Günlük burç yorumları: 28 Mart

Koç Burcu

Değer verdiğiniz kişilerle aynı fikirleri paylaşmak güzel olabilir. Ancak aynı fikirde olmadığınız durumlarda bu gerçeği gizlemek veya buna katlanmak zorunda değilsiniz. Farklılıkları kabul edin ve tolere etmek için saygı çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğini unutmayın.

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Boğa Burcu

Esnek olmak her zaman iyidir, karşınızdaki kişiyi anlamanızı kolaylaştırır. Bazen bunu gerçekleştirmek zor olsa da bunu sevdikleriniz için yapmanız gerektiğini kendinize hatırlatabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

İkizler Burcu

Son günlerde birçok şey hızlı yaşanmış olabilir. Etrafınızda olup bitenler size adeta bir fırtınanın ortasında kalmışsınız gibi bir duygu bırakabilir. Oysa kendinize biraz izin verip uzaktan bakmayı başarabilirseniz, olan biten tüm değişikliğin aslında iyi sonuçlara aracılık ettiğini görebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Yengeç Burcu

Bazen hayatın içindeki koşturmacaya kapılıp etrafımızdakileri göremiyor, hissedemiyoruz. Kendinize biraz izin verin, bir an bile olsa durun ve etrafınızdaki çiçeklerin kokusunu, gökyüzünün rengini, havanın teninizde yarattığı serinliği hissedin. Size iyi geleceğine inanın.

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Aslan Burcu

Sevdiklerinize karşı çok korumacı olabilirsiniz, bu çok kıymetli bir davranış. Ancak onların hayatındaki her şeyi düzeltemezsiniz. İşler yolunda gitmediğinde onların yanında olup, motivasyon desteği verebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Sevdiklerinizi üzmek istemiyor olabilirsiniz ancak düşüncelerinizi dile getirmediğinizde üzülen taraf oluyorsunuz. Harekete geçmenin şimdi tam zamanı olabilir: “Konuşmaktan korkmayın: Sağlıklı iletişimin sırrı duyguları dile getirmek

Başak Burcu

Önünüzde bir plan olmadan yeni bir şeye başlamak size kendinizi pek güvende hissettirmeyebilir ancak bazen insanın elinde başka seçenek olmayabilir. Böyle zamanlarda olumsuz düşünmek yerine elinizdekilerle yapabileceğinizin en iyisine odaklanmalısınız.

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Terazi Burcu

Bugün sert bir gerçekle karşılaşabilirsiniz. Bunu olgunlukla kabul etmek bazen zor olabilir. Ancak eleştiriler veya can sıkıcı gerçekler, sizin gelişmeniz için büyük katkılar sunabilir.

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Akrep Burcu

Eğer karşınızdaki kişi, hassas birisiyse ve bu kişiye bazı konularda yol gösterici olmanız gerekiyorsa, cümlelerinizi iyi seçmelisiniz. Bazen ne söylediğiniz kadar, nasıl söylediğiniz de önemli hale gelebilir. Kelimelerinizi dikkatli seçmekte fayda var.

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Yay Burcu

Sizi pek memnun etmeyen bir durumla meşgul olabilirsiniz. Eğer bu konuyla ilgili aklınızdan geçen ama cesaret edemediğiniz bir değişiklik varsa, bunu bir an önce gerçekleştirmelisiniz. Değişim, sizin motivasyonunuzu artıracaktır.

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Oğlak Burcu

Bir süre önce verdiğiniz bir söz, şimdilerde size çok yanlış geliyor olabilir. Böyle durumlarda, geri dönüşün mümkün olmadığına odaklanıp hayatı kendiniz için zorlaştırmak yerine, müzakere ederek orta yol bulmaya odaklanmalısınız.

Uplifers önerisi: Sevdiklerinizi üzmek istemiyor olabilirsiniz ancak düşüncelerinizi dile getirmediğinizde üzülen taraf oluyorsunuz. Harekete geçmenin şimdi tam zamanı olabilir: “Konuşmaktan korkmayın: Sağlıklı iletişimin sırrı duyguları dile getirmek

Kova Burcu

Artık problem olmayan bir şeyi hala çözmeye çalışıyor olabilirsiniz. Bazen sorunlara o kadar çok takılırız ki çözümü göremeyiz. Kendiniz de dahil olmak üzere kimseye bir şeyleri kanıtlamak zorunda değilsiniz.

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Balık Burcu

Çok istediğiniz bir şeyin gerçekleşmemiş olması, sizde ciddi bir hayal kırıklığı yaratmış olabilir. Böyle durumlarda ruh halinizin ve motivasyonunuzun etkilenmesine izin vermemelisiniz. Aslında bu deneyimin size pek çok şey öğrettiğinin farkına varmalısınız.

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!