Günlük burç yorumları: 30 Mart

Koç Burcu

Enerjinizi, asla gerçekleşemeyecek bir hedef için boşa harcayıp harcamadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Ancak bir konuda hedef koymanın büyük kısmı inanmaktan geçer. Kendinize inanmak, hedefe inanmak, evrene inanmak… Belki sonunda bir ödül olmayabilir ancak inanmak her zaman kazandırır. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Boğa Burcu

Bazen başarının sırrı; eksik olduğunuz yönleri tamamlamada veya yapmadıklarınızı gerçekleştirmede değil, elinizde olanlara sahip çıkmada, kaydettiğiniz ilerlemeye odaklanmada gizlidir. Olması gereken değil, olup bitene odaklanın. Elinizde olmayan şeylerin sizi geri çekmesine izin vermeyin. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

İkizler Burcu

Birisi sizi incittiğinde, kandırdığında intikam almak son derece doğal bir istektir. Ancak intikam gibi olumsuz duygular, sizin ruh halinizi etkileyebilir ve duygusal olarak olumsuz geri dönüşlere neden olur. Eğer biri sizi üzdüyse, intikam almak yerine sessiz kalabilir ve bunu geride bırakmanın yollarını arayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Yengeç Burcu

Hayatınızda yeni bir adım deniyor olabilirsiniz. Belki bu yenilik, içinde bazı olumsuzluklar barındırıyor olabilir. Ancak siz olumsuzluklara odaklanmayın. Başarısız olursanız neler olacağını düşünmeyi bırakın. Sadece içinizdeki heyecanı etrafınızla paylaşmaya odaklanın. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Aslan Burcu

Zaman zaman hepimiz çevremizdeki kişilere şüpheyle yaklaşıp, onların kibarlık için gösterdikleri ilginin altında başka sebepler olabileceğini düşünüyoruz. İyi niyet, her zaman kendini belli eder. Karşınızdakinin niyetini hissedebildiğiniz sürece, kibarlığı reddetmek için bir nedeniniz yok. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Başak Burcu

Hepimiz etrafımızda tanıdık yüzler görmeyi severiz. Ortak değerleri, ortak kültürü paylaştığımız kişilerin daha çok güven verdiğini düşünürüz. Ancak bazen, bu ortaklığı iyi değerlendirmeniz gerekebilir. Eğer bir yakınınızla iş birliği yapacaksanız, aranızdaki ilişkiyi bir kenara koyup belli kurallar belirlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Terazi Burcu

Karşınıza çıkan iki fırsattan biri, çok risksiz ve çok basit görünebilir. Ancak bu seçeneği tercih etmek, en akıllıca olan mıdır? Belki de biraz daha uzun vadeli düşünmek, seçimlerinizi etkileyebilir ve bazı riskler almaya değer bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Akrep Burcu

Bazen aklımızdaki sorulara yanıt değil, bulduğumuz yanıtları onaylayacak birilerini ararız. Oysa bulduğumuz yanıtlar ne kadar doğru? Bir konuda belli bir yargıya varmadan önce, elinizdeki seçenekleri yeniden değerlendirmek, zihninizi farklı düşüncelere açık tutmak iyi olabilir.  

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Yay Burcu

Her şeye internet üzerinden erişebiliyor olmak, hayatımıza büyük bir hız kazandırdı. Sizin gibi ilerleme odaklı bir burç için bu durum son derece sevindirici olabilir. Ancak bazen bu hız sizin bile başınızı döndürebilir. Biraz durmak, yavaşlamak, kendinize odaklanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Şehir hayatından kaçmak, özellikle de pandemi döneminden sonra, İstanbul gibi metropollerde yaşayanların en büyük hayallerinden biri. Küçük de olsa bahçeli bir eve sahip olmak, dalından topladığımız meyve ve sebzelerle sofralarımızı donatmak, keyifli akşam sohbetlerinden sonra erkenden uyumak ve gün doğumuyla uyanmak, daha yavaş, daha sakin, daha huzurlu bir yaşam… Peki şehri bırakıp sahil kasabasına, köye ya da taşraya yerleşmek neleri değiştiriyor? “Şehir hayatından kaçanların ilham veren öyküleri: Her şeyi bırakıp uzaklara gitmek nelere çözüm, nelere değil?

Oğlak Burcu

Yakın geçmişte birileri, bir konuda karar vermeniz için sizi çok sıkıştırmış olabilir. Bugün geriye dönüp baktığınızda bu kararınız sizi rahatsız ediyorsa, yeniden değerlendirmeye açmakta fayda var. Zararın neresinden dönseniz kardır. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Kova Burcu

Üzerinizdeki bir görevi, sorumluluğu etkileyici ve yenilikçi bir şekilde tamamlamak istiyor olabilirsiniz. Ancak bazen yeni şeyler denemek yerine, daha önce denenmiş olanların izinden gitmek daha iyi olabilir. Bildiğiniz yoldan gidin, heyecanlı yolları başka zamana saklayın. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Balık Burcu

Yakın zamanda tamamladığınız bir başarı, sonuca ulaştırdığınız bir süreç sizin tahmin ettiğiniz kadar ilgi ve takdir toplamamış olabilir. Bunu kişisel bir meseleye dönüştürmek yerine, çevrenizdekilerin yoğun gündemiyle ilgili olabileceğini düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!