Gerçekten kim olduğunuzu biliyor musunuz?

İnsanın kendini tanıması hem güzel hem de zorlayıcı bir süreç. Öyle ki bu aslında hayat boyu devam eden bir şey. Hayattaki gerçek başarı da zaten kim olduğunuzu ve ne istediğinizi bilme isteğinin peşinden gitmekte yatıyor. Size hedefler sunan ve gerçekten iyi olma hissini veren şey, bu yolculuğun ta kendisi…

Aslında bildiğinizden çok daha fazlasına sahipsiniz. İşte gerçekten kim olduğunuzla ilgili kendinize hatırlatmanız gereken 12 madde:

1. Sürekli gelişip büyüyoruz

Evren her zaman genişlemeye devam eder ve evrenin bir parçası olan bizler de her zaman gelişip büyüyoruz. Yeni fikirler, yeni istekler, yeni hayaller üretiyoruz. Ancak küçüklüğümüzden beri hayallerimizi bastırıp, başkalarının ve statükonun beklentilerine uyum sağlamayı öğreniyoruz. Ruhumuzun istekleriyle yaşadığımız hayatın konformizmi arasındaki boşluk, büyük bir içsel huzursuzluğa ve mutsuzluğa neden olabiliyor.

İlgili yazı: Hayatı anlamış insanlardan kulağa küpe olacak değerli sözler

2. Amacınız, kendiniz olmak

Hiçbirimiz büyük bir ev almak, forma girmek, kariyer basamaklarını bir bir tırmanmak için yaratılmadık. Hedeflerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmek hayatınızın güzel bir bölümünü oluşturabilir ancak bunun sadece pastanın süsü olduğunu unutmamak lazım. Asıl hedef, kendiniz olmak. Tutkularınız, ilgi alanlarınız, gariplikleriniz, yeteneklerinizle biricik varlığınıza sahip çıkmak. Gerçek göreviniz; kendinizle ilgili daha çok şeyi keşfetmek, kendinizi ve başkalarını sevmek, huzur ve mutluluğu tatmak, öğrenmek ve büyümek.

Gerçekten kim olduğunuzu biliyor musunuz?
İçinizdeki bilgelik, yol göstericilik ve yeni fikirler sizi çok şaşırtabilir.
3. Etiketlerinizin ve unvanlarınızın özündeki sizi anlatır

Hayatta birçok unvanınız, etiketiniz, rolünüz olabilir. Ancak bunları gerçek kimliğinizle karıştırmayın. Özünüz çok derinde yer alıyor ve hiçbir zaman değişmiyor. Çok iyi bir işiniz olabilir veya işsiz olabilirsiniz, evli veya bekar olabilirsiniz, mutlu veya depresif olabilirsiniz ama yine de siz aynı sizsiniz. Ruhunuz hep aynı.

4. Sonsuz olduğunuzu unutmayın

Siz fiziksel olarak var olmadan önce de ruhunuz veya enerjiniz vardı ve bu ruh veya enerji, siz fiziksel varlığınızı sonlandırdığınızda da var olmaya devam edecek.

İlgili yazı: Dünyaya farklı gözlerle bakmak: Aşırı hassas insanların sahip oldukları belirleyici özellikleri

5. Kendi hayatınızı kurma gücüne sahipsiniz

Hayat hikayenizin yazarı sizsiniz. İstediğiniz harfleri yazmak sizin elinizde. Ama önce ne istediğinizi netleştirin ve isteklerinizi destekleyen düşünceleri, kelimeleri ve eylemleri seçin.

6. Doğanızda iyilik, mutluluk, sevgi ve refah var

Kendinizi yorgun, sevgisiz, mutsuz ve her zaman gergin hissetmek aslında doğanızda olan bir şey değil. Bu, inandığınız şeyleri kısıtladığınız için sıkışıp kaldığınızda, korkudan donduğunuzda, iç ruhunuzu reddedip isteklerinizi göz ardı ettiğinizde yaşanan bir durum. Aslında doğanızda sevgi, huzur ve mutluluk var. Ama kendinizi sevmeyip, yanlış algı ve korkular yüzünden bunu derinlere itiyorsunuz.

7. Hayattaki her şey, öğrenmeniz gereken bir ders

Mevcudiyetinizi en yüksek haline ulaştırmak için buradasınız ve bunu hayattan bazı dersler çıkarmadan yapamazsınız. Deneyimlerinizi, kendinizi en iyi noktaya taşımak için öğrenmeniz gereken dersler olarak görün. Eğer bu dersleri öğrenmezseniz, aynı acıları, çelişkileri ve negatif duyguları tekrar tekrar yaşayacağınızı unutmayın.

8. Özünüzde mükemmelsiniz

Siz de evrenin bir parçası olduğunuza göre, kendinizi nasıl yeterince iyi, yeterince güzel, yeterince yetenekli olmamakla yargılayabiliyorsunuz ki? Hatalar yapabilirsiniz ancak bu sizi tümden kötü yapmaz. Dans ederken, bir şeyler yaratırken, severken, gülerken, gün batımını izlerken veya sevdiğiniz herhangi bir şeyi yaparken içinizdeki o mükemmelliği keşfedebilirsiniz.

İlgili yazı: Göz ardı edilemeyecek kadar önemli: Sezgilerinize güvenmeyi öğrenin

9. Doğal durumunuz sevgiden ibarettir

Yargılamayı ve eleştirmeyi, başkalarını etiketleyip kalıplara koymayı bırakırsanız, herkesin gözlerindeki parıltıyı görebilirsiniz. Kendinizi sevgiye daha açık hale getirebilirsiniz.

Gerçekten kim olduğunuzu biliyor musunuz?
Ne görmek istiyorsanız onu görürsünüz, ne verirseniz onu alırsınız.
10. Sandığınızda daha fazla güven vericisiniz

Bu dünyaya dair korkularınız ve endişeleriniz, zihninizde adeta bir korku filmi etkisi yaratıyor olabilir. Ama bunlar gerçek değil. İçinizdeki gerçek karakter aslında güçlü, güvenilir ve kolay kolay yıkılmaz biri. Başkalarının görüşleriyle ve çevresel şartlarla onu yıkmak mümkün değil.

11. Dünya aslında sizin bir yansımanız

Ne görmek istiyorsanız onu görürsünüz, ne verirseniz onu alırsınız. Daha fazla sevgi, dostluk, açık yüreklilik, destek, bereket ve başarı beklemeye başlarken, önce bunları kendi hayatınıza dahil edersiniz.

12. Aradığınız tüm yanıtlara ulaşabilirsiniz

Kendinize güvenmeyi ve iç sesinizi dinlemeyi öğrenirseniz, içinizdeki bilgelik, yol göstericilik ve yeni fikirler sizi çok şaşırtabilir. Aradığınız yanıtlara şükrederek, meditasyon yaparak, günlük tutarak veya evrenden bazı işaretler bekleyerek ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar:
Notesonbliss
Huffingtonpost

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!