Günlük burç yorumları: 8 Eylül

Koç Burcu

Biraz daha kendinize yöneleceğiniz bir gün sizi bekliyor. Eğer yeni bir aşk arıyorsanız, karşınıza hoşlanabileceğiniz birisi çıkabilir. Eğer zaten bir ilişkiniz avrsa, romantik bir buluşma planlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Boğa Burcu

Bugün biraz daha iş-yaşam dengesine odaklanmanız gerekebilir. Bazen bu iki alan arasında dengesizlikler yaşanabilir. Önemli olan bunun sistematik bir hal almasını engellemek. Zaman zaman yaşanabilecek durumlara karşı toleranslı olmak, sizi daha güçlü kılar. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

İkizler Burcu

Dışadönük yapınız, yaratıcılığınızla birleşerek özellikle kendinizi ifade edebileceğiniz alanlarda güçlenmenize yardımcı oluyor. Öne çıkmaktan, kameraların karşısına geçmekten korkmayın. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Yengeç Burcu

Konforu, eğlenceyi, sükuneti kendi evinizde bulmayı seviyorsunuz. Evinizle veya ailenizle ilgili uzun zamandır çözülmeyi bekleyen bir konu varsa, bugün harekete geçmenin tam zamanı. Merkür ve Ay’ın konumu, sizi daha çözüm odaklı olmaya yönlendiriyor. 

Uplifers önerisi: Şehir hayatından kaçmak, özellikle de pandemi döneminden sonra, İstanbul gibi metropollerde yaşayanların en büyük hayallerinden biri. Küçük de olsa bahçeli bir eve sahip olmak, dalından topladığımız meyve ve sebzelerle sofralarımızı donatmak, keyifli akşam sohbetlerinden sonra erkenden uyumak ve gün doğumuyla uyanmak, daha yavaş, daha sakin, daha huzurlu bir yaşam… Peki şehri bırakıp sahil kasabasına, köye ya da taşraya yerleşmek neleri değiştiriyor? “Şehir hayatından kaçanların ilham veren öyküleri: Her şeyi bırakıp uzaklara gitmek nelere çözüm, nelere değil?

Aslan Burcu

Ay; bir yandan ayakları yere basan Satürn ile bir yandan da dışa dönük Merkür ile iş birliği içinde. Bu da sizi uzun zamandır bekleyen konuşmaları yapmak için cesaretlendiriyor. Kendinizi ifade etmenin farklı yollarını deneyebilirsiniz. Sesli veya yazılı olarak istediğiniz mesajı verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sunum hazırlarken birçoğumuzun yaptığı şey, önemli konuları slaytlara yerleştirmektir. Oysa en iyi sunumlar, sadece bilgi verme amacı taşımaz, nokta koyar. Martin Luther King’in 1963’teki meşhur konuşması, Ronald Reagan’ın 1987’de Berlin’de yaptığı konuşma sadece birer tarihi gerçek değil aynı zamanda tutkulu bir isteğin dışavurumuydu. Kimse sizin Powerpoint sunumlarınızı hatırlamayabilir ancak tutkuyla paylaştığınız mesajları herkes hatırlar. “Dinleyenleri tek bir noktada buluşturacak etkileyici bir sunum hazırlamanın 6 yolu

Başak Burcu

Dünyaya daha gerçekçi bir açıdan bakmayı her zaman tercih ediyorsunuz. Bugünlerde özellikle finansal konuları ele almayı düşünüyorsanız, bu bakış açınızın çok faydasını görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mutlu, üretken ve tatmin edici bir hayat sürmenin yolu, kendi kendimize yetebilmekten geçiyor. Finansal anlamda özgür olmak ve birikim yapmak ise, daha güvenli ve rahat bir yaşam sürmenin en önemli anahtarları. “Birikim ve yatırım araçlarında yeni trendler: Yastık altından kripto paralara birikim ve yatırım yolculuğumuz

