Günlük burç yorumları: 29 Aralık

Koç Burcu

Akrep burcundaki Ay; Satürn ve Uranus ile keskin bir açı yapıyor. Çevrenizde gergin bir hava var. Siz de kendinizde aynı gergin yoğunluğu hissedebilirsiniz. Ancak bu yoğunluğu işinize veya hobilerinize aktarmayı başarabilirseniz, o negatif enerjiyi dağıtabilir ve kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ayrıca çok da üretken bir gün geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Boğa Burcu

Bu sabah yataktan çıkmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi toparlayıp işe gitmeniz gerekiyor. İş yerinde bazı gerginlikler, istenmeyen konuşmalar yaşanabilir. Sakin kalmak için kendinize bir kahve ısmarlayabilir, biraz sessizliğe odaklanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

İkizler Burcu

Son günlerde kendinizi biraz yorgun ve tükenmiş hissediyor olabilirsiniz. Ancak yeni yılın başlangıcı, size yepyeni bir bakış açısı getirebilir. Eski olanı geride bırakıp, yeniyi kucaklamaya hazırlanıyorsunuz. Kendinizi, hiç aşina olmadığınız şeylere atılma konusunda daha cesur hissedebilirsiniz. Bu heyecanı yıl boyunca korumaya çalışın. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Yengeç Burcu

Başkalarının ne düşündüğünü önemsemek yerine, kendi ihtiyaçlarınıza odaklanmalısınız. Özellikle de tüketim alışkanlıkları konusunda… İhtiyacınız olan şeylere para harcamayı kendinize öğreterek işe başlayabilirsiniz. Böylelikle duygusal harcamaları önlemiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Aslan Burcu

Ailenizde aranızda ufak gerginlikler yaşanabilir. Sevdiklerinizle ilişkinizin bozulmasını istemiyorsanız, aranızdaki sınırı her zaman muhafaza etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır.İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Başak Burcu

Birisine bir şey söylemek istiyorsunuz ancak tepkisinden çekiniyorsunuz. Oysa vereceğiniz mesajı gölgelemek, sizin kafanızı kurcalayan şeyi ifade etmenizi engeller. Başkalarının tepkilerini kontrol edemezsiniz ancak söylemek istediklerinizi bir şemaya oturtup, saygı ve nezaket çerçevesine söyleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor.Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Terazi Burcu

Sizin büyük bir problem olarak gördüğünüz şey, aslında sandığınız kadar büyük olmayabilir. Bazen bilgi eksikliğinden veya bazı şeyleri göremediğimiz için olayları daha dramatik algılayabiliriz. Oysa akışına bıraktığınızda, aslında sizin dert ettiğiniz kadar büyük bir sorun olmadığını görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Akrep Burcu

Ay burcunuzda. Sezgileriniz, içgüdüleriniz çok kuvvetli. Sizi ağırlaştıran, aşağı çeken şeylerle vedalaşmalısınız. Onların ne olduğunu aslında siz çok iyi biliyorsunuz. Sadece artık veda zamanı geldiğini kabul etmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil.Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Yay Burcu

Bir süredir tanıdığınız bir kişinin bambaşka yönleri olduğunu keşfedebilir ve bundan çok etkilenebilirsiniz. Gelecekte bunu kendinize sık sık hatırlatın çünkü dış görünüş veya ilk izlenim her zaman doğru sonuçlar vermeyebilir. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Oğlak Burcu

Ciddiye almadığınız ufak bir problem, bir anda büyük bir soruna dönüşebilir. Bugün bu konuda biraz daha dikkatli davranmak, karşınıza çıkan ufak sorunlara hemen çözümler bulmak, ileride daha büyük sıkıntılar yaşamanıza engel olacaktır. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil.Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Kova Burcu

Her zaman öğrenmeye açık bir insan oldunuz. Bu sefer de ders çıkarılacak konular, sizin önünüze geliyor. Yeni öğreneceğiniz şeylere ne kadar açık olursanız, geleceğe dair o kadar büyük bir yatırım yapmış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Balık Burcu

Hayatınızın herhangi bir alanında uçlarda yaşadığınız bir ilişki varsa, bunu biraz daha dengeli bir noktaya çekmeniz gerekebilir. İlk başlarda bunun yapay ve zor bir süreç olduğunu düşünseniz de zamanla bu dengeli ilişkinin size ne kadar iyi geldiğini fark edeceksiniz. 

Uplifers önerisi:  Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!