Günlük burç yorumları: 29 Ağustos

Koç Burcu

Yakın zamanda finansal konularla ilgili bir sorunu çözme konusunda başarısız olmuş olabilirsiniz. Ancak bu başarısızlıktan ders çıkarmak, sizin en büyük kazancınız olabilir. Benzer bir sonuçla karşılaşmamak için yeni çözümler üretebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

Boğa Burcu

Uzun zamandır ince ince çalıştığınız bir konuyu sonuçlandırma isteğiniz güçlü olabilir. İşler şimdiye kadar umduğunuz gibi gitmemişse de denemekten, çabalamaktan vazgeçmemelisiniz. Yeni gün, yeni umutlar getirir. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

İkizler Burcu

Büyüklerinizden öğrendiğiniz terbiye kuralları bazen sizi sınırlandırıyor olabilir mi? Utangaçlığınız yüzündeni kendi yeteneklerinizi saklıyor olabilirsiniz. Özgüveninizi yüksek tutun ve yeteneklerinizi sergilemekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Yengeç Burcu

Çekingen bir karaktere sahip olabilirsiniz. Ancak kabuğunuzu delmenin vakti geldi. Öne çıkmanın, fikirlerinizi yüksek sesle dile getirmenin tam zamanı… Kendinize güvendiğiniz sürece, nasıl da ışığınızın parladığını fark edeceksiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Aslan Burcu

Ekonomik konularla ilgili kendinizi rahatlatacak adımlar atabilirsiniz. Parasal konulardaki enerjiniz çok yüksek. Bunun kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Başak Burcu

Başkalarının sizinle ilgili hiç tahmin edemeyeceğiniz yorumları olabilir. Bu yorumların kaynağını düşünmek yerine karşınızdaki kişiye doğrudan sormayı deneyebilirsiniz. Böylelikle daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Terazi Burcu

Evle ilgili konularda her zaman aynı fikirde olmayabilirsiniz. Böyle durumlarda fikir ayrılıklarını göz ardı etmek yerine, çözüm bulmaya çalışmak için öncelikle karşınızdakini anlamaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Akrep Burcu

Başkalarının sizinle ilgili istekleri olabilir ancak bu istekleri her zaman karşılamak zorunda değilsiniz. Böyle durumlarda kendinizi sıkıntıya sokmak yerine bunu nazikçe paylaşabilir, düşüncelerinizi söyleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Problemlere çözüm bulma çabası, yorucu bir eylem olabilir. Her ne kadar çözüme ulaşmak için çok çabalamak gerekse de arada dinlenmek, kendinize vakit ayırmak da bu çabanın bir parçası olabilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Oğlak Burcu

Çevrenizdekilerin tartışmalarına siz de ortak olamk zorunda değilsiniz. Bundan uzak kalmak her ne kadar zor olsa da dışarıdan bir bakış açısı, sevdikleriniz için çok faydalı olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Bir süredir kendi sorunlarınıza odaklanıp çevrenizde olup biteni kaçırmış olabilirsiniz. Oysa kendi değerlerinize vakit ayırmayı önceliklendirmelisiniz. Sorunları biraz kenara bırakmayı öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Balık Burcu

Kendi emeğinizle elde ettiğiniz bir başarı karşısında arzu ettiğiniz takdiri toplamadığınızı düşünebilirsiniz. Ancak buna odaklanıp kendinizi mutsuz etmek yerine yeni başarılara odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!