Terazi Burcu

Yakın çevrenizdekilere özen göstermekten, onların hayatlarıyla ilgilenmekten her zaman keyif alıyorsunuz. Bu sıralar biraz da bu özeni kendiniz için göstermelisiniz. Eğer kendinizi ifade etmeniz gereken bir durumdaysanız, bunu karizmanızla ve dış görünüşünüze gösterdiğiniz özenle bütünleştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Şüphesiz ki özgüveni yüksek insanları kalabalık bir topluluk içinde bile olsa kolayca fark edebiliyoruz. Çalışmalar, yüksek özgüven seviyesine sahip insanların hayatlarında daha başarılı işler yaptıklarını, insan ilişkilerinde daha iyi olduklarını, profesyonel ve özel hayatlarında daha eğlenceli deneyimler yaşadıklarını ortaya koymakta. “Özgüveninizi artırmanıza yardımcı olacak 15 öneri

Akrep Burcu

Etrafınızdaki duygusallıktan sıyrılmak istiyorsanız, bunu kendiniz yapmalısınız. Kendi başınıza kalmak, kendinizi şımartmak, belki biraz meditasyon veya yoga yapmak, kendi isteklerinizi anlamanız açısından iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Dikkatli nefes alma meditasyonu, insan zihnini eğitmek için yüzyıllar boyunca kullanılan bir yöntem. Bu uygulama, her nefeste düşüncelerini o anın içinde kalarak kontrol etmeni ve dengelemeni sağlar. “Nefes alarak rahatla: Nefes meditasyonunun 7 faydası

Yay Burcu

Sosyal hayatınız açısından biraz hareketli bir gün olabilir. Dışa dönük yapınız sayesinde, girdiğiniz ortamda kendinizi ifade etmekte hiç zorluk çekmiyorsunuz. Bir süredir sosyalleşmeden uzak kalmak, sizin karizmanızdan hiçbir şey eksiltmemiştir. 

Uplifers önerisi: İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız, metrobüse binerken insanların önünüze geçmesini, size çarpmasını ya da yer vermemesini ‘normal’ bile karşılayabilirsiniz. Trafikte kaldığınızda mesainize yetişebilmek için yayalara yol vermemek sizin için son derece ‘doğal’ olabilir. Peki, bu davranışların nezaketten ve ‘medeniyetten’ uzak olduğunu bildiğimiz halde sürdürmemizin nasıl bir sebebi olabileceğini daha önce hiç düşünmüş müydünüz? “Şehir hayatı ve insan davranışları üzerindeki etkileri: Kalabalık şehirler kaba insanlar mı yaratıyor?

Oğlak Burcu

Kariyer yolculuğunuz nasıl gidiyor? Dikey bir çizgide mi ilerlemek istiyorsunuz, yatay bir çizgide kalıp başka bir sektöre geçmeyi mi düşünüyorsunuz? Belki bugün ilerlemeye odaklanmak yerine, nerede durduğunuzu ve nereye gitmek istediğinizi düşünmek için doğru bir zaman olabilir. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Kova Burcu

Bir Kova burcu olarak, karşınıza çıkan sorunlara, çözüm bulmaya çalışan bir bakış açısına sahipsiniz. Bir süredir yaşanan aksilikler, sizi bu bakış açınızdan uzaklaştırmış olabilir. Bugün yeniden kendi özünüze dönmenin, çözüm odaklı yaklaşımınızı hatırlamanın tam sırası. 

Uplifers önerisi: Ortada herhangi bir sorun dahi yokken, ciddi bir durumla karşılaşılmasa da normal bir zamanda iletişimde yapılan ufak hatalar önemsiz bir konunun büyümesine, içinden çıkılmaz bir hale gelmesine, hatta ilişkinin tıkanmasına neden olabilir. “İletişim kurarken yaptığımız hata: Duygulara düşüncelerle cevap vermek

Balık Burcu

Son zamanlarda kişisel ilişkilerinizle ilgili konuları biraz önemsememiş olabilirsiniz. Bugün, ilişkilerinizle ilgili adım atmanın, çözümler düşünmenin, yeni bakış açıları getirmenin tam zamanı. Daha fazla ertelemek size ve ilişkinize zarar verebilir. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!