Günlük burç yorumları: 24 Kasım

Koç Burcu

Yeni bir değişim dönemine girebilirsiniz. Ufak tatil planları yapmak, eğitim programlarına katılmak için uygun bir dönem olabilir. Önünüze çıkan fırsatları gözden kaçırmamaya çalışın.

Uplifers önerisi: Bir hayaliniz, ulaşmak istediğiniz bir şey varsa adım atın. Ona yaklaşacak yollar arayın. Bunu yaparken pes etmeyin. ¨Hayallerinizi gerçekleştirmek için çocukluk cesaretinizi kaybetmeyin.¨

Boğa Burcu

Bugün kendinizle veya yakın ilişkilerinizle alakalı düşüncelerinizi değiştirip, farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Hayallerinize odaklanırsanız, hayatınızda eksik olan şeyi bulabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

İkizler Burcu

Merkür, melankolik Akrep burcundan çıkıp enerjik Yay burcuna geçiyor. Özellikle ilişkilerinize odaklanmak iyi olabilir. İçinizden geçenleri, kırıcı olmadan, dürüstçe söylemenin vakti gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Kafanızda geçmişe dair silmeyi istediğiniz birçok anı var ve bu yüzden adım atmaya korkuyorsunuz ama bilin ki aşk her zaman kapıyı iki kere çalmaz: “Eski ilişkilerden yeni umutlara bir yol uzanır mı?

Yengeç Burcu

Bir süredir Akrep burcunda yer alan Merkür, Yay burcuna geçiyor. Bununla birlikte sizin de odak noktanız değişiyor. Hem günlük iş rutininizi daha iyi organize edebileceğiniz hem de sağlığınıza daha çok dikkat edeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Bizler genelde kilo aldığımız zaman diyet yaparız, hastalandığımız zaman sağlıklı olmaya çalışırız, mutsuz olduğumuz zaman mutluluk arayışına gireriz. Halbuki sağlık ve mutluluk hayatımızın bir parçası olması gerekir ki kilo almayalım, hastalanmayalım ve mutlu olalım. “Sürdürülebilir sağlık ve mutluluk felsefesini yaşamınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

Aslan Burcu

Kendi iç dünyanızda anlam veremediğiniz bazı şeyler, anlam kazanıyor, taşlar yerine oturuyor. Olaylara ve durumlara daha gerçekçi bir pencereden bakabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sorumluluk almak zordur ve cesaret ister. Ancak sorumluluk almak, olgunlaşmamız ve bireyselleşip özgürleşmemiz için etkili bir araçtır. ¨Hayatımızı yönetmek için sorumluluk almak¨.

Başak Burcu

Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür, hareket halinde. Ev ve işle ilgili konulara daha fazla yoğunlaşacağınız, sorumluluklarınızın artacağı bir gün olabilir. Öncelik sıranızı belirleyip, işlerinizi ona göre yola koymanızda fayda var.

Uplifers önerisi: Kişinin yaşadığı duyguların sonuçlarını kontrol edebilmesi için, önce duygularını fark etmesi ve bunları nasıl ifade edeceğini bilmesi gerekir. Aksi takdirde duygularımız bizi kontrol edecektir. ¨Duyguları tanımanın ve ifade edebilmenin önemi¨.

Terazi Burcu

Uzun zamandır beklediğiniz değişim sonunda gerçekleşiyor. Sosyal yaşantınızın canlanacağı bir gün olabilir. Gün boyu farklı çevrelerden insanlarla tanışabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz bir anda karşı cinsten biri sizi duygusal anlamda etkileyebilir.

Uplifers önerisi: Yeni insanlarla tanışmak ve tanımadığınız kişilerle sohbet etmek, sosyal becerilerinizi geliştirmenin ilk adımlarındandır. ¨Yeni insanlarla tanışmanızı kolaylaştıracak pratik öneriler¨.

Akrep Burcu

Merkür’ün sizin burcunuzdan çıkıp Yay’a geçmesi, sizi yakından ilgilendiriyor. Özellikle finansal konulara odaklanacağınız, harcamalarınızı gözden geçireceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. Bu fırsatları dikkatlice inceleyerek, olası olumsuzluklara karşı önleminizi alabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Yay Burcu

Merkür’ün burcunuza giriş yapmasıyla birlikte, kendinizi daha fazla “kendiniz gibi” hissedeceğiniz, karizmanızı yeniden güçlendireceğiniz, enerjinizin yüksek seyredeceği bir dönem başlıyor. Özgüvenli adımlar atmanın tam zamanı. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Oğlak Burcu

Merkür’ün son günlerdeki hareketi, hayatınıza mutluluk ve başarı getirebilir. Ruhsal ve zihinsel olarak kendi kendinizi sınırlandırdığınız şeylerden kurtulabilirsiniz. Bu değişimle kendinizi uzun zamandır hissetmediğiniz kadar neşeli ve hayat dolu hissedebilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Kova Burcu

Bugünden itibaren sosyal hayata, arkadaşlıklara daha fazla odaklanabilirsiniz. Farklı çevrelerdeki insanları bir araya getirip keyifli bir sohbet edebilirsiniz. Bazı insanlarla fikir ayrılıkları yaşayıp, tartışmalara girebilirsiniz. Etkileşimi bol bir dönem sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Etkili şekilde iletişim kurabilmek için, kendinizi açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Karşınızdakileri gerçekten dinlemeye özen gösterin. ”Doğru şekilde iletişim kurmanın yolu“.

Balık Burcu

Merkür’ün Akrep burcundan çıkıp Yay burcuna geçmesi, sizi özellikle kariyer anlamında etkiliyor. Bir süredir bekleyen iş fırsatlarına yönelmenin tam zamanı. Kendinize yepyeni kapılar açabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!