Günlük burç yorumları: 25 Kasım

Koç Burcu

Sırf sorun çıkmasın diye aynı fikirde olmadığınız bir konuyu onaylıyor gibi yaparsanız, o kişiyle aranızda gerçekten sıkıntı çıkmaz. Peki ya içinizde? Kendi düşüncenizi dile getirmediğinizde iç huzurunuz bozulur. O yüzden hem kendinize hem de etrafınızdakilere karşı dürüst olun.

Uplifers önerisi: Dürüstlük insan ilişkilerinde çok temel bir olgudur. Peki sizin dürüstlükle aranız nasıl? “Ne kadar dürüstsünüz: Dürüstlük insan ilişkilerinde nasıl bir role sahip?

Boğa Burcu

Yakın zamanda karşınıza birkaç fırsat çıkacak. Ancak maddi bir kazanç sağlayacak bir fırsatla, sosyal hayatınızı etkileyecek bir fırsatın çakışması söz konusu olabilir. Böyle bir durumda ikisinden birini seçmek diğer seçeneği kaybetmek anlamına geleceği için dikkatlice düşünün; belki ikisini birden yakalamanın bir yolunu bulursunuz.

Uplifers önerisi: Karar verme anlarında hepimizin zorlandığı bir gerçek. Böyle anlarda fırsat maliyeti kavramı size yardımcı olabilir. “Fırsat maliyeti (opportunity cost) nedir, günlük hayatın içinde nasıl yer alır?

İkizler Burcu

Bu aralar denginiz biriyle sohbet etmeyi özlüyorsunuz. Bu cümleden snob biri olduğunuz anlamı çıkmıyor elbette. Her insan bazen entelektüel olarak tatmin olmak ister. İşte siz de şu sıralar bu duyguyu yaşıyorsunuz. Size ilham veren aktivitelere, hobilere yönelmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede ortak ilgi alanlarınız olan insanlarla da tanışabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Kendinize ayırdığınız zamanı kaliteli bir şekilde geçirdiğinizde hayattan aldığınız tatmin de artar. “Kendinize ayırdığınız zamanı daha kaliteli geçirmenize yardımcı olacak hobi ürünleri

Yengeç Burcu

Bu aralar sosyal yaşamınızda bir canlanma söz konusu. Bu dönemden faydalanın sevgili Yengeç. İçinize kapanık hissetseniz de bu sosyal davetlere adım attığınız anda modunuzun değişeceğine emin olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: İnsan sosyal bir varlık, tam da bu sebeple sosyal ilişkilerimiz hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Bu ilişkileri nasıl geliştirebilirsiniz peki? “Mutlu olmak için sosyal ilişkilerini besle”

Aslan Burcu

Kelimelerimizin, düşüncelerimizin hayatımız üzerindeki etkisi düşündüğünüzden çok daha fazla. Olumlu olanları gördükçe hayatınızdaki olumlu kısımların nasıl da zenginleştiğini göreceksiniz. Bugün dikkatinizi olumsuzluklardan alıp, iyiliklere, güzelliklere yöneltmeyi dener misiniz? 

Uplifers önerisi: Zihin bir çeşit koruma mekanizması olarak olumsuz şeyleri fark etmeye meyillidir. Ancak zihnimizin bu alışkanlığını değiştirmek elimizde. “Olumluya odaklanmak için bakış açınızı değiştirin

Başak Burcu

Başkalarının onayını almak bizi bir süre motive etse de, uzun süreli bir motivasyon için bizim kendi kendimizi onaylamayı öğrenmemiz gerekir. Bunun için iç sesinize kulak verin, eğer biraz acımasızsa, daha şefkatli cümleler kurmayı deneyin.

Uplifers önerisi: İç sesimiz biraz sert eleştirilerde bulunabilir. Böyle anlarda bunu fark etmek ve o sesi dönüştürmek çok önemlidir. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? “İç sesiniz çok mu acımasız: Bu sesle şefkatli bir ilişki kurmanız için 3 öneri

Terazi Burcu

“Amerika’yı yeniden keşfetmenin ne anlamı var?” sözünü duymuşsunuzdur. Bu sözün anlamı daha önce denenmiş ve sonuçları bilinen bir şeyi yeniden denemenin veya farklı bir yol aramanın vakit kaybı olduğudur. Oysa bazen Amerika’yı yeniden keşfetmek çok ilham verici olabilir çünkü kendi yolunuzu keşfedersiniz bu sırada. Bugün içinizden başkalarının yolunu takip etmek değil de kendi maceranızı yaşamak gelirse, bu duyguyu takip edin. 

