Günlük burç yorumları: 2 Kasım

Koç Burcu

Bazen hayatımızın belli bir alanındaki sorun başka alanlarda da sorunlara yol açar. Mesela iş yerinde canınız bir şeye sıkılır, gider gereksiz bir alışveriş yaparsınız. Bugün negatif bir durumu başka bir negatif davranışla telafi etmeye çalışmak yerine enerjinizi daha doğru kullanmayı deneyin. 

Uplifers önerisi: Sorunlarınızı çözmeye çalışırken kendine daha fazla sorun yaratabilirsiniz. Onun için sorunları tespit etmek, onlardan kaçmamak ve çözüme ulaşmak için içsel gücümüzden faydalanmak çok önemlidir. “Sorunları çözmek için içsel gücü yakalamanın yolları

Boğa Burcu

Son derece sorumlu bir insan olmanıza rağmen bugün bir şeyleri ertelemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak yerine bir yapılacaklar listesi hazırlamak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Böylece bugünün işini de yarına bırakmamış olursunuz.

Uplifers önerisi: Erteleme alışkanlığı işlerimizi çıkmaza sokan, bizde stres yaratan ve dolayısıyla yaşam kalitemizi düşüren bir davranıştır. Ancak her alışkanlık gibi erteleme alışkanlığınızı da değiştirebilirsiniz. “Prokrastineyşın nedir: Erteleme alışkanlığını nasıl yenebilirsiniz?

İkizler Burcu

Sevgili İkizler, bugün birinin size sınır çizdiğini, aranıza bir duvar ördüğünü hissedebilirsiniz. Bu durum karşısında paniğe kapılmanıza veya tamamen pes etmenize gerek yok çünkü biliyorsunuz ki her duvarda bir giriş kapısı vardır. O kişinin girmenize izin vermesini bekleyin. Biraz sabır…

Uplifers önerisi: Günümüzün hızlı yaşantısında sabretmek çok zor bir eylem, orası kesin. Ancak sabretme becerinizi geliştirmeniz mümkün. “Sabretme becerinizi geliştirmenin yolları

Yengeç Burcu

İnsanlar anlamı olan nesnelerle bağ kurarlar. Siz ise diğer insanlara göre çok daha sağlam bağlar kuruyorsunuz geçmişle ve nesnelerle. Mesela ardiyenizde 15 yıl önce gittiğiniz bir filmin bileti duruyor olabilir… Ancak bunu yalnızca olumlu anılarla yapmıyorsunuz, negatif anılara da aynı şekilde bağlısınız. Bugün kendinizi bu negatif anılardan özgürleştirmek için bir adım atın.  

Uplifers önerisi: Zihnimizi geçmişten ve gelecekten kurtarmak için midfulness’tan faydalanabiliriz. İşte sizin için birkaç öneri… “Zihnimizi geçmişten ve gelecekten alıp şimdiye getirmek: Mindfulness

Aslan Burcu

Cömert bir insan olduğunuz için birisi sizden bir şey istediğinde çoğu zaman düşünmeden fazlasıyla veriyorsunuz. Ancak bazen bu verdiğiniz şeye sizin de ihtiyacınız olabileceğini gözden kaçırıyorsunuz. Onun için bugün birisi sizden bir şey istediğinde vermeden önce iki kere düşünün. 

Uplifers önerisi: Sağlıklı ilişkiler için alma-verme dengesinin korunması çok önemlidir. İşte bu yüzden kimi zaman hayır dememiz gerekir. Hayır demekte zorlanıyorsanız size yardımcı olabilecek bazı önerilerimiz var… “Hayır deme korkusu: İlişkilerimizde neden sınır çizemiyoruz?

Başak Burcu

Siz de dahil olmak üzere kimse kusursuz değildir sevgili Başak. Hayatınızdaki birinin kusurlarına fazlaca odaklanıp onun güzel yanlarını gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Bugün bir adım geri atıp o kişiyi iyi ve kötü yanlarıyla bir bütün olarak görmeyi dener misiniz? 

