Günlük burç yorumları: 25 Mart

Koç Burcu

Yaşadığınız bir hayal kırıklığı, sizin düşündüğünüzden çok farklı bir şekilde, birçok olumlu unsur barındırabilir. “Neden bunlar başıma geldi” veya “Ben nerede yanlış yaptım” diye düşünmek yerine yaşanan durumu hazmedip buradan çıkarabileceğiniz derslere odaklanmalısınız. Siz o şekilde bakmadığınız sürece, farkındalık kendiliğinden gelişmez. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Boğa Burcu

Hayatımız yolunda gittiği zaman, daha fazlasını istemekten korktuğumuz için var olanla yetiniriz. Daha fazlasını isteyerek, mevcut düzeni bozmak istemeyiz. Oysa yakın zamanda karşınıza büyük bir fırsat çıkabilir. Konfor alanınızdan çıkmamak, bu fırsatı kaçırmanıza neden olabilir. Bu yüzden kendinizi biraz zorlamakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

İkizler Burcu

Memnuniyetsiz bir müşterinin şikayet etme ihtimali, memnun bir müşterinin teşekkür etme ihtimalinden her zaman daha yüksektir. Aslında hayatın içinde bizler de böyleyiz. Kolayca şikayet edebiliyoruz. Eğer memnun etmeniz gereken birisi varsa ve bir türlü onu memnun edemiyorsanız, böyle düşünmek işinizi kolaylaştırabilir. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Yengeç Burcu

Sizin gibi duygusal birisi için dışarıdan gelen yorumlar çok önemli olabilir. Çevrenizdekilerin eleştirilerinden kolayca etkilenebilir, kararlarınızı sorgulayabilirsiniz. Ancak başkaları ne derse desin, önemli olan sizin kendi söyledikleriniz. İçgüdülerinize biraz daha fazla güvenmeyi öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Aslan Burcu

Zihinsel yetenekleriniz çok gelişmiş. İstediğiniz bir şeyi, zihninizin gücüyle daha ulaşılabilir hale getirebiliyorsunuz. Bu gücünüzü kullanmanın vakti gelmiş olabilir. Bir şeyi istiyorsanız, onu tutkuyla savunmaktan ve uğruna mücadele etmekten çekinmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Başak Burcu

Önemli bir konuşma yapmanız gerekebilir, birilerini ikna etmeniz, kendi tarafınıza çekmeniz, bir şeyler istemeniz gerekebilir. Bu ister kişisel ister işle ilgili bir konu olsun, neler söyleyeceğinizi düşünmek, argümanlarınızı sıralamak ve hatta biraz pratik yapmak elinizi güçlendirebilir. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Terazi Burcu

İnsan, inanmak istediği şeye inanır. Eğer alternatifler çok çekici değilse, inanmak istediği şey çok daha çekici bir hal alır. Bir zamanlar çok ilgi çekici bulduğunuz bir şey, şu sıralar sizi hiç cezbetmiyor olabilir. Oysa biraz incelediğinizde, eski cazibesini kazandığını görebilirsiniz. Bazen ikinci bir şans vermeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Akrep Burcu

Çok yaratıcı olduğunu düşündüğünüz bir proje üzerinde çalışıyorsanız, bunu paylaşacağınız kişileri iyi seçmelisiniz. Belki de bir süre kimseyle paylaşmamak daha iyi olabilir. Bu sadece güven meselesi değil. Fikrinizi biraz daha olgunlaştırıp sağlam hale getirdikten sonra paylaşmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Yay Burcu

Bir problem; sadece çözüm bulana kadar bir problemdir. Çözümü bulduğunuzda, problem olmaktan çıkar. Meseleye bu şekilde baktığınızda, şu sıralar aklınıza takılan şeyin aslında geçici bir durum olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Oğlak Burcu

Şu sıralar çok çalıştığınız için hayatın içindeki özel anları göremiyor olabilirsiniz. Ancak bunun için endişelenmenize gerek yok. Hayatınızda güzel şeyler de oluyor. Sadece yoğun bir dönemden geçtiğiniz için bunları göremiyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Kova Burcu

Kendinizi bir zaman makinesi olarak düşünebilirsiniz. Geçmiş anılarınıza giderek, geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. Aynı zamanda geleceği düşünerek, geleceğe doğru da yol alabilirsiniz. Hayatta neler istediğinizi düşünmek, geleceğinizi planlamak için harika bir gün. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Balık Burcu

Kötü şansa, nazara inanmak, başınıza gelebilecek olumsuzluklardan korkup başkalarını sorumlu tutmaktır. Oysa korkunun sizi ele geçirmesine izin vererek, olumsuz bir durumu kendiniz yaratıyor olabilirsiniz. Bugün biraz da korkularınız ve bu konuda neler yapabileceğini üzerine düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!