Günlük burç yorumları: 9 Eylül

Koç Burcu

Özel hayatınızın dinamikleri ve iş hayatınızın getirdiği sorumluluklar çatışabilir ve bu çatışma nedeniyle biraz tansiyonu yüksek bir gün olabilir. Eğer sakin kalmayı başarırsanız, akşam saatlerinde bu tansiyonun düştüğünü ve suların durulduğunu görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Boğa Burcu

Kendi hayatınızla ilgili ulaşmak istediğiniz noktayla, bugün bulunduğunuz nokta birbirinden çok mu alakasız? Bazen hayatın nereye gittiğini anlamak için konfor alanınızdan çıkıp gerçeklerle yüzleşmek, doğruları itiraf etmek gerekir. Siz de böyle bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Zor olsa da iyi bir şeye hizmet ettiğiniz düşünerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

İkizler Burcu

Siz aşk hayatınızı daha heyecanlı bi noktaya taşımak isterken, gün içinde bir gerginlik yaşayarak bunun tam tersi bir etkiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak moralinizi bozmayın, zaman zaman gerginlikler olabilir. Önemli olan bunları çözüme kavuşturabilmek. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Yengeç Burcu

Bugün kendinizi bir anda hiç ummadığınız ortaklıklar konuşurken bulabilirsiniz. Özellikle iş hayatında kuracağınız yeni ortaklıklar olabilir. Eğer pozitif bakış açınızı koruyabilirseniz, bu ortaklıklardan büyük kazanımlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Aslan Burcu

Gökyüzündeki yoğun trafik, biraz karmaşık bir gün geçirmenize neden olabilir. Zihinsel dengenizi korumak için biraz yalnız kalmak, düşünmek iyi olabilir. Değiştirebileceklerinize odaklanın, gerisi zaten gelecektir.

Uplifers önerisi: Ortada herhangi bir sorun dahi yokken, ciddi bir durumla karşılaşılmasa da normal bir zamanda iletişimde yapılan ufak hatalar önemsiz bir konunun büyümesine, içinden çıkılmaz bir hale gelmesine, hatta ilişkinin tıkanmasına neden olabilir. “İletişim kurarken yaptığımız hata: Duygulara düşüncelerle cevap vermek

Başak Burcu

Yaratıcılık gerektiren işler konusunda kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Tutkularınızı yeterince aktarıp aktaramadığınız, kendinizi ifade şekliniz bakımında aklınızda pek çok soru işareti olabilir. Sakin kalabilirseniz, bu soruları sakince yanıtlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Terazi Burcu

Aile ilişkilerinizin gündeme geleceği bir gün olabilir. Özellikle sorunlu, sıkıntılı bir nokta varsa, bunu düzeltmek için harika bir gün. Aile ilişkilerinizde temiz bir sayfa açmak, hayatınızın her alanında daha huzurlu olmanıza yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Akrep Burcu

İletişim kaynaklı veya zihinsel konularla ilgili fikir ayrılıkları gündeme gelebilir. Hislerinizi kendi içinize gömmek yerine ifade etmenin yollarını araştırmak, kendiniz için atacağınız en önemli adım olur. İleride bunu yaptığınız için defalarca kendinize teşekkür edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yay Burcu

Geçmişten gelen alışkanlıklarınızın size zarar verdiğini düşünüyorsanız, artık onları geride bırakmanın, yenilenmenin vakti geldi de geçiyor… Belki bu değişim biraz gerginlik yaratabilir ancak kararlılığınızı koruduğunuz sürece bu gerginliği geride bırakabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Oğlak Burcu

Kişiliğiniz ve kariyer hedefleriniz arasındaki bazı farklılıklar, bugün biraz daha su yüzüne çıkabilir. Kendinize alan yaratmak için nelerden vazgeçebilirsiniz. Belki biraz ödün vererek, kariyerinizle kişiliğiniz arasındaki boşluğu azaltabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Kova Burcu

İniş-çıkışların yaşanacağı bir gün olabilir. Eğer zihinsel anlamda kendinizi rahatlatacak şeyler yapmayı başarabilirseniz, bu iniş-çıkışları en az etkiyle atlatabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Balık Burcu

Eğer bir şeylerin değişmesini istiyorsanız, bu konuda harekete geçmek için daha fazla bekleyemezsiniz. Özgüveninizi toplayın ve uzun zamandır istediğiniz şeyi gerçekleştirmek için planladığınız adımları teker teker atmaya başlayın. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!