Günlük burç yorumları: 25 Kasım

Koç Burcu

Finansal konularda karşınıza çıkan durumları daha iyi yönetmelisiniz. Yatırım, borç veya sigorta ödemesiyle alakalı bir karar almanız gerekebilir. İyi bir planlama yapıp planınıza güvenirseniz, başarılı olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

Boğa Burcu

Kişisel hayatınızda verdiğiniz bir karar veya ilişkinizde almanız gereken ortak bir kararla alakalı problemler yaşayabilirsiniz. Bazen ısrarcı olmak yerine kararlarınızı yeniden gözden geçirmek daha iyi sonuçlar verebilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

İkizler Burcu

Çevrenizdekilerin eleştirileri sizi fazlasıyla etkiliyor. Oysa kendi yaratıcılığınızı özgür bıraktığınızda, kendinizi daha iyi ifade edebilir, daha başarılı işlere imza atabilirsiniz.  yEleştirileri pozitif almaya çalışarak, kendinize odaklanmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Performansınızı yükseltmek ve özgüvenli adımlar atabilmek için, kendinize olan inancınızı yüksek tutmanız şart. Yardımcı olacak öneriler için; “Yeterlilik duygunuzu geliştirebilmek için öneriler“.

Yengeç Burcu

Aşk hayatınızla ilgili kafanızda sorular olabilir. Bağlanmak sizi korkutuyor olabilir. Kendinizi strese sokmak yerine partnerinizle konuşup, işleri biraz daha yavaştan almak sizi daha mutlu edebilir.

Uplifers önerisi: Birçok insan artık sadece ilişkide olmanın verdiği rahatlık ve güven hissi yüzünden birileriyle beraber. Ancak partnerinize karşı hislerinizin gerçek olduğuna inanıyorsanız ilişkiye adım atmalısınız. ¨İlişkiniz sizi mutlu ediyor mu?¨

Aslan Burcu

Duygusal açıdan biraz daha yoğun günler geçirebilirsiniz. Böyle zamanlarda duygularınızın sizi yönetmesine izin vermek yerine biraz kendinizle kalmak, duygularınızı sadece hissetmeye ve anlamaya çalışmak size daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi:  Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Başak Burcu

Bazı günler iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Bugün de öyle bir gün olabilir. Böyle zamanlarda iletişim kurma çabası içine girmek yerine biraz kendinizle kalmak, yaratıcılık gerektiren işlere yoğunlaşmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Terazi Burcu

Finansal açıdan biraz daha dikkatli davranmak iyi olabilir. Yaptığınız fazla harcamalardan dolayı bir süre maddi açıdan sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bir süre dişinizi sıkmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

Akrep Burcu

Tutkularınıza, hedeflerinize odaklanmanın tam zamanı! Bugün normalden daha katı ve disiplinli olabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla iş birliği yapmak, sizi başarıya bir adım daha yaklaştırır.  

Uplifers önerisi:  Ekip başarısı süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. En güçlü varlık, en yetkin çalışan bile, tek başına ekipten daha güçlü olamaz. ¨İş yaşamında ekip çalışmasının önemi¨.

Yay Burcu

Miskinlik, uyuşukluk hiç size göre değil! Yaratıcı fikirler üreteceğiniz bir gün olabilir. İşinize odaklanarak, yeni bir proje üretebilirsiniz. Fikrinizi bir süre kendinize saklamanız gerekebilir.

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Oğlak Burcu

Yakın zamanda sizi inciten, üzen bir konu olduysa bunun üzerine düşünmek için doğru zaman. Siz kendinize karşı şefkat göstermezseniz, kimse göstermez. Öncelikle kendi kendinizi sevmeli ve iyileştirmelisiniz. 

Uplifers önerisi:  Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Kova Burcu

Yakın ilişkilerinize odaklanmak için harika bir gün. En çok sevdiklerinize ne kadar vakit ayırıyorsunuz? Onları önemsediğinizi hissettirebiliyor musunuz? Bazen biraz mola verip sevdiklerinize vakit ayırmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Medya, reklamcılık veya yayıncılık sektöründe çalışıyorsanız, üstünde çalıştığınız projenizle alakalı bir sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kendinize güvenirseniz, işleri tersine çevirebilirsiniz. Stresin sizi ele geçirmesine fırsat vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi:  Performansınızı yükseltmek ve özgüvenli adımlar atabilmek için, kendinize olan inancınızı yüksek tutmanız şart. Yardımcı olacak öneriler için; “Yeterlilik duygunuzu geliştirebilmek için öneriler“

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!