Günlük burç yorumları: 24 Şubat

Koç Burcu

Bir süredir mutluluk üzerine kafa yoruyor olabilirsiniz. Para, ilişkiler gibi konuları sorguluyor olabilirsiniz. Aslında mutluluk bunlarla değil, kendinizle nasıl bir uyum yakaladığınızla alakalı. Bu yüzden kendi yolunuzu bulma çabanızı korumak, sizi mutluluğa ulaştırabilir. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Boğa Burcu

Uzun zamandır düşündüğünüz bir yatırımı hayata geçirmek üzere adım atabilirsiniz. Belki kendinizi hazır hissetmiyorsunuz ancak uzun zamandır beklemiş olmak sizi bu karara itmiş olabilir. Yine de aceleyle hareket etmemek, doğru zamanı beklemek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sohbetlerinde, özellikle de içki sofrasında ülkeyi ya da dünyayı kurtarmak geleneklerimiz arasında… Bir de “kendini kurtaranlar” var, harika iş fikirleriyle ortalığı yıkıp geçirecek, dünyaya bir şeyler katacak ama en önemlisi, kendisi tez zamanda köşeyi dönecek olanlar… Oysa zeka her zaman zekice fikirler üretileceğini garanti etmiyor. Hatta bazı durumlarda insanın ve yatırımının ayağına dolanabiliyor bile. “Fazla zeka, her tür yatırımda ayağınıza dolanabilir

İkizler Burcu

Hayatınızdaki bir kişinin sorumluluğunu çok fazla üstünüze alıyor olabilirsiniz. Bu da hem aranızdaki sınırları zedeliyor hem de sizin üzerinizde çok fazla yük yaratıyor olabilir. Üstelik bu durum, ilişkinizi yapıcı bir noktaya da taşımıyor. Bir an önce bu durumdan vazgeçmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Yengeç Burcu

Büyük bir hedefiniz varsa, bu hedefe ulaşmak tahmin ettiğinizden çok daha fazla adım atmanızı gerektirebilir. Bu durum sizde biraz hayal kırıklığı yaratsa da bu aslında kötü bir şey değil. Belki sizin için biraz daha yorucu olabilir ancak bu süreçten edineceğiniz deneyime odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Aslan Burcu

Genellikle başkalarının sözlerinden pek fazla etkilenmeyen, özgüveni yüksek bir kişisiniz. Ancak son günlerde birilerinin eleştirel bakışları sizi biraz rahatsız edebilir. Buna odaklanmak yerine elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Başak Burcu

Mükemmeliyetçi bir Başak burcu olarak, çalıştığınız planın işe yaramayacağını düşündüğünüzde planı tümden rafa kaldırmayı düşünüyor olabilirsiniz. Oysa bazen mükemmel olmayan planlardan, mükemmel olan işler çıkabilir. Bir şans vermeyi düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Terazi Burcu

Çevrenizdekilerden büyük bir ilgi görebilir, şımartılabilirsiniz. Böyle bir ilgi kimin hoşuna gitmez ki? Siz de tadını çıkarmaya bakın ancak bir ayağınızın da yere bastığından emin olun. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Akrep Burcu

Çocuklar bazen birbirlerine karşı şaşırtıcı bir şekilde acımasız olabiliyor. Üstelik bu acımasızlık, sadece çocukların dünyasına özgü değil. Eğer birileri size kendinizi değersiz hissettirmek için çabalıyorsa, geçmişte yaptıklarınızı düşünüp özgüveninizi korumaya ve sağlamlaştırmaya çalışmak en iyi yanıt olacaktır. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Yay Burcu

Siz yaptığınız işe ne kadar inanırsanız inanın, sabit fikirli insanlarla tartışmak tamamen boş bir çabadır. Öyleyse neden zamanınızı boşa harcayasınız ki? Sabit fikirli insanları ikna etmekle uğraşmak yerine, vaktinizi daha verimli olacağınız şeylere kafa yorarak harcamalısınız. Böylelikle enerjinizi daha akıllıca kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Oğlak Burcu

Gündelik işlere öyle yoğunlaşıyoruz ki bazen kendimizi unutuyoruz, kaybediyoruz. Eğer siz de kendinizi nasıl unuttuğunuzu düşünüyorsanız, biraz buna odaklanmalısınız. Bugün tüm işlerinizi bir kenara bırakın, biraz kendinize vakit ayırın, sizi siz yapan şeylerle ilgilenin. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Kova Burcu

Endişe ve kaygılarınızı paylaşmayıp onlarla boğuldukça, kendinizi çok daha gergin bir hale getirebilirsiniz. Oysa duygularınızı, hislerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Kaygılarınızı paylaştıkça aslında sizin düşündüğünüz kadar büyük olmadıklarını fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Balık Burcu

Hayatınızdaki ilişkilerinizden birinde, yakın zamanda sınırları belirlediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Peki karşı tarafın bu sınırı kavradığından emin misiniz? Belki de düşüncelerinizi açıkça ifade etmeniz daha iyi olabilir. Bir problem varsa, bununla yüzleşmeyi reddetmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!