Uplifers önerisi: Hayatta pek çok kararımız toplum tarafından bize empoze edilen fikirler üzerine kuruludur aslında. Ancak bizim için çizilen bu yolların dışına çıktığımızda macera ve heyecan bizi bekler. Bugün konfor alanınızdan çıkmayı deneyin. “Hayatınıza renk ve heyecan katmanın yolları

Akrep Burcu

Bugünlerde karşınıza bir fırsat çıkacak. Evet demeden önce neye evet dediğinizi düşünerek karar verin çünkü her şey gibi bunun da bazı yorucu yanları olacak. Eğer buna değeceğini düşünüyorsanız, devam edin.  

Uplifers önerisi: Aldığımız sorumlulukların yük gibi hissettirmemesi için her zaman içimizden gelerek karar vermeliyiz. İstemediğimiz bir şeye evet dediğimizde hem kendimizi yorarız hem de o işi layıkıyla yerine getiremeyiz. O yüzden her şeyden önce kendi sınırlarınızı belirleyin. “Sorumluluk almadan önce sınırlarınızı belirleyin

Yay Burcu

Çalışmaya başlamadan önce ortalığı toparlamak kimileri tarafından prokrastinasyon olarak tanımlansa da bazen bu toparlama işi zihnimizi toparlamamızın anahtarıdır. Bugün içinizden böyle bir düzenleme yapmak geliyorsa, vakit kaybetme korkusuyla kendinizi durdurmayın.

Uplifers önerisi: Bazı ufak alışkanlıklar aslında hayatımızı sandığımızdan çok daha fazla etkiler. Düzenli olmak da bunlardan biri. Gelin, bugün hayat kalitemizi artıran bazı alışkanlıklara bakalım birlikte… “Hayat kalitenizi artıracak küçük alışkanlıklar

Oğlak Burcu

Kendinize zaman ayırmak için harika bir gün bugün sevgili Oğlak. Evet, sizden bir şeyler bekleyen bir sürü insan olabilir. Evet, yapılacaklar listenizde bir sürü madde olabilir… Bunlar hep var ve hep var olacak. Önemli olan bunların arasında kendinizi önceliklendirmeniz. 

Uplifers önerisi: Kendinize zaman ayırdığınızda başkalarına veya başka şeylere vermeniz gereken zamandan çaldığınızı düşünüp suçluluk duyuyor olabilirsiniz. Oysa sizin hayattaki ilk sorumluluğunuz kendinize karşı. Kendinize zaman ayırmaktan çekinmeyin. “Kendine zaman ayırmak lüks değil, bir ihtiyaçtır

Kova Burcu

Üzerinizde baskı kuran bir kişiye karşı çıkabilmenin anahtarı içsel güçte saklıdır. Bugün, kendi kendinizi desteklemek için içsel kaynaklarınıza danışın; ihtiyacınız olan tüm gücü orada bulacaksınız. 

Uplifers önerisi: Psikolojik dayanıklılık zor zamanlarla baş edebilmemize, zorlu anlarda kendimizi korumamıza yardımcı olan içsel bir güçtür. Peki bunu nasıl geliştirebiliriz? “Psikolojik dayanıklılığı artırmanın yolları

Balık Burcu

Yeni bir maceraya atılmak üzeresiniz ama başarısız olmaktan korkuyorsunuz. Bu kaygıları yaşamanız çok doğal sevgili Balık. Ancak eğer sağlam bir plan yaptıysanız korkmanızı gerektirecek hiçbir şey yok. Bugün, planlarınız doğrultusunda ilk adımı atmak için harika bir gün. 

Uplifers önerisi: Yeni bir işe kalkışırken önümüzdeki en büyük engellerden biri başarısızlık korkusu. Bu korkuyu yenmek için neler yapabileceğinize birlikte bakalım… “Başarısızlık korkusu nasıl yenilir?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!