes etmek yerine kararlılıkla ve sakince işlerinize odaklanmanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Terazi Burcu

Aslan burcundaki Ay’ın gergin konumu, sizi de etkisi altına alıyor. Özellikle sabah saatlerinde kendinizi her zamankinden daha gergin hissedebilirsiniz. Böyle zamanlarda sizi daha fazla strese sokabilecek etkinliklerden kaçınmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Akrep Burcu

Aslan burcundaki Ay ile kaotik Uranüs arasındaki sert etkileşim, sizi de pas geçmiyor. Özellikle aşk hayatınızla ilgili gerginlikler yaşanabilir. Tartışmaları alevlendirmek yerine yapıcı çözümler sunan taraf olmaya gayret göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Yay Burcu

Adeta “Kader ağlarını örüyor” diyeceğiniz bir gün yaşanabilir. Zihninizden geçen şeylerin karşınıza çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Bu yüzden aklınızdan geçenlerin ne olduğuna dikkat etmek, zihninizi temiz tutmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Oğlak Burcu

Aslan burcundaki Ay’ın sert etkileşimleri, sizi de etkisi altına alıyor. Özellikle sabah saatlerinde arkadaşlarınızla bazı tartışmalar yaşayabilirsiniz. Böyle zamanlarda birbirinize kendi fikrinizi kabul ettirmek yerine, zır görüşlerin de varlık gösterebileceğini fark etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Kova Burcu

Aslan burcundaki Ay’ın sert etkileşimleri, özellikle aşk hayatınızı etkileyebilir. Sevdiğiniz kişiye kendi doğrularınızı kabul ettirmeye çalışmaktan vazgeçin. Farklı fikirlerde olabileceğinizi kabullenmeye bakın. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Başkaları için yaptıklarınız, sizin tam anlamıyla umut ettiğiniz şekilde karşılık bulmayabilir. Böyle durumlarda sinirlenmek yerine kendinizi düşünmenin, kendinizi şımartmanın önemini fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!