Günlük burç yorumları: 6 Temmuz

Koç Burcu

Uzun zamandır çaba harcadığınız bir şeyin sonunda meyvelerini almaya başlıyorsunuz. Artık daha fazla endişe duymanıza gerek yok. Ödül toplama zamanı geldi. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Boğa Burcu

Sevdiğiniz birine karşı bir kırgınlık hissediyor olabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız olan bir anda, beklediğiniz desteği göremediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bazen insanlar sizin baktığınız açıdan bakmayabilir ve işinize karışılmasından hoşlanmayacağınızı düşünebilir. Yardım istiyorsanız, bunu açıkça söylemekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

İkizler Burcu

Son dönemlerde finansal anlamda düşüncesiz harcamalar yapmış olabilirsiniz ve kendinizi güvende hissetme ihtiyacı duyabilirsiniz. Planlama yapmak ve bu plan dahilinde hareket etmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları”

Yengeç Burcu

Bazı kişilerin sizin çabalarınızı görmediğini düşünerek kendinizi savunma ihtiyacına girebilirsiniz. Oysa kendinize güvenin, özgüvenli davranın, çabalarınızın karşılığını mutlaka alırsınız. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Aslan Burcu

Özgüvenli tavırlarınız, konuşma tarzınızla etrafınızdakilerin dikkatini çekiyor, hayranlık uyandırıyorsunuz. Bugünlerde kuracağınız bağlantılar, sizin içi n çok faydalı olabilir. Gelen teklifleri iyi değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Başak Burcu

Sorunlardan uzak duran, başınızı derde sokabilecek konulara karışmayan birisi olabilirsiniz. Ancak bazen kendinizi bir anda böyle bir durumda bulabilirsiniz. Kendinizi suçlamak yerine çözüm önerilerine odaklanmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Terazi Burcu

Hiç ummadığınız bir kişiden cesaret dolu sözler, duygusal destek ve çok önemli yardım görebilirsiniz. Bu durum sizin motivasyonunuzu güçlendiriyor ve karşınızdaki kişiyle ilgili düşüncelerinizin değişip daha olumlu hal almasına yardımcı oluyor. 

Uplifers önerisi: Bizler göreceli olarak korunaklı hayatlarımızda yaşarken, çoğu zaman ufacık konuları kendimize dert edinirken, yaşadıkları ülkede su bulamayan insanlar vardı. Tüm o insanlar bizim için sadece haberlerde tanışıp, iki, üç gün sonra unuttuğumuz insanlardı. Ama artık unutmamalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu ve her birimizin hem birbirimizin, hem de dünyanın ve dünyadaki tüm diğer canlıların iyiliğinden, esenliğinden sorumlu olduğunu hatırlamamız lazım. “Dünya bize ne anlatmaya çalışıyor: Sevgi, empati ve saygı zamanı

Akrep Burcu

Hayatınızda yeni başlayan bir süreç sizi tedirgin ediyor olabilir. Oysa tüm bu tedirginliklerinizin sebebi, bilmediğiniz şeylerden kaynaklanıyor. Belki de işler sizin zannettiğinizden çok daha iyi ilerleyebilir ve tüm tedirginlikleriniz boşa çıkabilir.  

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Yay Burcu

İşler ters gittiğinde, bunun arkasındaki nedeni anlamaya çalışan, mantıklı açıklamalar bulmaya çalışan birisiniz. Ancak bu sefer meseleyi biraz kişisel algılamaya meyilli olabilirsiniz. Bu yola girmek size hiçbir şey kazandırmaz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Oğlak Burcu

Bir kafes ister büyük olsun ister küçük olsun, kafes kafestir. Siz de kendinizi bu sıralar sıkıntılı bir durumdan, daha az sıkıntılı bir duruma sokuyor olabilirsiniz. Bunun yerine biraz durup düşünmek, daha akıllıca bir strateji geliştirmek iyi olabilir.  

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Kova Burcu

Değişime açık, yeniliklere kolayca adapte olabilen bir düşünce yapısına sahipsiniz. Karşınıza çıkan bir durum, ilk başta can sıkıcı gibi görünebilir. Ancak adaptasyon yeteneğiniz ve sabırlı tavırlarınız sayesinde kolayca üstesinden gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Balık Burcu

Öğreneceğiniz gizli bir bilgiyi kendinize saklamakta zorlanabilir ve çok heyecanlanabilirsiniz. Ancak bu bilgiyi başkalarıyla paylaşmak, ilişkilerinize zarar verebilir. Bu yüzden önce bu bilginin sahibiyle konuşmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!