Günlük burç yorumları: 5 Mayıs

Koç Burcu

Karşınıza çıkabilecek her türlü olumsuzluğu düşünüp hazırlık yapmaya çalışmak mı, kötü şeylerin olmayacağını düşünüp pozitife odaklanarak gözünüzü karartmak mı? Eğer bir yol planı hazırlamaya çalışıyorsanız, bunların her ikisini de uyumlu bir şekilde bir arada değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Boğa Burcu

Yakın gelecekte büyük kazanımlar elde edeceğiniz bir şey için korkularınızı yenmeniz istenebilir. Bu ilk bakışta kulağa iyi gelse de korkularınızı yenmek sizin için çok büyük bir adım olabilir. Eğer ne yapacağınızı bilemiyorsanız, düşünmek için biraz vakit isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

İkizler Burcu

Kendimizi eleştirmek, daha mutlu adımlar atmak ve yaptıklarından tatmin olmak bakımından çok önemlidir. Ancak eleştirirken fazla sert olmamakta fayda var. Son dönemde kendinize karşı biraz acımasız davranıyor olabilirsiniz. Oysa önemli olan yanlış olan bir şeyi düzeltmek için kendinize dersler çıkarmak. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Yengeç Burcu

Yengeç burcunun en belirgin özelliği, mütevazılığıdır. Ancak sahip olduğunuz yetenekleri başkalarının da görmesini istiyorsanız, kabuğunuzdan çıkıp kendinizi göstermelisiniz. Belki de sizi bekleyen güzel bir fırsat olabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Aslan Burcu

Bu sabah güne daha umutlu ve neşeli başladıysanız, neden böyle olduğunu sorgulamak yerine bunun tadını çıkarmaya odaklanmalısınız. Belki de iyi bir şeyler oluşmakta ve içinizdeki bu umut ev neşe de onun belirtisi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Başak Burcu

Son günlerde içinden çıkmaya çalıştığınız bir ikilemin çözümü için bir uzmana danışmanız yeterli olabilir. Bazen gözümüzün önündekini göremeyebiliyoruz. Belki de çözüm sizin gözünüzün önünde ve onu size göstermesi için bir uzmana ihtiyaç duyuyorsunuz.  

Uplifers önerisi: Egzersiz yapmak psikolojik problemlerimizi dönüştürmenin iyi bir yolu mu? Bu soruyu hep sorarız. Önemli olan ne tür egzersizler yaptığımız. Kendimizi hırpalar şekilde yorucu antrenmanlar mı, yoksa sakin şekilde hareket etmek mi, hangisi bizim için daha iyi? “Psikolojik problemlerinizi egzersiz yaparak dönüştürün

Terazi Burcu

Günlük hayatın içindeki ufacık jestler, tüm gününüzü değiştirebilir. Eğer bugün kendinizi biraz umutsuz hissederek güne başladıysanız, başkalarına bolca gösterdiğiniz gülümsemenizi ve pozitif enerjinizi biraz da kendinize göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Akrep Burcu

Yakın zamanda birileri sizi sert biçimde eleştirmiş, asık suratlı davranmış ve biraz incitmiş olabilir. Ancak bunun sizin modunuzu düşürmesine izin vermeyin. Birileri sizi anlamadı diye hayatı kendinize zindan etmeyin. Belki de karşınızdaki kişi doğru insan olmayabilir. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?“”

Yay Burcu

Güzel bir haberi, bir süre başkalarıyla paylaşmayı kendinize saklayabilirsiniz. Bunun tek sebebi bu güzel haberi aldığınız an ile gerçekleşme anı arasında bazı değişiklikler yaşanabilecek olması… Kısacık bir süre bu mutluluğu kendiniz yaşamaya çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

Oğlak Burcu

Birisine söylemeniz gereken bir şeyler olabilir ve bu durum sizi biraz tedirgin edebilir. Belki de sözleriniz sıcak bir şekilde karşılanabilir. Eğer söylenmesi gereken bir şey varsa söylemekten çekinmeyin. Sadece zamanlamasını ve nasıl söyleyeceğinizi düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Kova Burcu

Çevrenizdekilerin eldeki malzemelerle ne kadar yetenekli olduklarına şaşırmak yerine, siz de yeteneğinizi kullanabileceğiniz şeyler yapabilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri ve neler yapabileceğinizi birazcık düşünmek yeterli olacaktır. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Balık Burcu

Hayatınızda umutsuzluğa yer yok! Umutsuzluk her ne kadar soyut olsa da hepimizin hayatında somut sonuçlara neden olabiliyor. Eğer yakın zamanda sizi mutlu edecek bir gelişme yaşanmadıysa, buna odaklanmak yerine yeniden bir hayat kurmak, mutluluk inşa etmek daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!