Uplifers önerisi: Kusur ararsanız kusur görürsünüz; bu, hayatın mutlak bir gerçeğidir. Peki, dikkatinizi gerçekten yalnızca kusur aramaya mı yöneltmek istiyorsunuz? Hayatınızda kusurlardan çok olumlu şeylerin yer almasını istiyorsanız düşünme biçiminizi değiştirmeyi deneyin. “Hayatında neyin çoğalmasını istiyorsan ona odaklan

Terazi Burcu

Çok çaba harcadığınız bir şey başarısızlığa uğradığı için hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Ancak bu hayal kırıklığının sizi yolunuzdan vazgeçirmesine izin vermemelisiniz. Bu deneyim size bir sürü şey öğretti, şimdi bu öğrendiklerinizle baştan başlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yürümeyi öğrenirken de kaç defa düştük ama her defasında yeniden kalktık, öyle değil mi? Hayatımızın ilerleyen aşamalarında da buna benzer bir durum yaşıyoruz aslında. Onun için tökezlediğinizde veya düştüğünüzde pes etmek yerine ayağa kalkıp yeniden başlamayı deneyin. “Her sabah yeni bir şans: Yeniden başlamayı dener misin?

Akrep Burcu

Bir yakınınız anlamsız bir şekilde huysuz davranıyor olabilir. Siz bunu olgun olmamasına veya şımarık olmasına bağlıyor olabilirsiniz ama belki de başka bir sorunu vardır sevgili Akrep. Sevdiğiniz bu insanla daha sevgi dolu bir ilişki kurabilmek için onu böyle davranmaya itenin ne olduğunu anlamaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Hemen tepki vermek yerine karşınızdaki kişiyi anlamaya çalışmak çok daha sağlıklı ilişkiler kurmanızı sağlar. Bugün empati dolu bir iletişim için bazı adımlar atabilirsiniz. “Sağlıklı ilişkiler için 3 temel adım: Empati, coşku ve destek

Yay Burcu

Zor insanlarla muhatap olmanız gereken bir ortamdan veya projeden çıkmayı planlıyorsunuz. Size zarar veren insanlardan uzaklaşmak elbette doğru bir karar, ancak bu adımı atmadan önce durumu sakince değerlendirin. Belki o zaman başka çözüm yolları da bulabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Panikle veya başka güçlü duygularla hareket ettiğimizde olası tüm çıkış yollarını göremeyebiliriz. Onun için sakin kalmak ve farklı bakış açılarından olayları değerlendirmek daha sağlıklı sonuçlara ulaşmamızı sağlar. “Çözüme giden gizli yol: Başka bir bakış açısından bakabilmek

Oğlak Burcu

Dengenin simgesi olan Terazi burcu, yönetici gezegeniniz Saturn ile güzel bir açı yakalıyor. Kariyerinizle ilgili konularda kendinizi geliştirmek, yenilikleri denemek için harika bir dönem. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Kova Burcu

“Bugünün işini yarına bırakma” sözünü bugün sık sık kendinize hatırlatın. Hepimiz zaman zaman ertemelenin rahat kollarına bırakabiliriz kendimizi, ancak bugün karşısınızda hemen şu an tüm dikkatinizi vermeniz gereken bir konu var. Onun için bugün oyalanmayın.

Uplifers önerisi:  Erteleme alışkanlığı verimliliğimizin önündeki en büyük engellerden biri. Bu alışkanlığı dönüştürmeyi başardığınızda gözünüzde büyüttüğünüz işlerin o kadar da büyük olmadığını göreceksiniz. “Modern zamanların kabusu: Erteleme alışkanlığı

Balık Burcu

Dünyadaki en zeki, en kültürlü, en birikimli insan dahi her şeyi bilemez. Siz de her ne kadar zeki olsanız da, sezgilerinizi çok çok iyi olsa da, her şeyi bilemezsiniz. Bugün karşınıza çıkan bir durumu analiz ederken belki bazı bilgilere sahip olmadığınızı göz önünde bulundurarak analizinizi yapın. 

Uplifers önerisi: Her şeyi bildiğini sanmak insanı hayal kırıklığına uğratabilir. En başından her şeyi bilemeyeceğinizi kabul etmek ise hem sizi hayal kırıklıklarından korur hem de olayları başka bir gözle görmenizi sağlar. “Bildiğimizi sandığımız şeyleri gerçekten biliyor muyuz: “Bilmek” nedir?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!