Günlük burç yorumları: 27 Ocak

Koç Burcu

Bitirmeniz gereken işleri hem tamamlamıyor hem de tüm gününüzü onları düşünmekle geçiriyor olabilirsiniz. Etrafınızdaki eğlenceli ve keyifli şeyler ilginizi çekebilir. Ancak bitirilmemiş işlerle keyfinizi bölmeyin. Önce işlerinizi tamamlayın, sonra hayatın tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Boğa Burcu

Aklınıza gelen kötü düşünceler, siz izin verdiğiniz ölçüde canınızı sıkabilir. Hayatınızda her şey hayal ettiğiniz gibi gitmiyor olabilir. Ancak vaktinizi kötü düşüncelerle harcamak yerine, mutluluğu bulmak için harcayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

İkizler Burcu

Her şeyi aynı anda yapmaya çalışmak hem başarısız olmanıza hem de enerjinizi çok fazla tüketmenize neden olur. Oysa yapılacak işer arasında bir öncelik sırası yapıp adım adım ilerlerseniz, daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Yengeç Burcu

Sizin için önemli bir konuda, bir kişiyle konuşma yapma hazırlığında olabilirsiniz. Duygusal bir yapınız olduğu için bu konuşmaya da duygusal bir şekilde yaklaşabilirsiniz. Oysa biraz durup düşünmek ve sakinleştiğiniz zaman bu konuşmayı yapmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Aslan Burcu

İçinizdeki enerjiyi ve duyguları ifade etmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda bu enerjinizi yaratıcı şeylere kanalize etmek, iyi olabilir. Böylelikle hem çok yaratıcı işler ortaya koyabilir hem de kendinizi rahatlatabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Başak Burcu

Yaşanan bir değişim sizi ürkütüyor olabilir. Bu değişimin bazı şeyleri kötü etkileyeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Oysa biraz objektif bakabilseniz, yaşanan her değişimin size yepyeni bir bakış açısı kazandırdığını görebilirsiniz. Korkunun sizi ele geçirmesine izin vermeyin. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Terazi Burcu

Gökyüzü hayatınıza romantizm katmaya hazırlanıyor. Sizi tamamladığını düşündüğünüz birisiyle tanışabilirsiniz veya sevdiğiniz kişiyle ilgili bunları düşünebilirsiniz. Bu ilişki, hayatınıza pek çok anlamda yeni bir bakış açısı katabilir. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Akrep Burcu

Gökyüzü sizi aile, ev konularında etkisi altına alıyor. Ev hayatınızla ilgili yepyeni bir sorumluluk alabilirsiniz. Bu sorumluluk hem ailenin önemli bir ihtiyacını karşılayabilir hem de size zihinsel olarak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Yay Burcu

Kazançlar anlamında güzel bir gelişme yaşanabilir. Parasal anlamda kazanç elde etmek için endişelerinizi ve korkularınızı bir kenara bırakıp, biraz daha cesur adımlar atmayı denemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Oğlak

Gökyüzündeki hareketlilik, sizin için romantik konuları işaret ediyor. Konforlu alanımızdan çıkmak, her konuda zor olabilir. Ancak sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek için bazen kendi konforunuzdan ödün vermeniz, sınırların dışına çıkmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

Kova Burcu

Gökyüzü size karşı cömert davranmaya hazırlanıyor. Daha fazlasını istemekten çekinmeyin çünkü bu sıralar karşınıza çıkan pek çok şey, size çok bereketli sonuçlar getirebilir. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Balık Burcu

Hayatınızda “yeni” olan şeyler, sizden biraz daha adaptasyon çabası bekliyor olabilir. Şimdiye kadar güvenli sularda yüzmüş olabilirsiniz ancak yavaş yavaş kabuğunuzdan çıkmak, kendinizi tanıtmak ve adapte olmak için çaba gösterdiğinizi hissettirmeye başlamalısınız. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!