Günlük burç yorumları: 28 Şubat

Koç Burcu

Eğer telefonunuza veya bilgisayarınıza gömülüp, haftanın ilk gününü bu şekilde geçirmeyi düşünüyorsanız, bundan vazgeçmelisiniz. Biraz daha hayata karışmak, çevrenizdekilerle iletişim kurmak size daha büyük kazanımlar getirir ve zamanınızı daha verimli kullanmanızı sağlar. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Boğa Burcu

Sabah saatlerinde iş yerinizde bazı kaotik anlar yaşanabilir. Böyle zamanlarda yapabileceğiniz en iyi şey, sakin kalmaya çalışıp kaosun azalmasına destek olmaktır. Sizin sakinliğiniz çevrenizdekileri de etkileyebilir ve böylelikle büyük bir zinciri kırmayı başarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

İkizler Burcu

Ay, Kova burcundaki yolculuğuna devam ederken gökyüzündeki bu hareketlilik adeta bir aydınlanma yaşamanıza vesile olabilir. Bugün kendinize odaklanabilir, hayata karşı bakış açınız ve düşüncelerinize dair farkındalığınızı artırabilir, manevi konulara yönelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Yengeç Burcu

Kova burcundaki Ay ile Uranüs arasındaki sert ilişki, sizi de etkisi altına alıyor. Kendinizle ilgili önemli bir şey paylaşacaksanız, karşınızdaki kişinin kim olduğunu bir kez daha düşünmekte fayda var. Güven kırıklığı yaşamanıza neden olabilecek durumlara yol açmamak için adımlarınızı temkinli atmalısınız. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Aslan Burcu

Kova burcundaki Ay ile Uranüs arasındaki sert yakınlaşma, sizi de etkileyebilir. En yakınlarınızdaki kişilerin bazı davranışları sizi incitebilir. Oysa bu davranış sizinle ilgili olmayan bir konudan kaynaklanmış da olabilir. Alınganlık yapmamaya gayret etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Başak Burcu

Bugün, her zamanki rutinlerinizi gerçekleştirmek biraz hayal olabilir. Hareketli bir gün sizi bekliyor. Beklenmedik gelişmeler, sürpriz değişiklikler yaşanabilir. Bu durumun sizde gerginlik yaratmasına izin vermek yerine, rutinin dışına çıkmanın da zaman zaman eğlenceli olabileceğine odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Terazi Burcu

Kova burcundaki Ay ile Uranüs arasındaki sert açıdan siz de nasibinizi alıyorsunuz. Özellikle günün erken saatlerinde egonuzu biraz sarsacak bir gelişme yaşanabilir. Ancak bunu bir fırsata çevirip, motivasyonunuzu artırıcı bir güç olarak görebilirsiniz. Bakış açınızı değiştirmek sizin elinizde. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Akrep Burcu

Sabah saatlerinde evinizle veya ailenizle ilgili bir konuda gerginlik yaşayabilirsiniz. Bunun tüm gün sizin zihninizi meşgul etmesine izin vermeyin. Akşam döndüğünüzde, sakinleşmiş bir şekilde çözüm bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Yay Burcu

Çok sevdiklerinizin iyiliği için söylediğiniz şeyler karşı tarafta hiçbir etki uyandırmadığında ve daha sonra sizi dinlemedikleri için pişman olduklarında bunu onların yüzüne vurmayın. Bu sizi rahatlatmak yerine, ortamdaki gerginliği artırmaktan başka bir işe yaramaz. Bunun yerine yardıma ihtiyacı olup olmadığını sorabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Oğlak Burcu

Kova burcundaki Ay ile Uranüs arasındaki sert açı sizi de etkiliyor. Özellike sabah saatlerinde beklenmedik harcamalar yapmanız gerekebilir. Böyle zamanlarda öfkelenmek, size daha büyük zararlar verebilir. Öfkeyle hareket etmek yerine sakinleşmeyi beklemekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Kova Burcu

Ay sizin burcunuzda ve şansın gezegeni Uranüs ile sert bir açı yapıyor. Bu da bazı şanssızlıklar yaşanabileceğine işaret ediyor. Özellikle sabah saatlerinde evinizle ilgili bazı şanssız durumlar söz konusu olabilir. Ancak endişelenmeyin, günün ilerleyen saatlerinde bu zorluk geride kalıyor. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Balık Burcu

Günün erken saatlerinde öğreneceğiniz bir şey, sizi biraz şoke edebilir. Çok fazla yargılayıcı olmamaya gayret edin çünkü herkesin başına her şey gelebilir. Siz sakin kaldıkça, bu yaşadığınız şaşkınlığın etkisinin yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!