Günlük burç yorumları: 4 Ağustos

Koç Burcu

Olaylar karşısında çaresizce duran, sessizce bekleyen birisi değilsiniz. Ancak şu sıralar istediğiniz şekilde karşılık veremiyor olabilirsiniz. Bunun sebebi konuyla ilgili bir eksikliğin giderilmesini beklemenizden kaynaklanıyor. Endişelenmeyin, beklediğiniz şey yakın zamanda gerçekleşecek. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Boğa Burcu

Ulaşmak istediğiniz noktaya bir an önce varmak, hemen kavuşmak istiyorsunuz. Ancak bazen yolculuğun kendisi daha önemlidir. Biraz daha sabırlı davranmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

İkizler Burcu

Bazı insanlar meleklerin etraflarında uçuştuğuna, ihtiyaç halinde onlara yardım edeceğine inanır. Bugün siz de çok değer verdiğiniz bir kişinin meleği olabilirsiniz. Sahip olduğunu kaynaklar ve bilgi birikimiyle, onun ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Birmingham ve Southampton Üniversiteleri’ndeki araştırmacılara göre hayatın ilerleyen dönemlerinde gönüllü faaliyetlerde bulunmak, zihinsel sağlığa ve mutluluğa iyi geliyor. İlginç olansa, BMJ Open’da yayımlanan çalışmaya göre, gönüllülüğün söz konusu etkileri 40 yaşından sonra daha belirgin. “Yaşlandığınızda mutlu olmak için gönüllü faaliyetlerde bulunun

Yengeç Burcu

Yaptığınız bir hatadan dolayı pişmanlık duymuş ve bunu düzeltmiş veya düzeltmek için çok çaba sarf etmiş olabilirsiniz. Artık kendinizi suçlamayı bırakmalısınız. Herkes zaman zaman hatalar yapabilir. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Aslan Burcu

Yakın zamanda dahil olacağınız bir durum, çok farklı bir şekilde karşınıza çıkabilir. Karşınıza çıkan bu fırsat, tahmin ettiğinizden çok daha iyi olabilir. Bu yüzden umutsuzluğu bir kenara bırakıp bir an önce çalışmaya başlamalısınız. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Başak Burcu

Yeni bir yatırım yapmaya hazırlanırken bazı korkularınız olabilir. Üstelik bu korkularınız gerçekleşebilir ancak bunun sizi yolunuzdan alıkoymasına izin vermemelisiniz. Cesaretinizi hiçbir şeyin bozmasına izin vermeyin. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Terazi Burcu

Güzel haberler geliyor. Ancak sizin beklediğiniz taraftan gelmediği için ilk başta bunun güzel bir haber olduğunu anlayamayabilirsiniz. Bazen neye ihtiyacımız olduğunu biz de bilemeyiz ancak evren bizim adımıza her şeyi biliyor.

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Akrep Burcu

Aldığınız bir kararla ilgili kendinizde şüphe duymaya başlamış olabilirsiniz. Ancak bunu başkalarıyla paylaşmadan önce kendinizden emin olun, gerçekten bu karardan vazgeçmek isteyip istemediğinizi düşünün. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yay Burcu

Bir şeyleri çok istiyorsanız, bunun için ısrarcı olmaya devam edin. Ancak her şeyi istediğiniz zaman, aynı anda elde edemeyeceğinizi de bilmelisiniz. Bu yüzden şükretmeyi, beklemeyi bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Oğlak Burcu

Bazen işler kontrolden çıkmaya başladığında, kararlı ve sakin durabilmek mümkün olmayabiliyor. Yine de heyecanınızı, öfkenizi dizginleyip soğukkanlı ve sabırlı davranırsanız, bunun karşılığını mutlaka alırsınız. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Kova Burcu

Çok fazla insan canlısı, sevecen olduğunuz söylenemez. Bu yüzden başkalarının yorumlarına bazen tepkiyle yaklaşabilirsiniz. Ancak bugün hakkınızda yapılan yorumları dinlemek ve üzerine düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Balık Burcu

Bir konudaki fikirleriniz, yeni şeyler öğrendikçe değişebilir. Yine de bunu hemen dile getirmemek, biraz beklemek iyi olabilir. Özellikler de bu fikirler, bir kişiye karşı duygularınızı içeriyorsa biraz beklemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!