Günlük burç yorumları: 7 Mart

Koç Burcu

Korku bazen insana bakış açısını kaybettirir, hiçbir şeyi göremez hale getirir. Eğer siz de böyle bir ruh hali içindeyseniz, bir mola verin ve biraz nefes alıp korkularınızdan uzaklaşmaya çalışın. Bunu başarabilirseniz, yaşadıklarınızın sorun değil fırsat olabileceğini görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Boğa Burcu

Bazen mükemmel görünen şeyler bile sonradan sorunlara yol açabilir. Aynı şey hayatta karşınıza çıkan fırsatlar için de geçerlidir. Fırsatları değerlendirirken bunu her zaman aklınızda tutmakta fayda var. Böylelikle olası sorunların önüne geçebilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

İkizler Burcu

Kariyerinizle veya finansal konularla ilgili olarak bir süredir bilinmezlikler yaşamış, ne yöne gideceğinizi kestirememiş olabilirsiniz. Ancak Merkür ve Jüpiter sayesinde karşınıza çıkan belirtiler, artık sizin için doğru yolu gösteriyor. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Yengeç Burcu

Karşınızdaki kişiyi eleştirirken yüzünüzde somurtkan bir ifade varsa, bu eleştirilerinizin daha sert algılanmasına neden olabilir. Ancak yüzünüzde hafif bir tebessüm varsa ve biraz da umut dolu sözlerle konuşmanızı tamamlarsanız, bu da yapıcı bir eleştiri olur. Sevdiğiniz bir kişinin yanlış bulduğunuz bir şeyini düzeltmesini istiyorsanız, ikinci yolu tercih etmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Aslan Burcu

İlişkilerinizde karşınızdaki kişiyi zorlamamak gerektiğini kendinize hatırlatmanız iyi olabilir. Eğer karşı taraf, bazı şeylerden rahatsız olduğunu dile getirdiyse, siz de bu sınırlara özen göstermelisiniz. Aksi takdirde sınır ihlali yapmış olursunuz ve bunun istemediğiniz şekilde karşılığı olabilir. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Başak Burcu

Fiziksel olarak bir araya gelmekten hoşlanmadığınız bir kişiyle konuşurken, bazı ufak pürüzler yaşanıyorsa tepkilerinizi gösterirken kendinizi kontrol etmelisiniz. Bazen hepimiz telefon veya e-mail yoluyla iletişim kurarken biraz sert olabiliyoruz. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Terazi Burcu

Hepimiz ikinci şansları severiz. Bir süre önce bıraktığınız veya şansınızı yitirdiğinizi düşündüğünüz bir konuda, bugün ikinci şansınız olabilir ve yeniden bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu sefer adımlarınızı daha sağlam atmaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Akrep Burcu

Ekip çalışması yapmanız gereken bir konu olabilir. Ancak dikkatli olmakta fayda var; ekiple birlikte çalışırken kendi istediğinizin gerçekleşmesi için değil ekiple uyumlu olmak için çabalamalısınız. Ekip başarısının sırrı buradan gelir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Yay Burcu

Hızlı ve isabetli kararlar verme yeteneğine sahipsiniz. Ancak bazen de verdiğiniz kararlar, sizin umduğunuz gibi sonuçlanmayabilir. Yine de bunu düşünüp kendinizden şüphe etmek yerine geçmişten ders almanız yeterli. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Oğlak Burcu

Geçmişte yaşadığınız bir olayla veya durumla ilgili bir uzmana danışmak yerine kendi deneyimlerinize güvenmeyi tercih edebilirsiniz. Kendinize ve tecrübeleriniz güvenin. Bunu başarabilmek, size pek çok anlamda iyi gelecektir. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Kova Burcu

Sizin için önemli olan bir şeye konsantre olduğunuzda, hisleriniz uyanıp algılarınız açılıyor. Bu hisler arasında bazen korku duygusu da olabilir. Bu duygu, kötü şeyler olacakmış duygusu uyandırabilir. Oysa bunun sadece bir his olduğunu fark ederseniz, korkunun sizi güçlendirebileceğini de görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Balık Burcu

Hayatınızdaki önemli bir konuyla ilgili karar aşamasında olabilirsiniz. Bu konuda sevdiklerinize danışsanız bile onların da kararsız olduklarını görebilirsiniz. Böyle durumlarda hislerinize kulak vermelisiniz. İçgüdüleriniz size rehberlik edecektir.

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!