Günlük burç yorumları: 2 Kasım

Koç Burcu

Enerjik bir Koç burcu olarak, sizin için aynı anda tek bir şeye odaklanmak zor olabilir. Ancak gökyüzü biraz hızınızı yavaşlatmanız gerektiğini söylüyor. Bu süreci özellikle geleceğe dair planlar ve hazırlıklar yaparak geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Boğa Burcu

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz şeye başlamak için ihtiyacınız olan tüm motivasyona ve enerjiye sahipsiziniz. Rutin işlerinizi ayarladıktan sonra günün kalanını gelecek planlarınıza ayırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı”

İkizler Burcu

En son ne zaman yaratıcılığınızı kullanıp kendi fikirlerinizi ortaya koyan bir proje yaptınız? Belki de bugün tam zamanıdır… Hayal gücünüzü özgür bırakın ve yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz fırsatlar yaratın. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Yengeç Burcu

Bazen kendi kendinizi iyileştirmeniz gerekebilir. Başkalarından yardım beklemek yerine kendi özünüze dönmek, kendinizi dinlemek daha iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Aslan Burcu

Ay, dengenin sembolü Terazi burcuna doğru ilerliyor. Kararsız kaldığınız, çözümsüz bıraktığınız konuları sonuca ulaştırmak için doğru bir zaman. Odaklanmayı başarabildiğiniz sürece her işin üstesinden gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Başak Burcu

Terazi burcundaki Ay, Saturn ile güzel bir açı oluşturuyor. Hedeflediğiniz şeylere ulaşabilmek için planlar yapmanın, ilk adımı atmanın tam sırası. Verimliliğinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. 

Uplifers önerisi:  Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Terazi Burcu

Evren adeta sizin yaratıcı gücünüzü test ediyor. Kendinizi ifade etme, kendinizle bağ kurma anlamında yeni yollar keşfedebilirsiniz. Önerilere açık olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Akrep Burcu

Terazi burcundaki Ay; sakinlik, rahatlama, kendini ifade etme alanlarında sizi güçlendiriyor. Siz de biraz yardımcı olabilir ve hayatın akışını yavaşlatabilir, ritminizi azaltabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Yay Burcu

Hedeflerinizi listeyelin çünkü gökyüzü şu sıralar çok açık. Terazi burcundaki Ay sayesinde düşünme ve iletişim kanallarınızı rahatça kullanabileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Oğlak Burcu

Dengenin simgesi olan Terazi burcu, yönetici gezegeniniz Saturn ile güzel bir açı yakalıyor. Kariyerinizle ilgili konularda kendinizi geliştirmek, yenilikleri denemek için harika bir dönem. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Kova Burcu

Maceraya her zaman açık bir ruh halindesiniz. Ancak şu sıralar dengenin sembolü, sakinlik seven Terazi burcunun etkisiyle biraz daha yavaşlamanız, sakin bir iletişim yöntemine izin vermeniz gereken bir dönemdesiniz. 

Uplifers önerisi:  Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Eğer son zamanlarda hareketli ve volümü yüksek şeyler yaşadıysanız, biraz daha sakinleşmek, ritminizi azaltmak için doğru bir zamandasınız. Arada kendinizi dinlemekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!